İş başında daha iyi görme ve daha fazla rahatlık

İster masa başında, ister bilgisayarda ya da isterseniz bir üretim makinası başında çalışın, yeni ZEISS ofis gözlük camları size daha iyi ve daha rahat bir görme sağlar.

Modern teknoloji hem evimize hem de işte hayatımıza hükmetmekte ve onu kolaylaştırmaktadır. Hayatımızın büyük bir kısmını ileri teknolojik cihazlar ve ekranların başında çalışarak geçirmekteyiz. Onlar bizi hızlandırmakta ve daha verimli kılmaktadır. Eğer iş yerinde, bilgisayar, akıllı telefon, tablet PC ya da diğer benzeri cihazlar kullanarak uzun süre boyunca konsantrasyonumuzu korumak istiyorsak, o zaman yakın ve orta mesafelerde iyi bir görmeye ihtiyacımız olacaktır. Yarım ile dört metre arasındaki bu görme mesafesi günlük rutinimizde en çok kullandığımız aralıktır. Okuma gözlükleri ve hatta daha gelişmiş progresif gözlük camları bu görme alanı için ideal tercihler değildir. Hiç yaptığınız işe özel olarak tasarlanmış gözlükler kullanmayı düşündünüz mü?

Çok sayıda kişi için iş dünyası giderek daha fazla hız ve çeşitlilik kazanıyor. Bilgisayarlar ve diğer cihazlar modern çalışma ortamında büyük bir rol oynuyor. Bunun bir sonucu olarak, uzun süreler boyunca verimli olmak esastır. Burada görme durumumuz kilit rol oynar, özellikle ekran önünde çalışılan süreler boyunca. Gözlerimiz bir gün içinde birçok saat boyunca yakın ile orta mesafedeki görme alanında yorgunluğa tahammül etmek zorundadır.

Zaten iş yerinizde okuma gözlükleri ya da progresif gözlük camları kullanıyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, size göstereceğimiz örnekte olduğu gibi bu tip gözlükler kullanırken son derece doğal olmayan bir duruş biçimi geliştirmiş ve bunu benimsemiş olabilirsiniz.

İş yerinde okuma gözlüğü kullanımı:

İş yerinde okuma gözlüğü kullanımı

Okuma gözlükleri yakın mesafeler için idealdir. Yazı ve görselleri iyi görebilmek için, otomatik olarak ekrana yaklaşacaksınız. Bunu yaparak kötü bir duruş geliştireceksiniz. Bu da boyun ve sırtınızda bir gerginlikle sonuçlanabilir.

İş yerinde modern progresif gözlük camlarının kullanılması:

İş yerinde modern progresif gözlük camlarının kullanılması

Progresif gözlük camları ise tüm mesafelerde görmenizi mümkün kılar. Progresif gözlük camlarının alt bölümü size yakın nesneleri görmenize yardımcı olur. Bir ekran karşısında çalışırken, gözlük camlarınızın alt kısmıyla ekrana bakarsınız. Bunu yapmak için başınızı kaldırmanız gerekmektedir ki gözlük camlarınızın bu en alt bölümü aracılığı ile ekranı görebilesiniz. Bu duruş biçimi, uzun süreler boyunca boyun ve omuzlarınızda büyük bir yorgunluğa neden olur.

Daha rahat bir görme için yeni ZEISS ofis gözlük camları.

Daha rahat bir görme için yeni ZEISS ofis gözlük camları.

Yeni ZEISS ofis gözlük camları özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilmiştir. Böylece daha rahat bir duruşa sahip olmanızı mümkün kılar. Bu gözlük camları yakın ila orta mesafe arasında son derece geniş bir görme aralığı sunmaktadır (yarım metre ile dört metre arası). Bu da mesleğinizin gerektirdiği en uygun görme mesafesinde en iyi biçimde görme ve çalışmanıza izin verir. Baş ve boynunuz tüm gün boyunca doğal, rahat bir pozisyonda olacaktır.

