Dinamik raporları görselleştirin

ZEISS PiWeb Module Monitor

Monitor, güçlü ve kolay bir kullanıma sahip olması için tasarlanmıştır. Ürüne özel ve genel raporlar, istediğiniz zaman istediğiniz yerden süreç ile ilgili verilere erişim sağlamanıza fırsat verir. Dinamik raporlar, imalat süreci içerisinde ilgili verileri anında analiz etmenize fırsat verir.

Belgeleri indirin veya sipariş edin

Bizimle iletişime geçin

Monitor

  • Kalite verilerini ve süreç kontrolünü gerçek zamanlı olarak izleyin
  • Bütün ölçüm verileri içerisinde kolay bir şekilde gezinme (veri analizi, ayırma ve küme analizi için gruplandırmaya ilişkin ayrıntılı sayfalar)
  • Bütün önemli istatistiksel değerlere ve hesaplamalara kolay erişim
  • İnteraktif CAD görselleştirmeleri
  • Gage R&R ve montaj analizi gibi yaygın çalışmaların hazırlanması

Dinamik ve interaktif

Monitor, ZEISS PiWeb Module Server'dan aldığınız en yeni ölçümleri size anında gösterebilir. Rapor içerisine dahil edilen bütün grafikler ve değerlendirmeler yeni verileri anında görüntüleyecektir. Ayrıntılı bir ölçüm analizi için Monitor, en önemli istatistiksel verilere ve analizlere yalnızca tek bir tıklama ile erişimde bulunmanızı sağlar. Bağlantılı raporlar veya rapor sayfaları kullanarak geniş bir rapor havuzu içerisinde kolaylıkla gezinebilirsiniz.

Ayrıntı sayfaları

Ayrıntı sayfaları, tolerans sapmalarını ve süreç çeşitlerini denetlemenize fırsat verir. Monitor en yaygın ayrıntı sayfalarını içerir ve aynı zamanda özel sayfaları kolay bir şekilde oluşturur ve ekler.

İstatistikler

Ayrıntılı bir analiz için minimum, maksimum, ortalama değer ve standart sapmanın yanı sıra, cp ve cpk değerleri gibi en yaygın istatistik parametrelerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bu parametreleri doğrudan rapor sayfalarında görüntüleyebilir veya çizimlerin üzerinde herhangi bir yere tıklayarak bunlara erişim sağlayabilirsiniz.

Ölçüm tekrarlanabilirliği ve çoğaltılabilirliği

Ölçümleri alma süreci, imalat sürecinde olduğu gibi benzer değişikliklere tabidir.

ZEISS PiWeb, ölçüm sistemi analiz tipleri I, II ve III'ü kullanarak ölçüm sürecinizin doğruluğunu değerlendirmenize yardımcı olur. Mantıklı çizimlerin yanı sıra gerekli olan istatistiksel değerler (Ortalama ve Aralık veya ANOVA), bu ölçüm sistem analiz çalışmalarını ZEISS PiWeb ile gerçekleştirmeyi kolaylaştırmaktadır. Monitor'ün interaktif manüel ölçüm girişi gerekli olan bütün verilerin toplanmasını kolaylaştırır.

CAD

Monitor, ölçüm sonuçlarını doğrudan CAD modelinde gösterebilir. CAD modelleri interaktiftir, yani bunlar son raporda bile döndürülebilir, ölçeklendirilebilir ve hareket ettirilebilir.

ZEISS PiWeb ayrıca optik ölçümlerden alınan G3D formatındaki veriler gibi nokta bulut verilerinin değerlendirilmesini de desteklemektedir.

İnteraktif manüel ölçüm girişi

Günümüzde bile birçok ölçüm verisi manüel ölçümler yapılarak alınmaktadır. Monitor bu süreci, ölçülen değerleri doğrudan raporlara girmenize fırsat vererek kolaylaştırmaktadır. Girdi, yanlış veri girişini azaltır ve denetçiler tolerans ve uyarı sınırı ihlallerine ilişkin olarak grafiksel bildirimi anında alırlar.