Hayatı doyasıya yaşamak + stressiz görme: Dijital cihazları düzenli olarak kullanan 30'lu ve 40'lı yaşlardaki kişiler için tasarlanan yeni gözlük camları serisini keşfedin

ZEISS Dijital Gözlük Camları tek odaklı ile progresif camlar arasındaki boşluğu doldurur!

Yaşamımızı, dijital cihazlarsız ve yolda giderken e-postalarımıza bakmak, Facebook durum bilgimizi güncellemekten hava durumuna ve tren saatlerine bakmaya veya fotoğraf göndermeye kadar erişimizi sağladıkları tüm araç ve bilgiler olmadan hayal etmek zor. Oysa sadece her yerde ve her zaman erişilebilir olabilmemiz bir devrim yaşamadı, görmemiz de değişti.

Gözlerimiz devamlı yakından orta ve çok uzak mesafeye geçiş yapar. 30'lu ve 40'lı yaşlarda bir çok akıllı telefon ve tablet bilgisayarı sık kullanan kişi gözlerinin daha sık tahriş olduğunu, yorulduğunu fark ediyor. Görmemiz ve görsel algılamamız bozulmaya başlıyor, gözlerimiz daha çok stres altında kalıyor, elbette ki biz de.

Ama kesinlikle şimdiden progresif camlara ihtiyacım yok?!?

Formunda ve aktif 30'lu ve 40'lı yaşlardaki kişiler progresif cam kullanma konusunda çoğunlukla hazır değiller ve bunun için bir sebepleri de yok. Bu nedenle ZEISS, dijital cihazları kullanan 30'lu ve 40'lı yaşlardaki kişilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış bir gözlük camı kategorisi geliştirdi. Daha önce gözlük kullanmamış veya tek odaklı camlardan bu camlara geçiş yapmış olsanız da ZEISS Dijital Gözlük Camları, tüm görme mesafelerindeki mükemmel netlikle rahat bir yakın ve orta mesafe görmeyi sağlar. ZEISS Dijital Gözlük Camları yorgun göz durumundan şikayet eden kişilerin daha akıllı, daha konforlu görmeye sahip olmalarına ve her gün karşılaştıkları zorlukları yenmelerine yardımcı olur.

Alışması kolay ve uygun fiyatlı

ZEISS ürün geliştirme ekibi özellikle, duruşlarını, gözleriyle cihaz arasındaki mesafeyi ve devamlı olarak bir mesafeden diğerine geçiş yapma durumlarını dikkate alarak sıklıkla uzun saatler akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanan kişilerin ihtiyaçlarına odaklandı.

Amaç, tüm gün rahat ve sakin bir görmeyi sağlayacak gözlük camları yaratmaktı. Sonuçta elde ettikleri, tek odaklı camlardan daha fazlası olan ama progresif camlardan çok farklı bir cam tasarımı oldu. Amaçları, sadece rahat bir görme sağlamak değil ayrıca adil ve uygun fiyata anında kullanıcı toleransına ulaşma ve tüm mesafe aralıklarında mükemmel görme netliği de sağlamaktı. Bunu başardılar.  

ZEISS Dijital Gözlük Camlarından nasıl yararlanırsınız:

  • ZEISS Dijital Gözlük Camları, gözleriniz için odaklanmayı kolaylaştırarak akıllı telefon veya tablet bilgisayar kullanırken sakin bir görme ve sıra dışı görme netliği olanağı sağlar.
  • Rahat bir yakın görme, keskin odağın elde edilmesini sağlarken göz kaslarınızı rahatlatır.
  • Hızlı ve kolay alışma süreci, sıra dışı kullanıcı toleransı, kolay ayarlanması ile alışkın olmayan gözler için dahi uygundur.
  • ZEISS Dijital Gözlük Camları gün boyunca karşılaşabileceğiniz tüm durumlar için uygundur, böylece gözlük değiştirme telaşını ortadan kaldırır.

ZEISS dijital göz stresi testini yapın

Bazen gözlerimizin gün boyunca ne kadar yorulduğunun farkında olmuyoruz. Görmemiz devamlı olarak yakın nesneler (kitap, akıllı telefon), yakın mesafe odağı (navigasyon cihazları, bilgisayar) ve uzak mesafe odağı (araba kullanmak) arasında geçiş yapar ve gözlerimiz devamlı olarak bu değişen durumlara ayak uydurur.

Artan yaşla, gözlerimizdeki mercekler ve kaslar esnekliklerini kaybeder ve gözlerimizin farklı mesafelere otomatik olarak odaklanma kabiliyetini azaltır. Sonucunda oluşan yorgunluk bizim ve gözlerimiz için strese neden olur.

ZEISS optisyeninde yapılacak ZEISS dijital göz stres testi gözlerinizde ne kadar stres olduğunu ve sorunu halletmek için ne yapabileceğinizi size gösterir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

ZEISS Dijital Gözlük Camları hakkında Sıkça Sorulan Sorular ZEISS Dijital Gözlük Camlar tam olarak nedir?

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

Dijital yaşam tarzımıza uygun tasarlanmış gözlük camları geliştirmenin en iyi yolu nedir? DAHA İYİ GÖRME, Dijital Gözlük Camların gelişimi hakkında daha fazlasını keşfetmek için ZEISS Görme Bakımı'ndan Timo Kratzer ile röportaj yaptı

Araba Sürme + Hareketlilik 16.Eki.2017

Tags:

İlgili Ürünler