Progresif Gözlük Camları – Küçük Şaheserler

Mükemmel cam tasarımı görme sorunları olan insanlar için ideal kişiselleştirilmiş görme yardımını oluşturur

Rahat ve net görme - uzak, yakın ve tüm geçiş aralıklarında: Progresif gözlük camı görme sorunları için en iyi çözümü sunmaktadır. Ancak, aynı zamanda en karmaşık çözümlerden biridir: Kişiselleştirilmiş bir progresif gözlük camının tamamlanması için birkaç yüz saatlik geliştirme, tasarım ve üretim süresi gerektiğini biliyor muydunuz?

Aslında, gözlük camının sanal teknik bir mucize gerçekleştirmek zorunda olduğunu düşündüğünüzde, hiç de şaşırtıcı değildir: Her ikisinin de düzeltilmesi beklenmektedir –hem uzak hem de yakın görmenin - ve kullanıcıya yolun her adımında mükemmel bir görme zevkini tattırması, hatta geçiş aralıklarında bile. Kesinlikle kolay başarılacak bir iş değildir. Yakın görmeyi geliştirmek için, gözlük camının numarasının (diyoptri) artırılması gerekmektedir.

Sonuç olarak, tüm progresif gözlük camları alt kısımda daha içbükeydir. Gözlük camının üst kısmı uzak mesafee görme sağlar ve ikisi arasındaki küçük bir bölüm - geçiş veya progresif geçiş alanı olarak adlandırılır - tüm progresif mesafelerde mükemmel görme sağlar, örneğin monitörde görüntülenen şeyleri görmek gibi. Üretim işleminin bir sonucu olarak, bu bölgenin kenarları odak dışındadır - ve bunun yoğunluğu progresif gözlük camının tasarımı ve özelleştirme seviyesinin kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir.

Progresif camların üretim aralıkları

ZEISS progresif gözlük camlarını bu denli eşsiz kılan özel tasarım parametreleri bu bozulmaları en aza indirmekte ve kullanıcıya rahat görme keyfini sağlamaktadır.

Genel bir kural: progresif gözlük camı tasarımının özelleştirme seviyesi ne kadar yüksek olursa kullanıcı açısından daha iyi görme kalitesinin keyfini sürmek o denli iyi olacaktır. Son aşamasına kadar özel ayarlamaları yapmayan diğer üreticilerin aksine, ZEISS, gözlük camı üretim sürecinin başından itibaren müşterinin bireysel değerlerini dikkate almaktadır.

Bu tip bir gözlük camı ve standart progresif gözlük camları arasındaki farklar şaşırtıcıdır: bu gözlüğe alışmak çok daha az zaman alır; kullanıcının, gözlükle uyum sağlamaya ve doğal şekilde kullanmaya başlayana kadarki süreçte kafasını eskisi kadar çevirmesine gerek kalmaz, her alanda geniş ölçekli görme. Bu durum, okumayı rahat ,araba sürmeyi güvenli ve işi çok daha az yorucu yapmaktadır.

  1. Standart progresif gözlük camları: Bu tasarım küçük kullanılabilir görme alanını sunmaktadır. Sonuç olarak, kullanıcılar azaltılmış görme konforuna katlanmak zorunda kalmaktadırlar ve gözlüklerine alışmaları çok uzun zaman alır.
  2. Evrensel progresif gözlük camıları: Tüm görme aralıklarını kullanmak kolaydır ve geniş görüş alanları sunmaktadır. Bu da, kullanıcıların yüksek seviye görüş konforunun tadına varacağını ve bu gözlüğü kullanmaktan kendiliğinden keyifalacağı anlamına gelimektedir.
  3. Kişiselleştirilmiş progresif gözlük camları: Ismarlama özelleştirilmiş progresif gözlük camı olası maksimum görüş mesafesi ve büyük alanda görme konforu sunmaktadır.

Bu üretim seviyesine ulaşmak için, ZEISS Freeform olarak adlandırılan üretim işlemlerini kullanmaktadır. Arka plan: standart progresif gözlük camlarında progresif adisyon gücünü camın önüne sabit bir pozisyona yerleştirirken, arka yüzey istenilen reçete numaralarını sağlamak için kullanır. Bu durumdan dolayı, gözlerinizin camlara adapte olurken zorlanmasına sebep olan engeller oluşur.

Freeform üretim metodu progresif görme alanının nispeten rastgele dağılımını ve gözlüğün reçete numarasının progresif gözlük camının ön ve arkasına dağılımını sağlamaktadır. Bu nedenle, tasarım müşteri ihtiyaçları ile mükemmel şekilde uyumlu olabilmektedir - istek üzerine kişisel bir gravür de (örneğin kullanıcı isminin ilk harfleri) eklenebilir.

40 yaşından sonra işyeri için görme çözümleri

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

ZEISS progresif gözlük camlarını yeniden tanımlıyor! Son yıllarda, görme ile ilgili müşteri talepleri olağanüstü bir biçimde arttı. DAHA İYİ GÖRME, yeni ZEISS Progresif Ürün Portföyünün bu zorlukları nasıl dikkate aldığını öğrenmek için Laura Rocha ile konuştu.
Progresif gözlük camı kullanıcıları için mineral gözlük camları: meraklıları için gözlük camları ZEISS progresif mineral portföyünün daha da gelişmesi – bu neden gereklidir- şarttır
Fark Yaratan Değişken Odaklı Gözlük Camları İşinizde, en sevdiğiniz hobinizde veya spor yaparken kullanabileceğiniz, tüm koşullar için mükemmel değişken odaklı gözlük camları var mıdır?

İlgili Ürünler