Yöneticiler için gözlükler – mükemmel kişiselleştirilmiş görme rahatlığı ile en iyi kalite camlar ve çerçeveler

Saygınlık, zarafet, maksimum işlevsellik – yönetim pozisyonlarındaki insanlar için gözlüklerin yapacağı şey çoktur

Masada bir toplantıdan, akıllı bir telefonda e-mailleri kontrol etmek, çabucak havaalanına arabayı sürmek, iki saatlik bir uçuştan sonra bir müşteri sunumu ve sonra tekrar geri dönmek: Cep telefonun, diz üstü bilgisayarın ve evrak çantasının yanı sıra, gözlükler bir yöneticinin günlük yaşamındaki en önemli objelerden biridir. Yönetici gözlüklerinin hangi özellikleri onları son moda yaptığına dair size bazı ipuçları vermek istiyoruz.

Kişiselleştirilmiş progresif gözlük camları sayesinde tüm mesafelerde doğal görme

Bir yönetici olarak, yakın ve orta görme alanlarında dikkatinizi bir arkaya bir öne vermek zorundasınız. PC’den kağıt bir dokümana, örneğin, dokümandan bir kişiye. Yakın ve uzak mesafeler için görmenizin düzeltilmesi gerekiyorsa ve progresif gözlük camlı gözlükler kullanıyor veya ilgiliyseniz, gözlük camlarınız üzerinize biçilmiş bir takım gibi kişiselleştirilebilir. Yeni  ZEISS IndividualFit™ ve Luminance Design™ teknolojisi sayesinde, özelikle yakın görme alanı sizin spesifik görme gereksinimlerinize göre ayarlanabilir. Progresif gözlük camı size, görme ve kullanım parametrelerinize göre ne kadar çok kişiselleşirse, progresif gözlük camları da o kadar uygun olur. Maksimum olası görme rahatlığı progresif gözlük camları ile natürel ve rahat görme sayesinde sağlanabilir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

İyi görmek ve iyi görünmek

Gözlük çerçevelerinizi seçmek için kendinize zaman ayırın. Gözlükçünüz hangi çerçeveleri sizin kişiliğinize ve mesleki faaliyetinize yakıştığına dair derinlemesine tavsiyede bulunmasına izin verin. Çerçevelerin iyi görünmekle kalmayıp size en iyi şekilde yakışmalarına dikkat ediniz. Gözlük çerçeveleri de kişiselleştirilebilir. Hafif çerçeveler yararlı olabilir, sonuçta gözlüklerinizi her gün takıyorsunuz. Yeni çerçevelerinizin kişiliğinizin altını çizmesini mi yoksa olabildiğince göze çarpmayacak şekilde mi olmasını istiyorsunuz buna karar verin.

Gözlük camları da gözlüğünüzün görünümünde önemli bir rol yonar. Gözleri büyütmeyen veya küçültmeyen çekici bir şekilde ince ve hafif gözlük camları, yüksek numaralı bile olsa, numaralı gözlük camlarından gözlük camı kaplamalarına ZEISS’in neredeyse tüm modern gözlük camı teknolojilerinde mevcuttur.

Gözlük kullananları ayırt etmek için yüksek performanslı kaplamalar

Modern gözlük camı kaplamaları gözlüklerinizi işte ve oyunda güvenilir bir yol arkadaşı haline getirebilir. Gerek konferanslarda, gerek müşterilerle konuşmalarda ya da sunumlarda her zaman toplumun gözü önünde bulunan biri olarak, yüksek performanslı antirefle kaplama gözlük camlarınız için özellikle çok önemlidir. Gözlük camlarının antirefle kaplaması yoksa göz kamaşması ve yansımalar hem gözlük takan kişinin kendisini hem de karşısında konuştuğu kişinin dikkatini dağıtabilir: ilk önce gözlük camının arka yüzünde gözlüğü takanı rahatsız eder, ikinci olarak ise camın ön yüzeyinde gözlük takan kişiye bakan kişiyi.

Gözlüklerinizi anti-statik, toz ve su tutmaz hale getiren yüksek kalitede bir kaplamaya yatırım yaparak bir şeyleri kolaylaştırın. ZEISS tarafından geliştirilen LotuTec en yüksek kalitede kaplama ile birleştirilmiş temiz-kaplamalı ve anti-statik kaplamalar gözlük camlarını hem anti-statik hem de su tutmaz hale getirir. Bunun size açıkça bir faydası varsa o da şudur: görme rahatının yanı sıra, gözlük camlarınızı temizlemek de daha kolay olacaktır. Yağlı parmak izlerini ortadan kaldırmak çok daha kolay olacaktır.

Tüm ışık koşulları altında daha iyi görün

Normal gözlüklerinizi ve güneş gözlüklerinizi sürekli bir takıp bir çıkarmak sinir bozucu olabilir, özellikle de iş gezisinde. Fototropik veya fotokromik gözlük camları (ZEISS’in PhotoFusion’I gibi) olarak bilinen kendinden renklenen gözlük camları için modern teknolojiler koyulaşma ve açılma arasında hızlı bir geçiş olanağı sunuyor. Yoğun ışık veya güneş ışığı radyasyonu altında, klasik güneş gözlüğü camları kadar koyulaşırkan, içeride, tamamen aydınlık oluyorlar. Kayak, yürüyüş veya araba sürme gibi özel durumlar için, mümkünse polarize gözlük camlı güneş gözlüğü kullanmalısınız.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Bilgisayarlı İşyerinizde her şey gözünüzün altında Neden okuma gözlükleri/değişken odaklı gözlükler işinizi kolaylaştırabilir
Pilotlar için gözlükler – bulutların üzerinde bile mükemmel görme İster profesyonel ister amatör olsun, pilotlar aşırı ışık ve hava koşullarında bile net görmelerini sağlayacak gözlüklere ihtiyaç duyarlar.
İş başında daha iyi görme ve daha fazla rahatlık İster masa başında, ister bilgisayarda ya da isterseniz bir üretim makinası başında çalışın, yeni ZEISS ofis gözlük camları size daha iyi ve daha rahat bir görme sağlar.
İster diş doktoru ister güzellik uzmanı olun - profesyonel gözlük camlarıyla mükemmel keskin görmenin keyfini çıkarın Bazı aktiviteler daha fazlasını temin edecek sıra dışı gözlük camları gerektirir. ZEISS’den gelen en son teknoloji mikroskobik seviyede bile mükemmel şekilde görmenize yardım eder.

İlgili Ürünler