Hangi Gözlük Camı için Hangi Çerçeve uygundur?

Olağanüstü görme ve stil sahibi bir görünüş için mükemmel gözlük çerçevesi

İhtiyacınız olan gözlük camına ve kaplama cinsine karar verdikten sonra, ihtiyacınız olan şey sizin için en uygun gözlük çerçevenizi seçmektir. Her gözlük herkese uygun değildir ve tabii ki camlarınızın çerçeveyle mükemmel uyumlu olmasını sağlamak için bazı şeyleri de aklınızda tutmalısınız.

Birçok konuda olduğu gibi gözlük çerçevesi için en uygun gözlük camı konusunda genelleme yapmak mümkün değildir. Ancak, altın kural şudur – çerçevenizi seçerken sadece görsel yönlerini düşünmemeli aynı zamanda optisyeninizle şu meseleleri tartışmalısınız: Gözlüklerinizi çoğu zaman nerede ve nasıl kullanacaksınız? Alışkanlıklarınızdan bazıları nelerdir? Mesela spor yaparken gözlük takmayı düşünüyormusunuz?

Çerçevesiz Gözlükler

Çerçevesi olmayan gözlükler çok moda ve şık. Aynı zamanda hafif ve yüzünüzün görüntüsünü değiştirmiyorlar. Ancak bazıları daha çabuk kırılabilir. Bu gözlükler için kırılma riskine daha az meyilli oldukları için kesinlikle plastik gözlük camlarını düşünmelisiniz.

Nilör Gözlükler

Nilör gözlükler de oldukça hafiftir. Bu gözlük camları yarım gözlüklerin üst veya alt kısma yerleşmiş bir naylon misina ile tutulurlar ve bazı durumlarda çerçeve kenarlarının üzerine. Sonuç ise kısmen kenarsız bir gözlük görüntüsüdür.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Çocuk Gözlükleri

Çocuk gözlüklerinde genelde cam kırılmasından dolayı yaralanma riskini azaltacak şekilde plastik gözlük camları bulunmaktadır. Sonuç olarak çocuklar için seçtiğiniz çerçeveler, çocukların hareketliliğine müdahale edip kısıtlamasın diye sağlam ve kırılmaya dayanıklı olmalıdır.

Spor Gözlükleri

por yaparken gözlük takmayı düşünüyorsanız veya çok fiziksel aktivite gerektiren bir işiniz varsa, kesinlikle plastik camlardan oluşan sağlam bir çerçeve seçmeyi düşünmelisiniz. Metal veya plastikten yapılmış çerçeveler eşit derecede uygundur. Özellikle, bisiklet sürme, koşma veya top sporları gibi atletik faaliyetler gözleri rüzgara, böceklere, birikintilere vs. karşı koruyacak kapatan bir çerçeve gerektirir. Bu tür bir çerçeve seçerseniz, özel bombeli camlara ihtiyacınız olacaktır.

Progresif Gözlük Camları

Eğer gözlüklerinizde progresif cam olacaksa, optisyeninizden farklı mesafeler için tüm gözlük camı alanında kullanmaya uygun olacak özel çerçevelerin seçiminde size yardımcı olmasını isteyin. Progresif gözlük camlarının alt kısmının okuma alanına özel olduğunu düşünürse, minimum montaj yüksekliği alt okuma alanını rahat bir şekilde kullanabilmenizi sağlayacak şekilde öngörülür.

Bu yükseklikler optisyen tarafından göz bebeğinin merkezinden çerçevenin alt kısmı arasındaki mesafeyi ölçerken belirlenir. Sonuç olarak her çerçeve progresif camla kullanılamaz.

“Kısa Tasarım” diye anılan modern progresif cam jenerasyonları çağdaş dar çerçeve tasarımları için özel olarak geliştirilmiştir. Daha fazlası için optisyeninizle görüşünüz.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi? Birçok şikâyetin sebebi aslında göz yorgunluğudur
Gözlük camı seçerken ZEISS’ın Z’sini arayın Bana göre, tüm gözlük camları aynı görünmekte - ZEISS marka gözlük camı aldığımdan nasıl emin olabilirim?
Online Görme Testini yapın ve görme kalitenizi kontrol edin. Yeni bir göz testi yaptırmanızın zamanı gelmişse online olarak burayı kontrol edin.
Mükemmel gözlük camı tasarımının arkasındaki sır Çokça deneyim, matematik ve gözlük kullanıcılarının ihtiyaçlarının kesin olarak bilinmesi kişiye uygun çözüm sağlamak için gereklidir

İlgili Ürünler