ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları

Yorgun gözlerinizi dinlendirme zamanı.

ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları

Yorgun gözlerinizi rahatlatın ve ek göz yorgunluğunu önleyin.

Daha önce görülmemiş şekilde gözlük camları artık kontak lens kullanmış olduğunuz yorgun gözlerinizi dinlendirmenize yardımcı olup ek göz yorgunluğunu önler. Kontak lens kullanımı sonrasında gününüze ZEISS EnergizeMe ile devam edin.

ZEISS EnergizeMe, yorgun gözlerin dinlenmesine yardımcı olacak ve dijital materyalin göz yorgunluğunu arttırmasını önleyecek şekilde yeni bir lens tasarımı, yenilikçi teknoloji ve yüksek kalitede bir kaplamanın benzersiz ve başarıyla test edilmiş bir kombinasyonudur.1)

 • Sizin için nasıl faydalı olabilir

  Kontak lens kullanıcıları için faydaları

  ZEISS EnergizeMe: Özellikle kontak lens kullanıcıları için uygun olan yeni gözlük camları. Kontak lensi kullandıktan sonra dinlendirici bir zamanın tadını çıkarın.

  • Kullanıcı için avantajları
  • Yorgun gözleri rahatlatmaya yardımcı olur
  • Net ve keskin görme

  Deneyenlerin 10'da 9'u ZEISS EnergizeMe gözlük camlarıyla daha az göz yorgunluğu
  ve daha rahat gözler bildirmişlerdir1)

 • ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları kimler içindir?

  Kontak lens kullandıktan sonraki zaman için!

  Gözleriniz yorgun ve kaşınıyor mu? Kontak Lens Rahatsızlığı? Dijital Göz yorgunluğu? – ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları ile rahatlatıcı bir kontak lens kullanımı sonrası süre yaşarsınız.

  Kontak lensleri önerilenden uzun süre kullanmak gözlerin tahrişini arttırır.

  Kontak lensleri önerilenden uzun süre kullanmak gözlerin tahrişini arttırır.2)

  Bilgisayarlarda ve akıllı telefonlar ve tabletler gibi diğer dijital cihazlarda çalışmak ve oyun oynamak birçoğumuz için gündelik bir durum haline gelmiştir. Ancak özellikle uzun süreli kontak lens kullanılıyorsa ekranlı cihazların ağır bir şekilde kullanımı kontak lens rahatsızlığı ve dijital göz yorgunluğu olarak da bilinen daha fazla göz yorgunluğuna yol açabilir.2, 3)

  Kontak lens kullanıcılarının çoğu kontak lensleri yoğun kullandıktan sonra rahatlamak için gözlüğe geçerler. Ancak geleneksel gözlük camları kontak lens kullanıcılarının gözlerinde, gündelik yaşamlı sürdürmek için gerekli düzeyde rahatlama sağlamak üzere üretilmemiştir.4)

  ZEISS, kontak lens kullanıcısının özel gereksinimlerini karşılayan ilk gözlük camı çözümünü geliştirmiştir.

  Dijital cihazlar önünde günde iki saatten fazla geçiren gözlük kullanıcılarının %88'i dijital göz yorgunluğu yaşar3)

  ZEISS EnergizeMe tüm yaş grupları için sağlanmaktadır:

  ZEISS EnergizeMe
  Tek Odaklı

  ZEISS EnergizeMe
  Dijital

  ZEISS EnergizeMe
  Progresif

  ZEISS EnergizeMe özellikle kontak lens kullanıcıları için üretilen, yenilikçi ZEISS Digital Inside Teknolojisi ve yüksek kalitede ZEISS DuraVision BlueProtect kaplaması ile yeni bir gözlük camı tasarımıdır.

  ZEISS, kontak lens kullanıcılarının daha iyi göz sağlığı gereksinimlerini karşılayacak bir gözlük camı çözümü bulmak üzere göz doktorlarıyla birlikte araştırma yapmıştır.

 • Teknoloji

  ZEISS EnergizeMe gözlük camları görmenizi böyle destekler.

  ZEISS EnergizeMe haftada 3-5 günden fazla kontak lens kullanan ve yorgun gözleri dilendirmek isteyen herkes için rahat gözlük camı çözümüdür.

  1//

  ZEISS EnergizeMe Tasarımı

  Kontak lens kullanıcılarının belirli görme şekline uyarlanmış özel bir tasarım kontak lensleri çıkardıktan sonraki göz yorgunluğunu azaltır.

  • Geniş ve rahatlatıcı görme 

  Deneyenlerin %94'ünün görme alanı çok geniş olmuştur.1)

  2//

  ZEISS Digital Inside Teknolojisi

  Bu yenilikçi teknoloji ek göz yorgunluğundan kaçınmaya yardımcı olacak şekilde gözlük camı tasarımını geleneksel basılı medya (38 cm) ve dijital cihazların (35 cm) okuma mesafeleri açısından optimum hale getirmek için özellikle geliştirilmiştir.

  • Net, yormayan görme 

  Deneyenlerin %93'ü kontak lensleriyle olduğu kadar iyi ve net görme elde etmiştir.1)

  3//

  ZEISS DuraVision BlueProtect

  Gözlük camının ön ve arkasına uygulanan bu kaplama algılanan dijital parlamayı azaltmaya ve dijital ekranlar ve suni ışığın yaydığı mavi ışık nedeniyle oluşan ek göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olur.

  • Algılanan dijital parlama ve göz yorgunluğunu azaltır 

  Deneyenlerin %91'i dijital cihazların yaydığı ışık nedenli parlamayı daha az hissetmiştir.1)

Özelleştirilmiş gözlük camlarınız:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS Gözlük Camı Temizleme Çözümleri

Kirli gözlük camları her zaman rahatsız edicidir. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme çözümleri sunuyor.

Hızlıca veya derinlemesine mi temizlemek istiyorsunuz? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme çözümlerine sahiptir

Kişiye özel öneri: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

ZEISS EnergizeMe ürünlerinin sizin için doğru çözüm olup olmadığını görmek için göz doktorunuza sorun.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın

1) ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları 2016 yılında İspanya'da 130 kontak lens kullanıcısı ve 14 göz hekimiyle başarılı bir şekilde test edilmiştir.

2) Srinivasan S and Subbaraman LN; The Science of Contact Lens Discomfort; Review of Optometry, Aug 15 2015 Nichols JJ, Willcox MDP, Bron AJ, et al. The TFOS International Workshop on Contact Lens Discomfort: Executive Summary. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2013;54:TFOS7–TFOS13. DOI:10.1167/iovs.13-13212

3) Patel, S., et al. “Effect of visual display unit use on blink rate and tear stability. “Optometry & Vision Science 68.11 (1991): 888-892. Görme Konseyi 2016 dijital göz yorgunluğu raporu: Aşırı Maruz Kalmış Gözler Dijital Cihaz İkilemi Görme Konseyi 2015 dijital göz yorgunluğu raporu: Geçmişte olanları tam görürüz: Gözlerinizi dijital cihazlardan koruyun

4) 2015 yılında A.B.D., Almanya, Çin ve İtalya'da 2400 kontak lens kullanıcısı ve 40 göz doktorunun Global ZEISS anketi.