İkinci bir gözlük neden değerlidir

İkinci gözlüğünüzü sahip olabileceğiniz en önemli aksesuar yapan pek çok durum mevcuttur.

Bir lüks değil, ama çok mantıklı: İkinci bir gözlük sadece görünümünüzü değiştirmek istiyorsanız veya asıl gözlüğünüzü kaybeder ya da unutursanız güvenli tarafta olmak için mantıklı değildir. Kontakt lens kullananlar ya da görme zayıflığı (presbiyop) olanlar veya bilgisayarla çalışanlar için, güneşten korunmak ve spor amaçlı - ikinci bir gözlük çoğu kez size mükemmel ve rahat bir görmeyi sağlayacak tek şeydir.

Herkeste yok: ama gözlük kullanan herkesin ikinci bir çift almayı düşünmesi gerekir – ve bunun tek nedeni moda olması ve görünümünüzü değiştirmenize yardımcı olması değildir. Eğer diğer gözlüğünüzü bulamıyorsanız, o zaman hızla ikinci gözlüğe ulaşabilirsiniz. İkinci bir gözlük, özellikle de görme durumu çok zayıf olanlar için, acil bir durumda can simidi olabilir. Asıl gözlükleri kırıldığında veya kaybolduğunda, görmeleri zayıf olan bu kişiler çok zor görürler ve neredeyse çaresizdirler. Ve hepsi bu değil: birçok durumda ve alanda, ikinci bir doğru gözlük, mevcut koşullara uyarlanmış olarak, özellikle iyi görme sağlar.

Bir zorunluluk: Kontakt lens kullananlar için ikinci bir gözlük

Kontakt lens kullananlar yüksek kaliteli ikinci bir gözlük satın almayı düşünmelidirler. Bu özellikle seyahat halindeyken veya tatildeyken yararlı olabilir. Kontakt lens çok çabuk kaybolabilir. Görmek için onlara bağlı olanlar, tatil beklenilenin sadece yarısı kadar eğlencelidir. Özellikle de yurt dışında tatil yaparken yedek bir çift bulmak çoğu kez tam anlamıyla kolay olmayabilir.

Kontakt lens kullananlar da akşam evdeyken kontakt lensleri yerine gözlük kullanmayı genellikle rahatlatıcı bulmaktadırlar. Siz de deneyin.

Presbiyop olan insanlar için progresif gözlük camlarını desteklemek amaçlı ikinci bir gözlük

Progresif gözlük camı kullananlar genellikle okuma gözlüklerini faydalı ikinci gözlük olarak bulmaktadırlar; yakın alanı kapsayan geniş görme alanı sayesinde, dinlendirici bir okuma deneyimini garantilemektedirler.

Belki herkes ikinci bir gözlüğün görmeyi daha rahatlatıcı yaparak aynı zamanda işe konsantre olmanıza da yardımcı olduğunu duymamıştır. Bunu sağlayan M.I.D.dir. M.I.D.nin açılımı Maksimum Ara Mesafe anlamındadır. M.I.D., Carl Zeiss Vision tarafından gözlük kullanıcılarının kişisel ihtiyaçları için maksimum odak mesafesini belirlemek amacıyla geliştirilen yeni bir teknolojidir. Bu sayede ZEISS gözlük camını, her kullanıcının kişisel çalışma ortamında gerekli olan görme keskinliği ve görme mesafesi ile uyumlu hale getirmek mümkün olmaktadır. Sonuç: optimal görme için yakın ve orta mesafelerde (bir ve dört metre arasında) çok geniş bir görme alanına sahip gözlük camı. Bu da, işinizin gerektirdiği görme aralığında en iyi şekilde görmenizi ve çalışmanızı sağlar.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Yüksek kaliteli güneş gözlüğü: güneşten korunmak için ikinci bir gözlük

Güneş gözlükleri ikinci bir gözlüğe sahip olmak isteyenler için özellikle önemli bir gözlük çeşididir. Bu gözlükler sadece şık bir aksesuardan çok daha fazlasıdır, gözlerinizi tehlikeli UV ışınlarından korurlar. ZEISS tarafından üretilen güneş gözlüğü camları her reçete için uygundur. Kişisel ihtiyaçlarınıza göre yapılmış çeşitli renk tonları, polarizasyon ve renkleri mevcuttur, İyi gözlük camları radyasyonun en az yüzde 99unu emer. Buna ek olarak, polarizasyon filtreleri suyun yüzeyden yansıyan ışık gibi, yansıyan ışığı engeller.

Hareket halindeyken daha iyi görme: güneşten korunmak için ikinci bir gözlük

Spor gözlükleri güçlü, kırılmaz, hafif ve rahat olmak zorundadır. Spor türüne bağlı olarak, bu gözlükler renk tonları, polarizasyon filtreleri, ya da bombeli camlar, gibi ekstra özellik çeşitleri ile donatılmış olabilirler.

Ancak spor gözlüklerinin herhangi bir evrensel tipi yoktur. Hemen hemen her farklı spor için en uygun gözlük ve uygun gözlük camı özellikleri vardır. Göz bakım uzmanınıza hangi sporu yaptığınızı söyleyin ve spor gözlüğünüzden tam olarak ne beklediğinizi açıklayın.

Her durumda doğrudur: elinin altında ikinci bir gözlüğü olanlar güvenli hareket etmektedirler. Yedek gözlüğünüzün mevcut görme keskinliğinize esas gözlüğünüz gibi iyi ayarlanmış olduğundan emin olun.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Ve birden daha fazla görmeye başlıyorsunuz - gece ve az ışıkta bile Yenilikçi camlar sayesinde gece körlüğü ve kötü gece görüşü sorunu için daha iyi görme

Araba Sürme + Hareketlilik 24.Kas.2017

Tags:

ZEISS Dijital Gözlük Camları hakkında Sıkça Sorulan Sorular ZEISS Dijital Gözlük Camlar tam olarak nedir?

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

Hayatı doyasıya yaşamak + stressiz görme: ZEISS Dijital Gözlük Camları tek odaklı ile progresif camlar arasındaki boşluğu doldurur!

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

Araç sürmek için en iyi gözlük camları – Hedefinize güvenle ulaşın Araç sürmek için kişiye özel camlar araç sürmeyi yalnızca daha dinlendirici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda güvenliği de belirgin şekilde artırır. Fakat araç sürmek için gözlük satın aldığı zaman tüketicilerin aklında tutması gerekenler nelerdir?

İlgili Ürünler