İster diş doktoru ister güzellik uzmanı olun - profesyonel gözlük camlarıyla mükemmel keskin görmenin keyfini çıkarın

Bazı aktiviteler daha fazlasını temin edecek sıra dışı gözlük camları gerektirir. ZEISS’den gelen en son teknoloji mikroskobik seviyede bile mükemmel şekilde görmenize yardım eder.

“İşle ilgili ayrıntılar” için gözlük satın alırken neleri dikkate almanız gerekir? Hangi gözlük camları en uygundur? Ne tür gözlük çerçevesi kullanılmalıdır? Hangi kaplamalar önerilmektedir? Sonuç olarak, gözlüklerin yalnızca iyi çalışması gerekmez – aynı zamanda kullanıcının saygınlığının ve bireyselliğinin de bir yansımasıdır.

Her zaman olduğu gibi, iş için mükemmel gözlüklerin en önemli özelliği – yüksek kaliteli camlar ve optisyeniniz tarafından uyarlanmasıdır

Eğer mesleğiniz ayrıntı için iyi bir göz gerektiriyorsa, hassas görme çözümlerine ihtiyacınız vardır: özel aktiviteniz için özel yapılmış kişiye özel uyarlanmış iş gözlükleri, yakınlaştıran, büyüten görme yardımcıları veya progresif gözlük camları. DAHA İYİ GÖRME iş için gözlüklerimizin, camlarımızın, kaplamalarımızın ve profesyonel görme çözümlerimizin genel bir değerlendirmesini göstermektedir.

Her zaman olduğu gibi, iş için mükemmel gözlüklerin en önemli özelliği – yüksek kaliteli camlar ve optisyeniniz tarafından uyarlanmasıdır

Bazı meslekler çok hassas görmeyi gerektirir. Diş hekimleri ve diş teknisyenleri dişin küçük ayrıntıları üzerinde mikroskobik olarak çalışırken, saatçiler ince dişli bileşenleri üzerinde çalışır ve güzellik uzmanları müşterinin görünümünün mükemmel keskinlikteki görünüşüne ihtiyaç duyarlar. Kişiye özel uyarlanmış gözlükler bu gerekleri karşılamanın tek yoludur. Gözlükler görme problemlerini düzeltmenin en etkili yöntemi olarak kalmaktadır. Bunlar kullanıcının gözlerine en iyi şekilde adapte edilebilir – ve onları neredeyse tüm görme ihtiyaçları konusunda destekler. Genel olarak konuşursak, kullanıldıkları meslek veya amaçla ilgisiz şekilde, gözlüklerin ağırlığının mümkün olan en düşük seviyede tutulması önerilmektedir. Bu, gözlük camlarının ve çerçevelerinin hafif malzemeden yapılması gerektiği anlamına gelir. Gözlük taktığınızı ne kadar az fark ederseniz, nesneleri görmenin o kadar doğal ve daha az zorlu olduğunu fark edersiniz. Özellikle iş ortamınızda, bu durum konfor açısından majör fayda sağlamaktadır ve ZEISS’in çeşitli modern gözlük çerçeveleri ve camları sayesinde, bir müşteri için mükemmel gözlükler hiçbir problem olmadan üretilebilir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Parmak izi kadar hassas – kişiye özel üretilmiş gözlük camları

Detaylı görmeyi gerektiren meslekler için kişiselleştirilmiş camları yaratmadaki anahtar faktörler, çalışma mesafesi olarak bilinendir. Örneğin bir kuyumcunun kuyumcuda çalıştığı mesafeye bağlı olarak, optisyen bu hassas mesafe için optimize edilmiş gözlük camları oluşturabilir. Aktivitenin diğer spesifik özellikleri de dikkate alınır: Plastik mi yoksa cam gözlük camlarımı daha uygundur? Örneğin, insanlarla teması içeren meslekler için yüksek kırılma indisli cam malzemesinden yapılan gözlük camları önerilmektedir. Bunlar daha büyük ışık sapmasıyla sonuçlanır ve böylece daha ince camların üretilmesini sağlar. İpucu: ZEISS’den modaya uygun ince gözlük camları, çok yüksek numaralarda bile ince estetik cam tasarımının başarılabilmesine olanak sağlar.

