ZEISS CALYPSO preset - Takım üretimi ve kalıp yapımında esnek üretim sistemleri

Takım üretimi ve kalıp yapımında esnek üretim sistemleri

ZEISS CALYPSO ile ön ayar işlemleri

Belgeleri indirin veya sipariş edin

Bizimle iletişime geçin

CALYPSO preset

Önemli noktalar

  • Makine ayar sürelerinde %90 azalma
  • Hizalama hassasiyetinde artış
  • Maliyet ve zaman tasarrufları
  • Makine kullanım sürelerinin her bir makine için yıllık 2.000 ile 6.000 saat arasında artması
  • İnsansız üretim: Pratik olarak üretimde elle ayar gerektiren işlem yoktur - Genel olarak rekabetçiliği artırmak için!
  • 7/24 üretim imkanı sağlar
Elektrotlarınızı ve iş parçalarınızı ayarlamak için ister var olan bir makroyu seçin ister makro kütüphanesinde kendi makrolarınızı oluşturun.

Elektrotlarınızı ve iş parçalarınızı ayarlamak için ister var olan bir makroyu seçin ister makro kütüphanesinde kendi makrolarınızı oluşturun.

Elektrotların ve işlenecek parçaların ön ayarlarını hızlıca yapın

ZEISS CALYPSO PRESET modülü, elektrotlarınız ve işlenecek parçalarınız için hızlı, aynı zamanda güvenilir şekilde ön ayarlama yapmanızı sağlar. Sadece daha kısa makine ayar sürelerinden faydalanmakta kalmayacak; aynı zamanda daha da iyileştirilmiş doğruluk değerleri elde edeceksiniz. Elle palet yerleştirmekten, tam otomasyonlu proses kontrol sistemlerine kadar; PRESET erozyon modülü sayesinde, erozyon elektrotlarının değişimine dair offset ve rotasyon ölçümü dakikalar içinde gerçekleştirilir. PRESET bir dizi standart ölçüm planları sunmaktadır. Grafik kullanıcı kılavuzu ölçüm işlemini yapılandırmanıza yardımcı olur. Kare ve daire temelli geometriler için CNC uzantıları mevcuttur.

PRESET neler yapabilir

PRESET, elektrotların ve işlenecek parçaların ön ayarını yapmak, kalitesini kontrol etmek için kullanılır. Öncelikle sıkıştırma sisteminde sıfır noktası ayarlanır. Daha sonra bir makro seçilerek, elektrot ve işlenecek parça için probe sistemi oluşturulabilir. Makro kütüphanesi içerisinde kendi makrolarınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bir sonraki adımda, offset verilerini içeren bir dosya temin edilir ve bu dosya istenirse doğrudan dışa aktarılabilir ya da iş yönetimi yazılımına gönderilebilir.

İş yönetimi yazılımı ölçümü başlatır, offset datasını alır ve veriyi üretim sistemlerine gönderir. PRESET diğerlerinin yanında Zimmer & Kreim, System 3R, Röders ve CERTA’nın iş yönetimi yazılımları ile uyumludur. Ek olarak, PRESET tüm standart CAD formatlarını okuyabilmektedir.

Offset verilerinin dışa aktarımı: Tüm üreticiye özel formatları destekler

AEG, AEG Elotherm, AGIE Data Catalogue, AGIE Vision, CERTA (Zwicker), Charmilles, Digma, DMG MORI, Erowa, Exeron, FEHLMANN VERSA 825, Hansen, Hermle, Ingersoll, Micron, Maegerle Fixture, Maegerle Grinding, Makino, Maho-Hansen, Mazak Mazatrol Matrix Nexus 2, Mitsubishi, ROBOCUT a-CiA series, Röders, SGL, Sodick, System 3R, Walter, Zimmer & Kreim

İhtiyacınız olan format burada yok mu? O halde yapmanız gereken tek şey bize aşağıdaki bilgileri iletmek:

  • Hangi iş yönetimi yazılımına bağlanmak istiyorsunuz?
  • Ne tür bir ölçüm makinesi ve hangi CAD formatını kullanıyorsunuz?