Polarize güneş gözlüğü camları.
Rahatsız edici yansımalar olmadan rahat görme.

 • Polarize güneş gözlüğü camları ne yapar?

  Polarize güneş gözlüğü camları ne yapar?

  Kayak yapanlar ve su sporundan hoşlananlar için olmazsa olmazdır ama hemen hemen her gözlük kullanıcısının daha iyi görmenin tadını çıkarmasına yardımcı olurlar. Özel kaplama örneğin ıslak bir yola, kara, suya veya metalik yüzeylere güneş ışığı vurduğunda oluşan rahatsız edici ışık yansımasını azaltır. Aynı zamanda özel bir renk, kontrast ve renk görmeyi daha iyi hale getirir.

  Sonuç: gözlük camı üzerinde daha az rahatsız edici yansıma ve bunun sonucunda parlak güneş ışığında bile özellikle net ve rahat görme. Bu ekstra fayda hem gözleriniz parlamaya hassassa faydalıdır hem de polarize güneş gözlüğü camları araba kullanırken, plajda otururken, spor yaparken veya diğer gündelik faaliyetler sırasında önemli ölçüde daha fazla görsel konfor sağlar. Ve tabii ZEISS polarizasyon filtreli güneş gözlüğü camları UVA ve UVB radyasyonuna karşı %100 koruma sağlarlar.

 • Polarizasyon nasıl çalışır.

  Polarizasyon nasıl çalışır.

  Loading the player...

  Doğal ışık her yönde ilerler. Bu nedenle polarize olmayan ışık olarak sınıflandırılır. Güneşin suya, kara, ıslak bir yola veya bir gözlük camına çarpması durumunda olduğu gibi ışınları yansıtan bir yüzeye temas ettiğinde geriye doğru yansıtılıp belirli bir yöne doğru saptırılır. Yani polarize bir hal alır.

  Bu ışığın çoğu dikey olarak polarizedir yani dikey düzendedir. Gözlük camındaki polarizasyon filtresi dikey yöndedir ve böylece yansıyan ışığı engeller ve su, ıslak yollar veya kardan yansımaları hemen hemen tamamen giderir.  

 • Ek seçenekler

  Daha fazla rahatlık, tarz ve güvenlik için ekstralar

  Kendiliğinden renklenen gözlük camları sayesinde her durum için gözlükler. Bunlar rekor hızda kararır ve açılırlar.

  Daha fazla bilgi

  Şık bir aksesuardan daha fazlası. Antireflektif kaplamalı ZEISS gözlük camları.

  Daha fazla bilgi

  En iyi görme için: ZEISS Tek Odaklı Gözlük Camları.

  Daha fazla bilgi

  Progresif gözlük camlarınızı, gözlerinizi parlama ve UV radyasyonuna karşı koruyan gözlük camlarına dönüştürün. İlk kez kullananlar için dahi kişiselleştirilmiş çözümler. ZEISS terzi işi progresif gözlük camları.

  Daha fazla bilgi

  Sizin için en iyi cam kaplamasını seçin:

  DuraVision® Platin – ZEISS'ın ürettiği en sert lens kaplaması; maksimum çizilme direnci, toza karşı optimum koruma ve yüksek ölçüde etkin antireflektif kaplama sunar.

  Daha fazla bilgi

 • Bir gözlükçü bulun

  Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun

  Size yakın bir gözlükçü bulun. Size ayrıntılı bilgi verecek ve benzersiz görme gereksinimlerinizi karşılamak için özelleştirilmiş güneş gözlüğü camları hazırlayacaklardır.

  Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın