Çocuklara Mükemmel Bir Görme Kazandırmak

Çocuklar için tasarlanan gözlükler oldukça ciddi standartları karşılamak zorundadır

Çocukların gözlükleri sağlam olmalı ve spor, okul,oyun zamanı gibi faaliyetler karşısında direnç gösterebilmelidir. Bir çocuk gözlüğü kırılmamalı, esnek olmalı ve mümkün olduğunca hafif olmalıdır.

Çocuklar için tasarlanan gözlükler oldukça ciddi standartları karşılamak zorundadır Günümüzde artık bu bir sorun olmaktan çıkmıştır. Modaya uygun birçok çerçeve çeşitleri mevcuttur ve gözlük camlarının zırhlı araçların camları kadar kalın olmak durumunda olduğu zamanlar çoktan geride kalmıştır. Mükemmel modeli ararken, dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Güvenilir bir gözlük, eğlence, oyun ve spor faaliyetlerinde özellikle vazgeçilmez olmalıdır.

Yetişkinler için geçerli olan şeylerin çocuklar için de geçerli olması son derece doğaldır: Bir gözlük görme problemlerini tamamen telafi edebilmelidir. Bu çocukların gençlik dönemlerini mükemmel bir görme ve algılamayla geçirmelerini sağlayacaktır. Oyun oynamak ve spor faaliyetlerini idevam ettirebilmesi için çocuğunuzun mükemmel bir gözlüğe ihtiyacı vardır. Ergenlerin fiziksel yapıları ve motor becerileri halen gelişme halindedir. Bu nedenle, görme güçlükleri çeken çocukların net görme sağlayan gözlükler kullanması daha da önem taşımaktadır.


Bu gençlerin mesafe ve engel ya da hareketli nesnelere çarpma etkisini algılama becerisi kusursuz bir görmeye sahip olmasına bağlıdır.

Tabi bu tek başına yeterli değildir. Kitap okurken,okulda tahtada yazılanları okurken, arkadaşlarıyla oynarken veya bilgisayar başında çalışırken; ve hatta televizyon izlerken dahi çocuğunuzun gözleri fazla mesai yapmak zorunda kalmaktadır. Trafik içinde hareket etmek zorunda olan çocuklar mutlak şartla iyi gözlüklere sahip olmalıdır. Çocuğunuzun görme desteğinin aşağıda belirtilen tüm gereksinimleri karşıladığından emin olun -çocuğunuzun gözleri değerlidir:

 

  • Kırılmaya karşı yüksek dayanıklılık
  • çizilmelere karşı dayanıklılık
  • Tam anti-refle kaplamalı
  • Gün boyunca net bir görme garanti etmek ve kolay temizlik için Clean Coat
  • Yüze mükemmel biçimde uyum
  • Optimum FonksiyonelÖneri
: Özellikle okullar başlamışken (bu yalnızca birinci sınıfa giden çocukların velileri ile sınırlı kalan faydalı bir tavsiye değildir) size önerimiz: Çocuğunuzun gözlerini muayene ettirin. Göz kontrolleri bir optometri uzmanı tarafından gerçekleştirilebilir. Sigorta hizmeti aldığınız kuruluşa çocuğunuzun gözlük masraflarının sigorta kapsamında olup olmadığını sormanız iyi bir fikir olabilir. Bir görme testi çok uzun zaman almaz ve çocuğunuzun tahtada ya da kitaplarda yazanları okumaya çalışırken görme bozukluğu nedeniyle geri kalması ihtimalini ortadan kaldırarak yeni okul yılına rahat bir biçimde başlamasını mümkün kılar.

Araştırmalar şunu göstermiştir: Çocuk, kaliteli gözlük camları ve marka adı aracılığı ile ne kadar erken biçimde kendi dünyasını deneyimleye başlarsa, yıllar içinde görme gelişimi o kadar iyi olmaktadır. Neyse ki, günümüzde gözlük takan çocuklar artık problemlerle karşılaşmamaktadır.

Yakın zamanda yazılan romanlardaki kahramanlar sayesinde, çocuklar gözlüklerini severek taktıkları gibi daha iyi bir görmenin keyfini sürebilmektedir. Bir başka önemli faktör: Dışarıda zaman geçirmek, bir çocuğun gözleri için faydalıdır. Avustralyalı araştırmacılara göre, günde doğal ışıkta geçirilen bir iki saat çocuğun görmesinin daha da bozulma riskini azaltmaktadır.

Esnek, hafif metallerden yapılan çerçeveler özellikle çocuklar için çok uygundur. Gözlük camları hafif, plastik malzemelerden yapılmalıdır, böylece yaralanma riskini büyük oranda hafifletirler. Optometri uzmanınız gözlüğün çocuğunuzun yüzüne mükemmel biçimde oturduğundan emin olmalıdır. Gözlük ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalıdır ve kesinlikle kulak arkalarına baskı yapmamalıdır.

Öneri: Optometri uzmanınızın çocuğunuz için bir garanti sertifikası verdiğinden emin olun. Bu sertifika, çocuğunuz için gözlük satın aldıktan sonra dahi uzmanın yanınızda olacağını garanti eder.

Çocuğunuzun garanti sertifikası yer alan düzenli ücretsiz hizmetler şu alanları kapsamalıdır:

  • Düzenli gözlük kontrolleri
  • Gözlük ayarlamaları
  • Ultrasonla gözlük temizleme
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Çocuklarımızın gözleri Bir çocuk doğduğunda, anında görebilir. Yine de görme keskinliği zamanla gelişir.

İlgili Ürünler