Motosikletçiler ve Açılır Tavanlı Araba Sürücüleri İçin Doğru Camlar

Trafikte daha fazla güvenlik: doğru gözlük camları ile sürüşün keyfini çıkartın

Baharın gelişinin habercisi olan birçok zevk arasında yalnızca güneş ışığının ilk sıcak ışınları ve doğanın serpilen harikaları değil, aynı zamanda yollarda gördüğümüz üstü açık arabaların ve motosikletlerin artan sayısı da bulunmaktadır. Bununla birlikte, cildinizde güneşi ve burnunuza hafifçe gelen açan çiçeklerin kokusunu hissetmenin hepsi çok iyidir: eğer iyi güneş gözlükleriniz yoksa, motosiklet veya üstü açık araba kullanmak çok yakında pişman olacağınız bir keyif olabilir.

Güneş, rüzgâr veya yıldızlar – eğer motosikletinizin veya üstü açık arabanızın sunduğu birçok zevkin topyekun saf keyfini çıkarmak isterseniz, yüksek kaliteli camları olan mükemmel uyumlu bir gözlük kesin bir zorunluluktur. Sürücüler ancak bu şekilde gözlerini güneş parlamasından, küçük sineklerden ve yüzlerine çarpan rüzgârdan koruyabilirler.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Gözlük satın alırken dikkate almanız gereken birkaç şey vardır.

Doğru çerçeveyi aradığınız zaman, kullanışlı olması önemli bir rol oynar. Kaskınızı takarken kafanızın anatomisine uyması ve baskı izlerine sebep olmadan sıkıca oturması için kaskınızı takarken gözlüklerinizin takıp çıkarması kolay olmalıdır. Gözlükçünüzde tercih etmeniz için çok çeşitli seçenekler vardır. Özellikle motosikletçiler için, kırılmaz plastik camlar ve düz, elastik sapları olan hafif ve esnek bir çerçeve, en kötü durum senaryosunda yaralanma riskini en aza indirmek için idealdir. Kaskın sıkı oturması halinde görünmeyen veya ağrılı baskı izleri kalmamasını sağlamak için, burun plaketleri de esnek olmalıdır. Üstü açık arabalar için, çerçeve tercihine gelindiği zaman sınır gökyüzüdür.

Motosikletçiler için ipucu: Kaskınızın üzerinde renkli güneşlik kullanmamanız daha iyidir. Trafik yönetmeliklerine göre buna izin verilmemektedir. Fototropik veya kendiliğinden renklenen gözlük camları daha iyidir. Mevcut en iyi seçim ZEISS PhotoFusion teknolojisi ile kendiliğinden renklenen gözlük camlarıdır. PhotoFusion özellikli gözlük camlarının: Renk tonu tüm ışık koşullarına adapte olur, böylece her zaman görme rahatlığına sahip olursunuz – gözleriniz kamaşmadan. Ve: Motosiklet gözlüğünüzün ayarını yaptırmaya optometristinize giderken kaskınızı yanınıza almayı unutmayın.

Üstü açık araba sürücüleri ve motosikletçiler için camlar plastikten yapılmış olmalıdır. Bunlar mineral camdan yapılanlara göre daha kırılmaz özelliktedir – ve ayrıca daha hafiftir. Son derece önemli olan şey antiyansıma kaplamadır (antirefle) ve plastik camlarda çizilmeye dirençli sert kaplama önemlidir. Alternatif olarak, en uygun kamaşma koruması için özel teknolojileri dahil eden ZEISS camlarını seçebilirsiniz, yani polarize etkili filtreler. Bunlar saçılan ışığı ve parlak yüzeylerden yansımaları süzer ve bu nedenle aşırı kamaşmayı en aza indirir. Bu, özelikle yağış sonrası ıslak yollarda, parlayan güneş ışığında ilave emniyet demektir.

ZEISS tarafından sunulan polarize camlardan birisi yüksek kaliteli SkyPol® çözümüdür. Bu camlar yalnızca polarizasyon yararları sağlamak kalmaz, aynı zamanda artmış renk ve

ZEISS Single Vision Sport camları gerçekten özel ve son derece modaya uygundur. Özel teknolojinin kullanılması sayesinde, – ayrıca kendi kişisel algılarıyla – progresif veya tek odaklı camlarının tercih edip etmedikleriyle ilgisiz olarak, gözlük kullanıcıları bombeli camları bulunan modaya uygun çerçeveleri veya spor çerçevelerini seçebilirler. Bu camların son teknoloji tasarımı ve üretimi kullanıcıya maksimum kullanım konforu sunmaktadır. Bu yalnızca rüzgâra, toza ve böceklere karşı en iyi koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sınırlı görme ve göz yorulmasını da geçmişte bırakır. Bir başka yararı: bu camlar çok hafif ve kırılmaya dirençlidir.

Hem motosikletçiler hem de üstü açık araba sürücüleri için, devamlı kafalarını çevirmek zorunda kalmadan arka ve yan aynalarda neler olduğunu görebilmesi önemlidir. Çok küçük camlar/cam modelleri bu nedenle uygun değildir.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Ve birden daha fazla görmeye başlıyorsunuz - gece ve az ışıkta bile Yenilikçi camlar sayesinde gece körlüğü ve kötü gece görüşü sorunu için daha iyi görme

Araba Sürme + Hareketlilik 24.Kas.2017

Tags:

ZEISS Dijital Gözlük Camları hakkında Sıkça Sorulan Sorular ZEISS Dijital Gözlük Camlar tam olarak nedir?

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

Hayatı doyasıya yaşamak + stressiz görme: ZEISS Dijital Gözlük Camları tek odaklı ile progresif camlar arasındaki boşluğu doldurur!

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

Araç sürmek için en iyi gözlük camları – Hedefinize güvenle ulaşın Araç sürmek için kişiye özel camlar araç sürmeyi yalnızca daha dinlendirici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda güvenliği de belirgin şekilde artırır. Fakat araç sürmek için gözlük satın aldığı zaman tüketicilerin aklında tutması gerekenler nelerdir?

İlgili Ürünler