i.SCRIPTION teknolojisineMADE BY ZEISS

Gece araç sürmenin konforlu ve güvenli hale geldiği an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

i.SCRIPTION teknolojisineMADE BY ZEISS

i.Scription® teknolojisine sahip gözlük camları

Gözleriniz için daha fazla netlik, kontrast ve parlaklık

"Geceleri yarasa gibi kör oluyorum." Çoğu kişi bunu gerçekten düşünmeden söyler. Birçok insan geceleri, gün doğumunda ve akşam karanlığında genişleyen göz bebekleri sebebiyle gündüz gördüğü kadar iyi göremiyor. Fakat, klasik refraksiyon genellikle göz bebekleri daralmışken parlak ışıkta gerçekleştirilir. Sadece ZEISS i.Profiler®plus'ın wavefront (dalga cephesi) teknolojisinin sunduğu objektif refraksiyon sayesinde daralmış göz bebekleriyle doğru görme ölçümü yapılabilir. Bu sayede gözlükçünüz her bir gözün ayrı ayrı profil incelemesini yapar ve ZEISS i.Scription® teknolojisine sahip size en uygun gözlük camlarını sipariş eder. Bu özellik sadece zayıf gece ve alaca karanlık görüşünüzü geliştirmekle kalmaz aynı zamanda görüşünüzün kontrast ve netliğini de artırır.

Loading the player...
 • Sizin için nasıl faydalı olabilir

  Sizin için nasıl faydalı olabilir

  Gözlük kullananlar için faydaları

  Gözlük camı optimizasyonunda yeni nesil

  • Wavefront teknolojisini kullanarak (yüksek dereceli bozukluklarda bile) gözünüzdeki tüm bozuklukları tespit etmek mümkündür.
  • Gerektiğinde geceleyin, şafak vakti veya akşam karanlığı gibi düşük kontrast ortamları için özel olarak optimize edilen gözlük camları tasarlanıp üretilebilir.
  • Sonuç ise yüksek kontrast ve üstün alan derinliği.
  • Olumsuz ışık şartlarında ekstra güvenlik de ek bir özellik olarak kullanılabilir.

 • i.Scription: kimler kullanabilir?

  Daha iyi gece ve alaca karanlık görüşü için yenilikçi teknoloji

  Geceleri ve alaca karanlıkta görmek gözlerimiz için ayrı bir zorluktur. Geceleri araç kullanmak karşıdan gelen araçların sebep olduğu kamaşmayla yüz yüze kalmamıza sebep olur. Çoğu kişi için geceleri araç kullanmak gerçekten çok zordur.

  Göz bebekleriniz genişlediğinde geceleri araç sürme performansınızın değişeceğini biliyor muydunuz? Objektif refraksiyon, gözlerinizi i.Scription teknolojisiyle optimize ederek gece görüş performansınızı ölçebilir.

  i.Scription® ile optimize edilen gözlük camları gece görüş performansınızı artırabilir

  Klasik gözlük camlarıyla böyle görürsünüz

  Klasik gözlük camlarıyla böyle görürsünüz

  i.Scription® ile böyle görürsünüz

  i.Scription® ile böyle görürsünüz

 • Teknoloji

  ZEISS i.Profiler®plus ve i.Scription® el ele

  i.Profiler<sup>&reg;</sup> ile objektif refraksiyon

  i.Profiler® ile objektif refraksiyon

  Sübjektif refraksiyonda optometristiniz veya göz doktorunuz tarafından gözlük reçetenizi belirlemek için yapılan ölçümler genelde gün ışığında gerçekleştirilir. Hastalar burada farklı gözlük camlarıyla nasıl gördüklerini tarif ederek aktif bir rol oynarlar. Bununla birlikte göz bebekleri gün ışığı koşullarına uyacak şekilde kısılmıştır. Yani ölçümde hastanın gün ışığı şartlarındaki görme durumu dikkate alınır.


  Fakat, i.Profilerplus ile yapılan ölçümler objektiftir. Hastanın yapması gereken sadece kısa süreliğine ölçüm sisteminin içine bakmaktır. Wavefront teknolojisi saniyeler içinde 1500 ölçüm noktasını analiz ederek iki gözün de retina haritasını çıkarır. Bu sayede gözlükçünüz geceleyin genişlemiş göz bebekleriyle görme potansiyelinizi ölçebilir.


  Gözlük camınız üretilirken sübjektif refraksiyon sırasında ölçülen değerlerle uyumlu olarak 1.500 değer ayrı ayrı işlenerek üretim yapılır. Bu sayede i.Scription teknolojisine sahip kişiye özel gözlük camlarınız gece görüşünüzü geliştirmekle kalmaz aynı zamanda kontrast ve renk algınızı da artırır.

Size özel gözlük camları:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Cam kaplamanız üstün anti-reflektif kaplama ile dayanıklıdır ve temizlemesi kolaydır

ZEISS DuraVision® Platinum ve Silver

Gözlük camı kaplamaları, organik camlar birer sanat eserine dönüştürür. Organik gözlük camlarını sertleştirir, böylece kire karşı dirençli hale getirir ve temizlemeyi kolaylaştırır.

ZEISS'in Premium gözlük camı kaplamalarının size neler sunabileceğini keşfedin

Tüm gün boyunca bilgisayar başında çalışıyorsanız, gözleriniz için yeni bir çözüm bulmanızın zamanı geldi demektir.

DuraVision® BlueProtect

LED ışıkları ve monitörlerin yaydığı radyasyon gibi modern ışık kaynakları nedeniyle her zamankinden daha fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Bazı kişiler, lambaların ve ekranların yaydığı mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir.

DuraVision BlueProtect nasıl korur

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS'ten gözlük camı temizleme solüsyonları

Kirli gözlük camları rahatsız edici bir durumdur. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme solüsyonları sunuyor.

Hızlıca temizleme veya iyice temizleme? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme solüsyonlarına sahip

Sizin için doğru ürün değil mi?

Dijital cihazları sürekli kullanır mısınız?

ZEISS Dijital Gözlük Camları

Bu kadar bağlı olduğumuz kimin aklına gelir? Akıllı telefonlara veya diğer mobil cihazlara günde ortalama 80 kez bakıyoruz! Yakınla uzak arasındaki bu hızlı değişim gözlerimiz için çok ciddi bir yük anlamına gelir.

Dijital göz yorgunluğu ve doğru camların nasıl faydalı olabileceği hakkında daha fazla bilgi alın

Kullanıcı için üstün tolerans sunan progresif gözlük camları mı arıyorsunuz?

ZEISS progresif gözlük camları

Progresif gözlük camları gerçek optik şaheserleridir. Yakın ile uzak arasındaki tüm mesafeler için size özel destek sunar.

Size en uygun progresif gözlük camını bulabilmeniz için ZEISS dört performans kategorisi sunmaktadır.

Kişiye özel tavsiye: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

i.Profiler'e sahip objektif refraksiyon için göz doktorunuzdan veya optometristinizden randevu alabilirsiniz. Gözlükçünüz size en uygun seçeneğe karar vermek için yardım etmekten mutlu olacaktır. Uygun bir optisyen bulun.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın