MMZ T masa köprü tipi ölçüm makineleri

MMZ T masa köprü tipi ölçüm makineleri

Ölçüm aralığı ve hassaslığın hayranlık verici kombinasyonu. Büyük dişliler için ideal.

14.8 m³'e kadar olan ölçüm aralığı ile MMZ T serisi, Carl Zeiss'in masa köprü tipi ölçüm makinelerinin en büyüğüdür. Doğrudan atölye içerisinde büyük dişlilerin yüksek seviyede hassasiyet ile ölçülmesine fırsat tanır. Açık tasarım, vinçle kolay bir şekilde yüklenmesini sağlar. Çarpışmalara karşı mevcut bulunan bir vinç kilidi standart bir özelliktir.

MMZ T

MMZ T masa köprü tipi ölçüm makineleri

MMZ T masa köprü tipi ölçüm makineleri

MMZ T serisi özellikle çok sağlamdır. Rulmanlı yataklar, sistemi hassas hale getirir ve ayrıca iyi kılavuz özellikleri sunar. Sıcaklıklardan etkilenmemesi ve yüksek seviyede dayanıklılık, malzemelerin ve FEM ile optimize edilmiş yapının homojen bir şekilde karıştırılması ile elde edilmiştir. Küçük tasarım ve titreşimlere karşı standart yalıtım, çoğu durumda ağır iş parçaları ile yapılan işlemlerde bile bir temel ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

 

MMZ T, ölçülen her noktada yüksek doğruluğu elde etmek amacıyla bilgisayar destekli hassasiyet (CAA) özelliğini içerir. Öne çıkan diğer unsurlar arasında ram ve prob için her yönden çarpışma koruması, iş parçası ve ölçüler için sıcaklık kompenzasyonu bulunur.

 

VAST navigatör teknolojisi

 

MMZ T, VAST gold aktif tarama probuna sahiptir. Bir yazılım sihirbazı otomatik olarak maksimum tarama hızını belirler. Standart navigatör teknolojisi, sonuçların ve ölçüm performansının kalitesini arttırır.

 

Seçenekler

 

  • "mass" çoklu sensör teknolojisi
  • Prob konfigürasyonu sistemleri ve prob magazini
  • Dönen simetrik parçaları ölçmek için döner tabla
  • 12” TFT ekrana sahip dynalog kontrol paneli