Hangi çerçeve bana uygun?

Doğru gözlük camı tercihi kadar, uygun bir çerçeve seçimi de önemlidir. Düzeltilecek görme problemi burada kritik bir rol oynar. Yalnızca uzak mesafe için mi bir çözüm gerekir? Ya progresif gözlükler? İş gözlükleri için, anahtar öneri pratik bir çerçevenin tercih edilmesidir. Bunlar yalnızca burun üzerinde kalmayıp, aynı zamanda sıklıkla kolay zarar görebilecekleri masa veya sandalye üzerine bırakıldıkları için, normalden daha sağlam olmalıdır. Kapalı çerçevelerin son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kapalı sağlam çerçevenin ek avantajı, çerçevesiz gözlüklerin aksine, gözlüklerin acil durumda çabucak tek elle takılıp çıkarılabilmesidir. Özellikle el işlerinde veya diş hekimliğinde – en az bir tanesi normal şekilde kullanıldığı için, birçok meslekte bu kesinlikle önemlidir. İpucu en son özel iş camları yakın ve orta mesafede (masanızda veya üretim makinelerinde) görmek için idealdir.

İlave konfor ve dayanıklılık için en etkili kaplamalar

Gözleriniz için rahatlık yansımasız veya tahrişsiz görmek demektir. Bunun için anahtar gereklilik uygun kaplamalı ve kullanıcının gereksinimlerine kişiye özel olarak uyarlanmış yüksek kaliteli gözlük camlarıdır. Diğer deyişle: örneğin ilgili işin gereklerine göre, camların ve kaplamanın kalitesi ne kadar iyi olursa ve uyum seviyesi ne kadar yüksek olursa, görmemiz o kadar olur. Clean Coat veya antistatik gibi ZEISS cam kaplamaları burada önemli katkı sağlar. İnsanlarla çok fazla teması içeren aktiviteler için, örneğin antirefle (yansımaya karşı) ve kir itici (kir tutmayan) çeşitli son teknoloji cam kaplamaları sunmaktayız. Işık gözlüklerde yansıdığı için ve gözlerde tahrişe sebep olduğu için – bazı durumlarda iş günü sona ermeden çok önce yorgun düşebilirsiniz, örneğin tavandan aydınlatmalı ofislerdeki aktiviteler antireflek gözlük camları olmadan çok fazla yorucudur. Benzer bir durum örneğin evinize giderken gece araç kullanırken meydana gelir. Antirefle gözlü camları olmadan, tüm ışıklar hem arabanın ön camında hem de gözlüklerimizde yansıdığı için çabuk yorgun düşeriz. Bu nedenle, özellikle iş gözlükleri konusunda, ZEISS’den üst düzey kaplama gibi doğru antirefle kaplamayı tercih etmenizi öneririz. Yüksek kaliteli ZEISS kaplamalı gözlük camları o kadar düzgündür ki, kir partikülleri ve su damlacıklarının yapışması zorlaşır ve basitçe akar giderler. Bu, - camlarınızın arkasından görmenizi bulandıran hiçbir toz veya kir partikülü bulunmadığı için daha profesyonel bakarken – daha fazla görebileceğiniz ve daha rahat hissedebileceğiniz anlamına gelir. En son cam kaplamanın bir başka avantajı, bunların plastik camları daha sert hale getirmeleridir. Gereken yerlerde, sıra dışı derecede hafif ve son derece sağlam gözlükler tasarlanabilir. Seçenekler o kadar çeşitlidir ki, herhangi meslek için ideal çözüm bulunabilir.

İşyeri için progresif gözlük camları - daha önce hiç olmadığı kadar çok kişiye özel uyarlanmıştır

Ayrıntılı görmeyi gerektiren meslekler için görme yardımcıları tercih ederken en önemli faktör: kişisel danışma için zaman ayırmaktır.

Aslında, gözlükler ve camlar ne kadar kişiye özel ve hassas şekilde uyarlanırsa, tolere edebilirlik o kadar iyidir. Sonuç olarak, mesleği için gözlük tercih eden herhangi bir kişinin zaman ayırması ve işinin gereksinimleri konusunda optisyeninden ayrıntılı tavsiyesini alması önemlidir. İyi optisyen nasıl bulunur.

