Yeni ZEISS gözlük camları ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Daha iyi görme net görme demektir. Bu, ZEISS'ın 160 yıldan fazla bir süredir temsil ettiği şeydir. Camdaki gizli lazer işaret ile ZEISS sıra dışı netliği ve kaliteyi garantiler. Yeni camlarınızın her gün yaşadığınız tüm durumlarda güvenilir bir ortak olduğundan emin olmak için, sizin için bazı bilgiler ve ipuçları hazırladık. Camlarınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, ZEISS optisyeniniz uzman tavsiyesiyle size yardımcı olmaktan memnun olacaktır.

ZEISS Kalitesi

Bu sembol garantili kalitenin sözüdür.

Camlar üzerinde bulunan "Z" şeklindeki gizli lazer işaret ZEISS gözlük camlarınızın orijinalliğini ve dolayısıyla optimum kullanma konforunu garantiler.

Birinci sınıf kalite, mükemmel teknik uzmanlığın sonucudur.

 • Hammaddelerdeki saflık, yenilikçi filtre teknolojileri ile sağlanır.
 • Birinci sınıf kalite, sıkı kalite kontrolü ile garantilenir.
  Optimum ışık aktarımı, yüksek performanslı antirefle kaplama teknolojileriyle sağlanır.

"ZEISS" markası altında optisyene gönderilen her bir cam, mükemmel lens kalitesinin bir kanıtı olarak "Z" marka işaretimiz taşır. Camların kesilmesi, şekillendirilmesi ve çerçeveye takılması sırasında, işaret çıkartılabilir. ZEISS camlarınızda Z işaretinin eksik olması halinde, optisyeninizden ZEISS garanti belgesini isteyiniz.

Daha fazlasını keşfedin: lensler seçtiğinizde ZEISS gibi Z arayın

Temizleme

Gözlüklerinizi temizlemenin doğru yolu

Sadece bir saniyede yağlı bir parmak izi camlarınızda görünür, kir ve toz görmenizi zorlaştırır veya nem camlarınızda buhar yapıp bir katman oluşmasına neden olur.

Şimdi ne olacak?
Camlarınızı temizlemek için ilk tercih edeceğiniz mikrofiber bez olmalıdır (örneğin ZEISS marka). Camlarınızı çizmeden veya camlarda iz bırakmadan yağı ve buharı çıkartır. Camlarınızı temizlemek için, toz ve kiri çıkartmak amacıyla camlarınızı muslukta yıkayın. Sonra, pH derecesi nötr olan bir bulaşık deterjanını suya ekleyin, yeniden yıkayın ve mikrofiber bezle nazikçe kurulayın (asla sert hareketlerle ovalamayın).

İpucu:
Günlük gözlük bakımınız için pratik araçlar, özel cam temizleme malzemeleridir (sprey şeklinde veya bez olarak, örneğin ZEISS marka). Bunlar, camlarınıza zarar vermeden derinlemesine temizlik sağlar. Ayrıca antistatik etkileri de vardır, böylece camlarınız daha uzun süre temiz kalır çünkü eskisi kadar toz ve kiri çekmez. Plastik veya cam gözlük camlarından çiziklerin çıkartılması imkansızdır, o nedenle çiziklerin oluşmasını önlemek en iyisidir.

Temizleme tavsiyesi:
Mikrofiber bezleri 40° C'yi aşmayacak sıcaklıklarda yıkayın ve yumuşatıcı kullanmayın çünkü bu, camlarınızı sildiğinizde bezin iz bırakmasına neden olabilir!

Taşıma

Gözlüğünüzün kendine ait bir evi olmalı. Sert bir kılıf, takmadığınızda gözlüğünüz için iyi bir yer olacaktır. Gözlüğünüzü bir yere koyacaksanız ve elinizin altında bir kılıf yoksa, gözlüğünüzü koyduğunuz yerin güvenli olduğundan ve camların daima yukarıya bakacak şekilde durduğundan emin olun.