ZEISS ofis gözlük camlarıyla daha iyi görme üç farklı kişiye özel sürümle üretilmektedir:

Maksimum orta mesafeyi (Maximum Intermediate Distance = M.I.D.) belirlemek için Carl Zeiss Vision tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde, ZEISS ofis gözlük camları, bireysel gözlük kullanıcısının görme mesafesi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ayarlanabilmektedir. Uygun fiyatlı cam tiplerinden son derece gelişmiş gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmış kişiye özel çözümlere kadar çok çeşitli ürün sunmaktayız. Gözlük camları, her gözlük kullanıcısının iş yerinde günlük bazda görmesi gereken maksimum mesafe esas alınarak üretilmektedir. M.I.D. olarak bilinen bu değer, gözlük kullanıcısının bulunduğu oda içinde net ve keskin bir biçimde görmesi gereken mesafeye denk gelmektedir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Üç farklı seçenek mevcuttur:

  • "Near - Yakın mesafesi için" ofis gözlük camı: Bu tasarımla, gözlük kullanıcısının keskin ve net biçimde göreceği mesafe iki metrelik bir görme alanı dâhilinde olacak biçimde ayarlanmıştır. Bu cam tipi çoğunlukla bilgisayar karşısında çalışan ya da çok fazla okuyan kimseler için son derece idealdir.
  • "Room - Oda mesafesi için" ofis gözlük camı: Bu gözlük camıyla, görme mesafesi maksimum dört metre olarak ayarlanmıştır, bu da gözlük kullanıcısının okuma mesafesiyle orta mesafe görme alanı dâhilinde sorunsuz bir biçimde görmesine izin verir. "Oda mesafesi için" seçeneği , örneğin aynı zamanda hem yoğun biçimde müşterilerle hem de bilgisayar başında çalışanlar için tasarlanmıştır.
  • "Individual - Kişiye özel" ofis gözlük camı: Ofis camlarının bu cam tipi gözlük kullanıcısının özel ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmıştır. Oda içinde maksimum görme mesafesi gözlük kullanıcısı için son derece hassas bir biçimde belirlenmiştir. Buna ek olarak, gözlük kullanıcısının merkezleme ölçüleri, yakın okuma mesafesi ve gözlük çerçevesinin boyutları da bu camların üretiminde kullanılmaktadır. ZEISS ofis gözlük camları, progresif gözlük camları ve tek odaklı gözlük camları gibi farklı tasarımlarla, (officelens Plus, officelens Superb and officelens Individual) çeşitli malzeme ve özelliklerle ZEISS ürünlerinin satışını gerçekleştiren gözlükçülerden temin edilebilmekedir.

ZEISS ofis gözlük camları yalnızca iş yerinde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır

ZEISS ofis gözlük camları yalnızca iş yerinde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır

Ayrıca ZEISS ofis gözlük camları boş zamanlarınızda da, yani bir şeyler okurken, televizyon izlerken, yemek yaparken, internette gezinirken, online sohbet ederken ya da bir müzik aleti çalarken daha iyi görmenize yardımcı olabilir. Gözlükçünüz size fikir vermekten ve ZEISS ofis gözlük camları çeşitleri arasından sizin için en iyi çözümü seçmekten mutluluk duyacaktır.

Ofiste görme

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Yöneticiler için gözlükler – mükemmel kişiselleştirilmiş görme rahatlığı ile en iyi kalite camlar ve çerçeveler Saygınlık, zarafet, maksimum işlevsellik – yönetim pozisyonlarındaki insanlar için gözlüklerin yapacağı şey çoktur
Bilgisayarlı İşyerinizde her şey gözünüzün altında Neden okuma gözlükleri/değişken odaklı gözlükler işinizi kolaylaştırabilir
Pilotlar için gözlükler – bulutların üzerinde bile mükemmel görme İster profesyonel ister amatör olsun, pilotlar aşırı ışık ve hava koşullarında bile net görmelerini sağlayacak gözlüklere ihtiyaç duyarlar.
İster diş doktoru ister güzellik uzmanı olun - profesyonel gözlük camlarıyla mükemmel keskin görmenin keyfini çıkarın Bazı aktiviteler daha fazlasını temin edecek sıra dışı gözlük camları gerektirir. ZEISS’den gelen en son teknoloji mikroskobik seviyede bile mükemmel şekilde görmenize yardım eder.

İlgili Ürünler