MICURA CMM

ZEISS MICURA

Küçük Parçalar için Maksimum Hassasiyet

ZEISS MICURA, küçük boyut sınıfında standardı belirliyor. Küçük boyutuna rağmen ZEISS MICURA, konu doğruluk olduğunda hiçbir şeyden ödün vermiyor. ZEISS MICURA, ZEISS'ın VAST XT gold tarama sensörü ve navigatör teknolojisi ile standart bir şekilde sunulmaktadır.

ZEISS MICURA

0.7 + L/400 μm'den

Ölçüm aralığı

  X Y
Z
5/5/5
500 500 500

Küçük ve hassas

ZEISS MICURA, parçaların gittikçe küçük hale geldiği ve doğruluk gereksinimlerinin arttığı endüstriyel üretimdeki yeni talepler için aradığınız çözümdür. ZEISS'ın seçkin VAST XT gold sensörüne ve navigatör teknolojisi ile donatılmış olan ZEISS MICURA, bir mikrometreden daha küçük bir ölçüm doğruluğu ile aktif tarama sunmaktadır. ZEISS MICURA, optik ve elektronik sistemlerde kullanılan dar toleranslar içeren küçük ve karmaşık parçaların ölçümü içindir. Küçük boyutuna rağmen bu sistem 500 x 500 x 500 milimetrelik bir ölçüm hacmi sunar – bu yüzden, kendi alanındaki diğer cihazlara kıyasla daha avantajlıdır.

Hassas yüksek hızlı tarama

ZEISS'ın VAST XT gold sensörü, saniyede 200 ölçüm noktasına kadar yüksek hızlı taramayı mümkün kılar. Sonuç olarak, dairesellik veya doğrusallık gibi form ve konum parametrelerinin yanı sıra geometrik özellikler de kısa bir süre içerisinde hassas bir şekilde yakalanabilir. Sensör, oldukça küçük bir prob ile donatılabilir. En küçük probun yalnızca 0,3 milimetre çapı bulunmaktadır.

ZEISS'ın VAST navigatörü ile otomatik ölçüm hızı.

ZEISS MICURA, VAST navigatör teknolojisi ile beraber gelmektedir. Garantili doğruluk ile en iyi ölçüm hızını otomatik olarak belirler; böylece ölçüm süresini ciddi anlamda azaltmış olur. ZEISS MICURA, daha fazla hassaslık gerektiren alanlarda daha yavaş hareket eder. Basit konturlarda veya daha az miktarda hassaslığın ihtiyaç duyulduğu bölgelerde daha hızlı hareket eder. Navigator teknolojisi de ayrıca teğetsel yaklaşım ve tarama, helix taraması ve hızlı dinamik prob konfigürasyonu vasıtasıyla size vakit kazandırır.

Bilgisayar Destekli Hassasiyet (CAA)

Dinamik olarak ortaya çıkartılan eylemsizlik etkilerinden meydana gelen ölçüm hataları otomatik olarak telafi edilir.

Operasyon ve ergonometri

ZEISS MICURA, yeniden tasarlanmış olan bir kontrol paneli ile gelmektedir. Bir ekran ve iki kontrol kumandası, operatörlerin bilgisayardan bağımsız olarak makineyi kontrol edip programlamalarına fırsat vermektedir. Sistemin kullanımı kolaydır ve ölçüm makineleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmadan ölçümün yapılabilmesine olanak sağlar. Granit tablanın önündeki göz, kontrol panelinin ve araçların ölçüm aralığı dışında saklanmasına fırsat verir.

İyi düşünülmüş tasarım

  • Seramik eksenler ve büyük bir yataklama zemini, dış unsurlara maruz kalma olasılığını azaltır.
  • Dört yanda bulunan ZEISS hava yastıkları, denge ve hassasiyeti garanti eder.
  • ZEISS MICURA ayrıca iş parçası için bir sıcaklık sensörü ile beraber gelmektedir.
  • Sensörün prob gücü aktif olarak düzenlenir ve çok düşüktür - hassas malzemeler için idealdir.
  • Kumanda teknolojisi, yazılım, sensörler ve ilave bileşenler ZEISS tarafından üretilir ve birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışmak üzere ayrıntılı bir şekilde işlenir.

Örnek uygulamalar

  • Yüksek doğruluğa sahip uçlu ve yataklı dönüştürücüler ve ayar üniteleri
  • En sıkı toleranslara sahip pistonlar ve miller
  • Yapay protezler
  • Dişli parçaları
  • Optik lens elemanları