Kaç tane gözlüğe ihtiyacınız var?

Çok sayıda farklı seçenek yüzünden şaşırmayın!

Piyasaya ilgili kullanıcılara yönelik olarak sürekli yeni tip gözlük camları sürülüyor: dijital cihazlarla kullanılan gözlük camları, bilgisayarda çalışırken kullanılan gözlük camları, araba kullanırken kullanılan gözlük camları ve ışık ve UV ışınlarına tepki gösteren kendiliğinden renklenen gözlük camları. Fakat gerçekte kaç tane gözlüğe ihtiyacınız var? Burada bu büyük çeşitlilik arasından ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olacak olan ipuçlarımız yer alıyor.

Bütün bu teknoloji ve görme iyileştirmeleri arasında bir çift gözlük camı almak hala oldukça kişisel bir karardır. Satın aldığınız gözlükler sizi iyi hissettirmeli, hayata karşı bakışınızı yansıtmalı - hatta onu zenginleştirmeli - ve görme alışkanlıklarınıza uyum sağlamalıdır. Ve unutmayalım: gözlükler aynı zamanda kişisel tarzınızı da yansıtmalıdır. Kaç tane gözlüğünüzün olması gerektiğini sormak kaç çift ayakkabıya ihtiyacınız olduğunu sormak kadar kişiseldir.

Fakat birçoğumuz için bir çift ayakkabı seçmek bir gözlük seçmekten daha kolaydır. Bu nedenle gözlüklerinizi alırken optik uzmanı ile yakın çalışmanız oldukça önemlidir. Optik uzmanınız sizinle profesyonel ve dürüst bir şekilde çalışarak ne tür bir görme desteğine ve ne tür bir gözlüğe (veya gözlüklere) ihtiyacınız olduğunu belirlemelidir. Burada ZEISS'ta bizim için önemli olan optik uzmanına gözlük camlarına yönelik iyileştirilmiş özelliklere sahip olarak kişinin gereksinimlerine göre hazırlanmış bir optik tasarım sayesinde (örneğin renkler, yansımayı önleyici kaplamalar, sert kaplamalar, vs. gibi) onu rakiplerinden ayıran gözlük camlarından oluşan geniş bir yelpaze sunmaktır. Her bir gözlük kullanıcısının kişiye özel ihtiyaçlarını karşılamak için daha modern ve daha iyi gözlük camlarına yatırım yapmaya devam ediyoruz: tek odaklı camlar veya numaralı gözlük olması fark etmez - tercih sizin!

Bu çok aşamalı model size bilinçli bir alım ve kişisel gözlük camı tercihinizi yapmanız için yardımcı olabilir:

1// Her durum için mükemmel: günlük gözlükler

İster tek odaklı camlardan ister progresif gözlük camlarından bahsedelim, görmenizi en iyi şekilde destekleyen bir çift gözlük camına ihtiyacınız var! Gözlük camlarının seçiminden gözlük camı özelliklerinin ve çerçevenin seçimine kadar - hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Gözlükleriniz sahip olduğunuz en özel şeylerden bir tanesi olmalıdır, en mükemmel görmeyi sağlarken aynı zamanda sizi mutlu etmelidir. Tıpkı ikinci bir ten gibi gözlük çerçeveleri kişiliğinize, yüzünüzün yapısına ve giysilerinizin tamamına olmasa da çoğuna uygun olmalıdır. Burnunuzu acıtmamalı, fazla ağır olmamalı veya alerjik reaksiyonlara neden olmamalıdır. Her şey mükemmel olmalıdır. With Progresif gözlük camları ile özel görme alanları size ve sizin görüşünüze uyarlanmalıdır.

Sürücüler için bir yenilik var: Sürüş gözlükleriniz için ZEISS DriveSafe gözlük camları. Bunlar aynı zamanda hem günlük gözlük camları hem de özel kaplamaları ve gözlük camı tasarımları sayesinde sürüş açısından optimize edilmişlerdir. Bu gözlük camları rahatsız edici ve istenmeyen parlama ve yansımaları yağmur veya kar gibi veya karşıdan gelen araçların farları nedeniyle görüşün zayıf olduğu durumlarda azaltır. Bunlar aynı zamanda yol, gösterge paneli ve yan ve arka aynası arasında geçiş yapan odağınızı rahatsız edici kafa hareketleri olmaksızın destekler, özellikle de progresif gözlük camları ile. DriveSafe hakkında daha fazla bilgi edinin

2// Güneşli günler için ikinci bir gözlük: dış mekan gözlükleri

İlk kez gözlük kullananlar normal güneş gözlüklerini bunların numarası düşük olup olmadığını dikkate almadan kullanırlar. Normal güneş gözlüğünüzle göz yorgunluğu yaşıyorsanız ancak yenisini almak istemiyorsanız kendiliğinden renk değiştiren gözlük camları (örn. ZEISS PhotoFusion) iyi bir seçim olabilir. Bunlar günlük bir gözlüğü güneş ışığında koyulaşan bir güneş gözlüğüne çevirebilir - ve elbette %100 UV koruması da sağlar.

Yeni bir günlük gözlük aldığınızda optik uzmanlarının çoğu size aynı numaralarda bir güneş gözlüğü almanız için cazip bir indirim sunar. Bir anda mevcut güneş gözlüğünüzün çerçevesine yeni güneş gözlüğü camları takılır.

PhotoFusion hakkında daha fazla bilgi edinin

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

3// Gözlükler bir özellik kazandığında ve belirli aktiviteler için ek bir rahatlık sağladığında.

4// Her ihtimale karşı: yedek bir gözlük.

Genelde çok popüler olmasa da acil durumda çok fayda dokunur: yedek gözlük. Gözlüklerine güvenen gözlük kullanıcıları bunlara kontakt lens kullanıcıları kadar çok ihtiyaç duyar. Bunları aracınızın torpido gözünde saklarsınız çünkü araç kullanırken bunları takmanız gerekir. Uzun süreden beri gözlük kullanan gözlük kullanıcılarının işi daha kolaydır, çünkü eski gözlükleri çoğu zaman onlara yedek gözlük olarak fayda sağlamaya devam eder.
Ancak yedek gözlüğe yatırım yapmayı isteyip istemediğiniz ve yaparsanız bunun tutarının ne olacağına karar vermek size kalmış. Optik uzmanınıza yedek gözlük ve acil durumlarda size yardım edebilecek diğer servisler ile ilgili özel teklifleri olup olmadığını sorun. Bu konuyu sizinle görüşmekten memnun olacaktır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Görme Problemlerini Tanımak Miyopi, hipermetropi, astigmatizma, vs.: Ne gibi görme problemleri var ve bunları nasıl düzeltebiliriz?

Görmeyi Anlama 29.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

Gözlüklerin tarihçesi "Okuma taşları" şeklinde kökenlerinden yaşam tarzı aksesuarlarına

Görmeyi Anlama 22.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

İleri yaştaki kişiler için Daha İyi Görme Yaşı 40 üzerinde olan herhangi biri genellikle gözlüğe ihtiyaç duymaktadır. Progresif gözlük camları görmeyi belirgin bir oranda onarabilmektedir.

Görmeyi Anlama 31.Eki.2017

Tags: Progresif Camlar

Gözlük camı seçerken ZEISS’ın Z’sini arayın Bana göre, tüm gözlük camları aynı görünmekte - ZEISS marka gözlük camı aldığımdan nasıl emin olabilirim?

İlgili Ürünler