Plastik malzemeden yapılan camların yüksek sıcaklıklara veya önceli sıcaklık değişimlerine maruz bırakılmaması gerektiğini lütfen unutmayın. Bu, kaplamanın (örneğin antirefle kaplamada) dayanıklılığında olumsuz bir etkiye neden olabilir. Aşırı sıcaklık değişimleri de cam veya kaplama tabanının farklı yapılarına bağlı olarak çatlamalara neden olabilir. Fakat, ZEISS camlarında sıfırın altındaki derecelere maruz kalma durumunda olumsuz bir etki gözlenmemiştir.

Unutmayın:
80 °C'nin üzerindeki sıcaklıklar en dayanıklı camlara ve çerçevelere bile zarar verir.
Sauna sıcaklıklarına veya aracınızın torpidosunda yaz güneşine uzun süreli maruz bırakılma hem kılıf hem de gözlük için kötüdür.

SSS

1. Yeni progresif camlarıma alışmak için neyi bilmem gerekiyor?

Birçok gözlük kullanıcısı, ZEISS Vision Care progresif camlarla bir zorluk yaşamıyor veya camlara alışmak için kısa bir zamana ihtiyaç duyuyor. Gözlüğü devamlı takmak ve aşağıdaki ipuçlarını unutmadan biraz "alıştırma" yapmak yardımcı olacaktır:

Bir metni, başınızı önce nispeten dik tutarak ve ardından bakışlarınızı yavaşça indirerek okuyun. Ardından, camın alt kısmından daha net şekilde göreceksiniz. Başınızı yana çevirdiğinizde, metin yavaşça odaktan ayrılacaktır. Progresif camların yan kısımları yönlendirme için kullanılabilir; net görmek için metne düz bakın.

Okumadan sonra gözlerinizi yeniden yukarı kaldırdığınızda, progresif camların uzak mesafe alanından bakıyor olacaksınız ve uzaktaki nesneleri net göreceksiniz. pencereden dışarı bakın ve başınızı arkaya doğru yatırın. Görüntü bulanıklaşacaktır çünkü artık camların uzak mesafe alanından bakmıyorsunuzdur. Başınızı normal konuma geri getirin ve yeniden net göreceksiniz. Daha fazla bilgi için.

Bilgisayar ekranı gibi ara mesafede olan bir şeye bakın. Başınızı yukarı aşağı yavaşça hareket ettirerek mesafeye uygun düşen camlardaki alanı hızlıca bulacaksınız. Kısa bir alışma süresi sonrası, camların doğru taraflarından otomatik olarak bakacaksınız.

Bu da ilginizi çekebilir: ZEISS Ofis Camı

2. Yeni progresif camlarımla neden zorluk yaşıyorum?

Genel olarak: Daha önce gözlük takmamış veya progresif camlı gözlük kullanmamış kişiler alışmak için biraz zamana ihtiyaç duyarlar.

Progresif camlar tüm mesafelerde net görmenizi sağlar. Farklı mesafe alanları birbirleri arasında sürekli olarak geçiş yapabildiğinden, yakın ve uzak mesafelerde en ufak görüntü sıçraması olmadan görme sağlanır. Alışma aşamasında gözlüklerinizi devamlı takın.

Progresif camlı gözlüğe geçiş, uzun süredir hiç gözlük takmadan geçirdiğiniz görme bozukluğunuzun olması halinde daha da zor olabilir. Beyninizdeki görme merkezi öncelikle yeni şartlara alışmalıdır.

Hala memnun değilseniz ve görmenizde iyileşme olmuyorsa, düzeltme derecelerinin reçeteye uygun ve camların doğru şekilde merkezlendiğinden emin olmak için camlarınızı göz bakım uzmanına götürüp kontrol ettirin.

Bu da ilginizi çekebilir: Progresif camların daha rahat takılması için ipuçları.

3. Bir camın ZEISS marka olduğunu nasıl anlarım?

Teslimattan önce, tüm ZEISS marka camlar, Z marka işareti olan ZEISS Netlik kalite damgası ile işaretlenir. Bifokal, trifokal ve progresif camlarda, bu marka işareti kaplama işleminden sonra bile büyük ihtimalle görünür olacak şekilde konumlandırılmıştır. Tek odaklı camların kaplaması için gerekli merkezleme ve kaplama verileri nedeniyle, şekillendirme işlemi sonrası bu marka işareti görünür olmayabilir.

