ViScan

İki boyuta odaklanmak

Günümüzdeki test parçalarının karmaşıklığı, artık temas veya optik sensörlerin kendi başlarına yeterli olmayacağı bir seviyeye ulaşmıştır. ViSCAN 2D optik prob ile artık, tek bir makine üzerinde dokunuş ve optik ölçümlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ürüne Genel Bakış

ViScan'in niteliği, bütün unsurlardaki esnekliğinde ortaya çıkmaktadır: RDS ile birleştiğinde, parçayı fırlatmadan bütün konumsal yönlerde ölçüm yapılmasına olanak sağlar. Farklı lensler de ayrıca mevcuttur. Çalışma mesafesi, kullanılan lenslerden bağımsızdır; böylece derin özelliklerin ölçümü mümkün olmaktadır. Görüntü içerisindeki ölçüme ek olarak otomatik odaklanma sistemi de ayrıca kamera düzlemine dik olan ölçümlerin yapılabilmesini sağlamaktadır.


ViScan özellikle çok küçük veya iki boyutlu geometrilere sahip parçaların ve/veya sac levha, kauçuk veya plastik parçalar gibi yumuşak malzemelerin ölçümü için yeterlidir. Zorlu ölçümler ayrıca, delinmiş parçalar veya basılı devre kartları gibi düşük kontrasta sahip test parçaları üzerinde seçime dayalı, mobil olarak iletilen LED aydınlatmasına sahip aydınlatma aşamaları kullanılarak gerçekleştirilebilir.