Eğer gözlükler yeterli değilse – ZEISS’den büyütücü görme yardımcıları ince mikroskobik ayrıntılarla bile sıra dışı keskin görme sağlar

Gereklilik ve taleplere bağlı olarak bir iş için mükemmel şekilde özelleştirilmiş gözlükler bile yeterli olmayabilir. Mikroskobik olarak küçük nesnelerin hassas mekanik yoluyla bu kadar hassas işlem görmesini gerektirdiği yerlerde, hatta belki ek aydınlatma ile birlikte profesyonel standartta büyütücü görme yardımcılarına ihtiyaç duyan diş hekimi, hassas mühendis veya yenileme işleri gerçekleştiren kişilerin çalıştığı yerlerde bunlara ihtiyaç duyulabilir. ZEISS hassas lupları (yenilikçi G 2.5 TTL teleskopik lup gibi), gerekirse Xeon aydınlatma ve dört katına kadar görme alanı büyütmesiyle, en küçük ayrıntıyı bile hassas yorgunluk vermeyen görmeyi sağlar. İster diş hekimi, ister elektrik mühendisi veya dermatolog tarafından kullanılsın, bu profesyonel hassasiyetteki luplar hiçbir şeyin gözden kaçırılmayacağı anlamına gelmektedir.

Gözlerinizi bir mola vererek rahatlatın.

Gözlerimiz arada bir rahatlamaktan hoşlanır. Aşağıdaki egzersizler hızlı ve uygun bir şekilde tamamlanabilir ve gözleriniz için kısa ve etkili bir mola sağlar.

  • Mümkün olduğunca uzağa bakın
    Gözlerimiz temel olarak uzun süre özel bir kası aynı şekilde kasarak, tüm süre boyunca aynı mesafedeki bir nesneye odaklanmak için kullanır. Çalışırken tekrarlı olarak monitörünüzden uzağa bakmak ve bilerek uzağa bakmak (en az altı metre), gözlerinizdeki gerilimi belirgin şekilde azaltır. Bu, gözlerinizde çok daha rahat ve hoş bir hisle sonuçlanır.
  • Ellerinizin avuç içiyle ısıtın
    Sıcaklık ve karanlık gözlerimize iyi gelir. (göz küreleri üzerine baskı uygulamadan) ellerinizin avuç içiyle gözlerinizi nazikçe kapatarak iki ila üç dakikalık derin rahatlamayı başarabilirsiniz. Ardından güneş ışığı gözünüzü kamaştırmasın diye çok yavaş şekilde ellerinizi çekin. Bu şekilde: bu teknik “avuçlama” olarak bilinir.
  • İlk yardım: yorgun gözler için kısa masaj
    Üç parmak masajı aşırı yorgun gözleri tedavi etmek için denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Başparmağınızı ve orta parmağınızı burun kökü üzerine işaret parmağınız kaşlarınızın arasında olacak şekilde yerleştirin. Şimdi küçük bir daire şeklinde burun köküne hafif basınç uygulayarak üç parmağınızı hareket ettirin – yaklaşık 15 saniye sonra tüm alan rahatlamış olacaktır.
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Yöneticiler için gözlükler – mükemmel kişiselleştirilmiş görme rahatlığı ile en iyi kalite camlar ve çerçeveler Saygınlık, zarafet, maksimum işlevsellik – yönetim pozisyonlarındaki insanlar için gözlüklerin yapacağı şey çoktur
Bilgisayarlı İşyerinizde her şey gözünüzün altında Neden okuma gözlükleri/değişken odaklı gözlükler işinizi kolaylaştırabilir
Pilotlar için gözlükler – bulutların üzerinde bile mükemmel görme İster profesyonel ister amatör olsun, pilotlar aşırı ışık ve hava koşullarında bile net görmelerini sağlayacak gözlüklere ihtiyaç duyarlar.
İş başında daha iyi görme ve daha fazla rahatlık İster masa başında, ister bilgisayarda ya da isterseniz bir üretim makinası başında çalışın, yeni ZEISS ofis gözlük camları size daha iyi ve daha rahat bir görme sağlar.

İlgili Ürünler