Serbest form yüzey uzmanı

ZEISS CALIGO

Serbest form yüzeylerin test edilmesi için çok sayıda ölçüm noktası gereklidir. ZEISS CALIGO yazılımının yapısı özellikle bu amaç için tasarlanmıştır.

Belgeleri indirin veya sipariş edin

Bizimle iletişime geçin

ZEISS CALIGO

Önemli noktalar

  • Taşıt gövdesi imalatında serbest form yüzeylerin ve standart geometrilerin test edilmesi için verimli araçlar
  • Kullanım kolaylığı
  • Çok miktarda verinin işlenmesi için güçlü yazılım yapısı
  • Verimli değişim yönetimi
  • Çevrimdışı programlama için entegre simülasyon fonksiyonları
  • Otomatik hareket rotaları sayesinde çarpma koruması
  • Giriş rotası / Çıkış rotası
  • ZEISS PiWeb raporlama dahildir

Taşıt gövdesi imalatındaki kullanıcılar için verimli araçlar

Serbest formlu yüzeylerin ölçümüne odaklanan ZEISS CALIGO, temel olarak taşıt gövdesi imalatındaki kullanıcılar için tasarlanmıştır. Kullanıcılar serbest formlu yüzeylere ek olarak, standart geometrilerin ölçülmesini ve değerlendirilmesini sağlayacak tam bir çözüme sahip olurlar. ZEISS CALIGO'nun kullanımı kolaydır, kısa bir öğrenme eğrisi vardır, güçlü veri işleme araçları ve kalite güvence işlerini basitleştiren pek çok fonksiyon sunar.

Çok miktardaki veri hacmi için özel olarak tasarlanmış

Modern ve modüler sistem yapısı sayesinde, ZEISS CALIGO gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Mevcut sistem kaynaklarının ideal kullanımı, hızlı işleme olanağını ve serbest formlu yüzeylerin ölçümü sırasında oluşturulan çok sayıda verinin temin edilmesini sağlar.

Ölçüm işlemi simülasyonu

ZEISS CALIGO'daki simülasyon fonksiyonları, size çevrimdışı olarak ölçüm programlarının analiz edilmesi için pek çok yol sunar. Ölçüm işlemi, CAD penceresinde animasyon olarak gösterilir. Çarpışma kontrolü, hareket rotası izleme ve çarpışma topu gibi fonksiyonlar, programlamayı optimize etmenize ve hataları algılamanıza yardımcı olur. Çeşitli yatay kol ölçüm makineleri ve çift yönlü sistemler tam kapsamlı olarak ZEISS CALIGO ile simüle edilebilir. ZEISS EagleEye optik sensörü de ayrıca göz önünde bulundurulmuştur. Böylece, ZEISS EagleEye ile çevrimdışı olarak işlem yapabilirsiniz.

Otomatik seyir rotası

ZEISS CALIGO, iş parçası ile çarpışmayı önlemek için koruyucu kapak etrafında otomatik olarak bir hareket rotası oluşturur ve her bir özellik ile ilgili rotayı otomatik olarak bulur. Ayrıca, yeni "Giriş rotası / Çıkış rotası" gezinme fonksiyonu ZEISS CALIGO içerisine entegre edilmiştir. Böylece, bir iç alan içerisine girmek ve buradan dışarıya çıkmak için emniyetli bir rota programlayabilirsiniz. Kapsamlı bir ölçüm planından gelen belli özellikler veya yeni özellikler hızlıca programlanabilir ve güvenli bir şekilde ölçülebilir.

ZEISS PiWeb raporlama dahil

ZEISS PiWeb raporlama teslimatta ZEISS CALYPSO'ya dahil edilimiş durumdadır. Rapor şablonlarını kullanın veya kendi raporlarınızı veya şablonlarınızı oluşturun. Opsiyonel ZEISS PiWeb plus raporlama işlevi entegre istatistik fonksiyonunu 10 ölçümden 1.000 ölçüme genişletmenizi sağlar. ZEISS PiWeb sbs ve ZEISS PiWeb kurumsal paketleri web tabanlı kalite veri yönetimi için size eksiksiz bir sistem sunar.