Progresif gözlük camlarıyla kolay bir şekilde daha iyi görün

İlk kez gözlük kullananlar için dahi ZEISS progresif gözlük camı çeşitleri mükemmel bir çözümdür

Progresif gözlük camlarına alışan insanların yaşadıkları sorunlar hakkında hepimiz pek çok hikaye duymuşuzdur: baş dönmesi, baş ağrıları, boyun kasılması, yorgunluk ve tabi ki de merdivenleri çıkarken ayak takılma riski. Bazı insanlar yeni gözlüklerini taktıktan bir kaç hafta sonra bile rahat hissetmiyorlar. Bu yüzden özellikle ilk kez gözlük kullananlar progresif gözlük camlarından uzak durmaya çalışıyor. Dolayısıyla, ilk defa progresif gözlük camı almayı düşüyorsanız tam olarak neyi hesaba katmalısınız?

Günün birinde hepimize olur. Gözlerimiz yavaş yavaş okuma yetisini kaybeder. Aniden, yakın mesafedeki yazıları okuyamaz ve uzaktaki nesneleri ayırt edemeyiz. O zaman progresif gözlük camlarından oluşan bir gözlük edinmemizin zamanı gelmiş demektir. Bu son model gözlük camları bizim uzak ve yakın nesnelere ve aynı zamanda ortadaki her şeye tam olarak odaklanmamızı sağlar. Bu özel bir cam tasarımı sayesinde mümkündür. Ancak, tüm ileri ürünlerde olduğu gibi kalitedeki fark büyüktür. Sonuç olarak, iyi bir progresif gözlük camı kullanıcısının kişisel ihtiyaçları ve görme performansına tam olarak uygun hale getirilmiş rahat ve doğal bir görme sunuyorsa ancak o zaman en uygun biçimde performans gösterebilir.

Özellikle ilk gözlüğünü alan hastalar için, anında kullanıcı toleransı sağlayan ve para karşılığında iyi mal sağlayan bir gözlük camı almak önemlidir.

ZEISS göz sağlığı uzmanınızın size en uygun camı seçmesine olanak tanıyarak dört farklı türde progresif gözlük camı sunar. İşlem aynı araba satın almak gibidir – farklı kalite düzeylerinden reçetenizin yakın ve uzak görüş için numaralar ne kadar yüksek olduğuna ve yeni progresif gözlük camlarınızı ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı olarak seçim yapabilirsiniz.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

40 yaşından sonra işyeri için görme çözümleri

ZEISS progresif gözlük camlarını seçerseniz her zaman daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Bu gerçekten doğru mudur?

Kesinlikle öyle. Sonuçta, biz sizin, yeni gözlük camlarınız sayesinde, tıpkı gençken olduğu gibi rahat ve doğal bir görmeni tadını çıkarabilmenizi istiyoruz. Maksimum düzeyde görme rahatına erişmek için, dört faktör önemlidir ve ZEISS değişken odaklı (multifokal) gözlük camları aşağıda yazılı maddelerin hepsini sunar:

  • Olası en hızlı adaptasyon ve anında rahatlık (=uzmanlar buna anında tolerans diyor)
  • Bireysel görme aralıkları arasında yumuşak sonsuz geçiş
  • Her mesafede %100 görme netliği
  • Görme alanlarının maksimum kullanımı: yakın ve uzak görme alanlarının arasında geçişlerden ve progresif gözlük camı tasarımından dolayı, standart progresif gözlük camları özellikle kullanıcının en uygun görmeden hoşnut kalmasını mümkün kılamayan görme alanları sunmaktadır. Progresif gözlük camınızın kalitesi ne kadar iyi olursa, bu alanlar da o kadar küçülür.

Progresif camların üretim aralıkları

Yine de, gözlük camı geliştirme ve üretimine ne kadar çok uzmanlık girerse girsin, odak noktası her zaman sizsiniz yani gerçekten progresif gözlük camı kullanan kişi. Herkesin kendine has ihtiyaçları ve görme alışkanlıkları vardır. Bu yeni gözlüklerinizden ne beklediğinizi ve aynı zamanda onlar için yapacağınız ödemeyi de etkiler. Göz sağlığı uzmanınızın öncelikli ve en önemli hedefi, uygun fiyatlı marka gözlükler veya özel üretilmiş kişisel gözlük camları aramanıza bakılmaksızın sizin için mükemmel bir çözüm bulmaktır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Araç sürmek için en iyi gözlük camları – Hedefinize güvenle ulaşın Araç sürmek için kişiye özel camlar araç sürmeyi yalnızca daha dinlendirici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda güvenliği de belirgin şekilde artırır. Fakat araç sürmek için gözlük satın aldığı zaman tüketicilerin aklında tutması gerekenler nelerdir?
Progresif gözlük camlarının daha rahat kullanımı için ipuçları Mükemmel olarak ayarlanmış progresif gözlük camına herkes kolayca alışabilir.
Sürüş için Geliştirilen Gözlük Camları Perde arkasına bir bakış: ZEISS DriveSafe'i nasıl geliştirdi
Daha rahat sürüş için gözlük camları ZEISS gözlük camları araç kullanmayı nasıl daha az stresli ve daha güvenli kılar?

İlgili Ürünler