Progresif gözlük camı kullanıcıları için mineral gözlük camları: meraklıları için gözlük camları

ZEISS progresif mineral portföyünün daha da gelişmesi – bu neden gereklidir- şarttır

Hafif ve kırılmaya karşı dayanıklı özellikleri sayesinde, plastik gözlük camları yavaş yavaş mineral gözlük camlarının önüne geçti –satış rakamlarının zaten bunu kanıtlamaktadır. Ancak ZEISS’te, mineral gözlük cam portföyümüzünde daha da geliştirilmesine aynı önemi vermekteyiz. Sonuçta, bu malzeme ile yapılan gözlük camları kendi yararlarını da beraberinde getirir. ZEISS progresif portföyü burada dikkattin tam merkezindedir. Nihayetinde, dünyanın ilk gözlük camının mineral camdan yapıldığı bilinmektedir. M.Ö. sekizinci yüzyılda Asurlu zanaatkarlar tarafından geliştirilen mineral gözlük camları, kusursuz optik özellikleri bakımından gözlük kullanıcıları için bugün olduğu kadar mükemmeldi.

İş yerindeyken veya hobilerizle uğraşırken özellikle toz veya kire maruz mu kalıyorsunuz? Mineral gözlük camının saflığının ve optik performansının büyük bir hayranı mısınız? Ya da gözlük camınızın dayanıklılığına büyük önem mi veriyorsunuz? O zaman, ZEISS mineral gözlük camı sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Organik gözlük camları daha hafif ve kırılmaya karşı daha dayanıklı olduklarından, kesinlikle spor gözlüğü veya çocuk gözlüğü için ilk tercihtir. Ancak kamera, mikroskop ve teleskop camlar, ve modern akıllı telefonlardaki dokunmatik ekranlar gibi hassas optiklerin mineral camdan yapılmış olması tesadüf değildir. Mineral cam, tozlu ortamlarda gözlük camının üzerinde oluşan ince çizikleri önlemeye yardımcı, son derece sağlam, pürüzsüz ve çizilmeye dayanıklı yüzey sağlamaktadır.

Devamı da var, daha yüksek numaralı reçetelerde dahi, yüksek indeksli camlar sizin çok daha çekici ve gözlerinizin daha doğal görünmesini sağlayacak daha ince, daha slim gözlük camlarının üretilmesini sağlamaktadır.


Bir bakışta mineral gözlük camlarının başlıca faydaları:

  • Mükemmel optik performans
  • Muazzam yüzey sertliği
  • Yüksek çizilme direnci
  • Üstün dayanıklılık


Birçok gözlük camı üreticileri ne yazık ki artık kendi mineral gözlük camı portföylerinin gelişimine yatırım yapmamaktadır. Ama mineral gözlük camı hayranlarının endişelenmesine gerek yoktur, çünkü artık ZEISS'ın optimize edilmiş progresif mineral portföyünden yararlanabilirler. Teknolojisi ile üretilmiş progresif gözlük camı, kişisel olarak freeform teknolojisi ile özel olarak imal edilebilmektedirler, ve artık gözlük çerçeveleri, gözlük camları ve reçetelerle ilgili olası tüm kombinasyonlarda mevcuttur. Ayrıca, ZEISS mineral progresif gözlük camı artık orta ve yakın görme aralıkları için de özelleştirilebilmektedir. Özellikle geceleri, şafak ve alacakaranlıkta size net bir görme kazandırmak için, ZEISS optisyeni de sizin için mineral gözlük camını i.Scription® optimizasyonu ile özelleştirebilir.

Mineral gözlük camlarını bu kadar dayanıklı yapan nadir?

Mineral gözlük camlarını bu kadar dayanıklı yapan nadir?
Mineral gözlük camında (1.6) – sol -moleküllerinin şematik diyagramı organik gözlük camının yapılandırılmamış moleküllerine kıyasla – sağ -

Mineral gözlük camının sırrı güçlü madde çapraz-bağlantı ve moleküllerin yoğun 3D yapısında yatmaktadır. Bu da uzun bir performans ömrünü garanti etmektedir, çünkü sert, pürüzsüz yüzey ilk etapta gelişen ince çizikleri durdurmaktadır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

ZEISS progresif gözlük camlarını yeniden tanımlıyor! Son yıllarda, görme ile ilgili müşteri talepleri olağanüstü bir biçimde arttı. DAHA İYİ GÖRME, yeni ZEISS Progresif Ürün Portföyünün bu zorlukları nasıl dikkate aldığını öğrenmek için Laura Rocha ile konuştu.
Fark Yaratan Değişken Odaklı Gözlük Camları İşinizde, en sevdiğiniz hobinizde veya spor yaparken kullanabileceğiniz, tüm koşullar için mükemmel değişken odaklı gözlük camları var mıdır?
Progresif Gözlük Camları – Küçük Şaheserler Mükemmel cam tasarımı görme sorunları olan insanlar için ideal kişiselleştirilmiş görme yardımını oluşturur

İlgili Ürünler