Z işareti, ZEISS marka camın yüksek kalitesini garantiler ayrıca isimsiz diğer camlardan ayırt edilebilmesi gibi önemli bir özelliğe de sahiptir.

ZEISS Vision Care DIN EN ISO 9001/2000'e uygun olarak sertifikalanmıştır. Bu sertifika, CE işaretinin minimum yasal gereksinimleri aşmakta ve ürün için yüksek kalite standartlarını ve özellikle çalışan özelliği için sıkı gereksinimler içermektedir. Ayrıca, ZEISS Vision Care üretim süresince, hassas dahili test özellikleri yürütür.

Optimum görüntünün diğer tüm ürün kriterlerinden öncelikli sırada olduğunun garantisiniz veririz.

Camların ZEISS Vision Care'den dağıtılması konusunda, sadece kalifiye göz bakım uzmanları tarafından takıldıklarını temin ederiz.

Z işareti, el değmeden, arka yüzeye, optik referans noktasından tam olarak tanımlanmış mesafeye lazerle işlenmektedir. Lazer, sadece düşük seviye girişe izin veren dalga boyuyla çalışmaktadır, böylece sembol bakıldığında görülebilir fakat camdan bakan gözlük kullanıcısını rahatsız etmez.

4. ZEISS Vision Care hangi garanti hizmetleri sunar?

Garanti, marka işareti taşıyan tüm camlar için geçerlidir. Gözlüğünüzü satın aldıktan sonraki

Bundan ayrı olarak, mevcut üreticimizin 24 aylık doğal garantisi tüm ZEISS marka camlar için geçerlidir.

ZEISS Vision Care garanti taleplerinde bana nasıl yardımcı olabilir?
Lütfen bir göz bakım uzmanıyla iletişim kurun. Size yardımcı olacak doğru kişi göz bakım uzmanıdır.

5. Camları doğrudan ZEISS Vision Care'den satın alabilir miyim?

ZEISS Vision Care ürünlerini sadece uzman optisyenlere gönderir.

Progresif Cam Kullanıcıları için Bilgi

Progresif cam dört alana kadar ayrılabilir

Progresif cam dört alana kadar ayrılabilir:

 1. Uzak alanı:
  Mükemmel uzak mesafe görüşü için kendi reçetenizdeki dereceyi içeren cam alanı.
 2. Ara alan:
  Bilgisayarda çalışmak gibi mükemmel ara mesafe görüşü için kendi reçetenizdeki dereceyi içeren cam alanı.
 3. Yönlendirme alanları:
  Camın dış kenarlardaki alanları yönlendirme için kullanılır.
 4. Yakın alan:
  Mükemmel yakın mesafe görüşü için kendi reçetenizdeki dereceyi içeren cam alanı.

 

Camın üst kısmından optimum uzak mesafe görme, uzak alanı.
Camın üst kısmından optimum uzak mesafe görme, uzak alanı.
Camın orta kısmından optimum ara mesafe görme, ara alanı.
Camın orta kısmından optimum ara mesafe görme, ara alanı.
Camın alt kısmından optimum yakın mesafe görme, yakın alan.
Camın alt kısmından optimum yakın mesafe görme, yakın alan.

Optimum görme için progresif camınızın doğru yerinden bakmak önemlidir

 1. Camın üst kısmından optimum uzak mesafe görme, uzak alanı.
 2. Camın orta kısmından optimum ara mesafe görme, ara alanı.
 3. Camın alt kısmından optimum yakın mesafe görme, yakın alan.
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Online Görme Testini yapın ve görme kalitenizi kontrol edin. Yeni bir göz testi yaptırmanızın zamanı gelmişse online olarak burayı kontrol edin.
Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi? Birçok şikâyetin sebebi aslında göz yorgunluğudur
Görme Problemlerini Tanımak Miyopi, hipermetropi, astigmatizma, vs.: Ne gibi görme problemleri var ve bunları nasıl düzeltebiliriz?

Görmeyi Anlama 29.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

Gözlüklerin tarihçesi "Okuma taşları" şeklinde kökenlerinden yaşam tarzı aksesuarlarına

Görmeyi Anlama 22.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

İlgili Ürünler