İşyerinde kullanılan büyütmeli görme sistemleri: Daha iyi görmenin yeterince iyi olmadığı zaman

İşyerindeki detaylar nedeniyle keskin gözlere sahip olması gerekenler için ZEISS’ in hassas lupları

Teleskopik lup gözlükleri, diş hekimliği ya da hassas cihaz mühendisliği gibi mesleklerde çalışanlar ve özellikle küçük objelerle en yüksek hassasiyeti yakalaması gerekenler için idealdir. Ancak sadece en yüksek teknik hassasiyete eşlik eden kişiselleştirilmiş çözümler, profesyonellerin günlük işlerinde ihtiyaçları olan şeyleri karşılamayı sağlar: keskin ve en ince detayına kadar yorulmadan görme.

Diş hekimi, diş teknisyeni ya da dermatolog musunuz ve ufak cerrahi girişimleri mi uyguluyorsunuz? Hassas cihaz mühendisi ya da elektrik mühendisi misiniz, restorasyon işiyle mi uğraşıyorsunuz, kuyumcu ya da güzellik uzmanı mısınız? O zaman en küçük detayları bile net ve rahat bir şekilde görmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz demektir. Ancak bir büyütmeli görme desteği alırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor ve en son ve en gelişmiş luplar hangileridir?

Profesyonel uygulamalarda kullanılan teleskopik lup destekleri için çalışma alanı büyüklüğü anahtar bir faktördür. Kullanan kişi tüm çalışma alanını görebilmelidir. Bu nedenle, Carl Zeiss Vision tarafından üretilen tele-lup gözlükler ve başa takılan luplarda görme alanı optimize edilmiş olmalıdır.

ZEISS G 2.5 TTL 2.5x büyütme ve LED ışıklandırma ile ve Saphiro2
ZEISS G 2.5 TTL 2.5x büyütme ve LED ışıklandırma ile ve Saphiro2

Fakat Carl Zeiss Vision daha da ileriye gidiyor: büyütmeli görme desteği her bir kullanıcının kişisel gereksinimlerine uygun hale getirilmelidir. Yeni ve çığır açan bir ürün olan G 2.5 TTL tele-lup gözlükler bu nedenle Galile-sistem tipine uygun olarak hem optik sistem teknolojisine uygun merceklerle hem de reçete değerlerine uygun taşıyıcı gözlük mercekleriyle birlikte dizayn edilir. Bu nedenle, tüm G 2.5 TTL tele-lup sistemleri benzersizdir ve optimum ZEISS kalitesi taşır. ZEISS gözlükçünüz tele-lup gözlüklerinizi merkezleme bilgilerinizle eşleştirmelidir. Kişiye özel yapılan tele-lup gözlükleriniz özellikle sizin için bu bilgi kaynaklarına uygun üretilecektir. Bu yüksek kontrastlı görüntüleri sapma olmadan görmenizi sağlar.

ZEISS’ in teleskopik gözlükleri
ZEISS’ in teleskopik gözlükleri

Son ve aynı şekilde önemli bir konuda şudur; büyütmeli görme desteği kullanımı sebebiyle rahatlamış ve yorgunluktan arınmış bir çalışma sürdürmek de çok önemlidir. Büyütme ve çalışma uzaklığının optimum eşleşmesi, vücut boyutu ve çalışma şartları ne olursa olsun rahatlamış bir dik duruş sağlar. ZEISS tele-lup sistemi elverişli bir çalışma ve mükemmel detay görme olanağı sağlar. Sapı ve baş bandıyla beraber özel çerçevesi bu sistemin mükemmel bir şekilde başa uymasını sağlayacaktır.

Saphiro2 LED ışıklandırma sistemi Carl Zeiss Vision’ un tele-lup sistemi için ideal bir eşleşmedir. Gün ışığına benzeyen parlak bir ışıkla güvenilir, gölgesiz ve net bir ışıklandırma sağlar. Ayrıca, çok hafif olduğundan kullanan kişiyi rahatsız etmez. Sistemin güç kaynağı aküdür.

Kontrol listesi: Büyütmeli görme destekleri için kalite kriterleri

  • Maksimum görüntüleme kalitesi
  • Ve mümkün olan en geniş görme alanı
    => büyültme artıp görüş alanının küçüldüğü durumlarda, mümkün olan en gereken en küçük büyültmeyle en iyi optik teknolojinin seçilmesi önemlidir. Bu hızlı göz yorulmasını önlemenin tek yoludur.
  • Maksimum görme netliği için AR-kaplama mercek yüzeyleri
  • Hafif ve parlak ışıklandırma sistemi
  • Büyütmeli görme destekleri spesifik işler ve durumlara uyum sağlar ve kullanıcıların kişisel gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize edilir. Optimum büyütme ve çalışma uzaklığı her kullanıcı için dikkate alınır.
  • Kullanımı kolay, güvenilir ve takılmaya uygun.
ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Carl Zeiss Vision çizgisinde profesyonel kullanıcılar için daha ileri büyütmeli görme destekleri

GTX Tele-lup Gözlükler

Yakın mesafedeki nesneler stereoskopik olarak (3D’ de olduğu gibi) 2x ya da 2.5x büyütme ile görülür. GTX Tele-lup Gözlükler 300 mm’ den 500 mm’ ye kadar birçok sabit çalışma mesafesi için ve miyop ve hipermetroplar için düzeltilebilir. Normal reçeteli gözlükler gibi GTX tele-lup gözlükler de göz bakım profesyonelleri tarafından ayarlanır.

GTX Tele-lup Gözlükler
GTX Tele-lup Gözlükler

KS başa takılan luplar

KS başa takılan luplar üstün kullanım rahatlığına, çok yönlü ayar olanağı sayesinde her baş boyu ve şekline uyabilen taşıyıcı sistemi (kafa bandı) ile ulaşır.

KS başa takılan luplar
KS başa takılan luplar
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi? Birçok şikâyetin sebebi aslında göz yorgunluğudur
Gözlük camı seçerken ZEISS’ın Z’sini arayın Bana göre, tüm gözlük camları aynı görünmekte - ZEISS marka gözlük camı aldığımdan nasıl emin olabilirim?
Online Görme Testini yapın ve görme kalitenizi kontrol edin. Yeni bir göz testi yaptırmanızın zamanı gelmişse online olarak burayı kontrol edin.
Mükemmel gözlük camı tasarımının arkasındaki sır Çokça deneyim, matematik ve gözlük kullanıcılarının ihtiyaçlarının kesin olarak bilinmesi kişiye uygun çözüm sağlamak için gereklidir

İlgili Ürünler