Hassasiyet bizim işimizdir

Optikte yenilikler Carl Zeiss için bir tesadüf değildir

Performansını tanımlayan en önemli terimi ve Carl Zeiss firmasını en çok ileriye taşıyan ilkeyi bulmak için sadece 160 yılı aşkın kurumsal geçmişine bir göz atmak yeterlidir: Kelimemiz “Hassasiyet”tir.

Carl Zeiss aynı zamanda bireysel, kişiye özel multifokal gözlük camlarını üreten ilk imalatçıdır
Carl Zeiss aynı zamanda bireysel, kişiye özel multifokal gözlük camlarını üreten ilk imalatçıdır

Carl Zeiss dünyanın yenilik ve teknoloji liderlerinden biridir. Yarı iletken endüstrisinin mikroçip üretim tesisleri litografi optikleri için yüz kilo ağırlığında ZEISS yüksek performanslı merceklere bağlıdır - yani üretim makinelerinin beyinlerine. Otomotiv ve havacılık endüstrileri ürünlerinin ve bileşenlerinin doğruluğunu, CNC koordinasyon ölçüm teknolojisinin mucidi - yani Carl Zeiss tarafından sağlanan cihazlar ile ölçmektedirler.

Carl Zeiss Meditec AG, görme problemlerinin teşhis ve tedavisinde tıp teknolojisinin önde gelen dünya çapında sağlayıcısıdır ve nörolojik ve KBB cerrahi uygulamaları için yenilikçi görüntüleme çözümlerinde piyasa lideridir.

Google Earth yerkürenin fotoğraflarını çekmek için kendi teleskoplarında ZEISS merceklerini kullanır. Aya ilk ayak basış 1969 yılında ZEISS camları ile sonsuza dek kaydedildi. Nokia cep telefonları bugün ZEISS camları ile donatılmıştır. Nobel Ödülü adaylarının ZEISS mikroskopları üzerine bahse girdikleri bilinmektedir.

Google Earth teleskoplarında ZEISS merceklerini kullanmaktadır.
Google Earth utilises ZEISS lenses in its telescopes

ZEISS yansıma önleyici – antirefle kaplamag nın mucididir ve cam yüzeylerde yansımayı en aza indiren kaplama işlemi için 1935 yılında bir patent aldı. Sonrasında bu patent kendi gözlük camı üretim süreçlerinde ilk defa Carl Zeiss tarafından kullanıldı. Carl Zeiss aynı zamanda bireysel, özelleştirilmiş multifokal gözlük camı üreten ilk firma oldu.

Uzun geçmişi olan işletmenin tüm parçalarını bağlayan tek unsur inanılmaz hassasiyettir: yani görüntü yansıtmanın doğruluğu; aslında her şey en ince ayrıntısına kadar parçalara ayrıldı. Gözlük kullanan ve Carl Zeiss gözlük camını tercih eden milyonlarca insan gibi, uzmanlar da bu ürünlerin güvenilirliğine inanmaktadır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi? Birçok şikâyetin sebebi aslında göz yorgunluğudur
Kaşlar yalan söylemez Kaşlarımız hakkımızda neler söyler?
Gözlük camları nasıl üretilir? Plastik malzemeden mineral cama kadar ZEISS gözlük camları – gözlük camlarının üretimi hakkında bilmek istediğiniz herşey

Görmeyi Anlama 28.Mar.2018

Tags:

Görme Problemlerini Tanımak Miyopi, hipermetropi, astigmatizma, vs.: Ne gibi görme problemleri var ve bunları nasıl düzeltebiliriz?

Görmeyi Anlama 29.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

İlgili Ürünler