DURAVISION® Premium KaplamalarMADE BY ZEISS

DuraVision® Premium Kaplamalar

Daha iyi görün, daha iyi görünün

Gözlük camı kaplamaları, organik lensleri bir sanat eserine dönüştürür. Organik gözlük camlarını sertleştirir, böylece kire karşı dirençli hale getirir ve temizlemeyi kolaylaştırır. Fakat hikaye burada bitmiyor. İyi anti-reflektif kaplamalar aynı derecede gereklidir. ZEISS'in hepsi bir arada DuraVision Premium Kaplamalarını deneyin. Bunlar iki farklı kalitede kullanıma sunulur: Platinum ve Silver. DuraVision Platinum size DuraVision Silver'ın tüm performans özelliklerini sunar ve hatta sert kaplamasıyla daha iyi özellikler sağlar! Özel bir üretim işlemi sayesinde bunlar gerçekleşir.

 • Sizin için nasıl faydalı olabilir

  Sizin için nasıl faydalı olabilir

  Gözlük kullananlar için faydaları

  Koruma, ek işlevler ve bunların yanında gözlük modasında son nokta

  • Camların yüksek şeffaflığı sayesinde berrak ve rahat bir görme.
  • Cam üzerinde daha az miktarda rahatsız edici yansıma sayesinde daha iyi bir görünüm.
  • Camın ön ve arka kısmında en yeni anti-reflektif kaplama.
  • Dayanıklı ve çizilmeye karşı dirençli camlar için üstün dayanıklılık.
  • Antistatik kaplama ve CleanCoat sayesinde temizlemesi kolay camlar.

 • DuraVision Premium'u kimler kullanabilir?

  DuraVision® Premium cam kaplaması – ZEISS camlarınız için en iyi koruma

  Tüm ihtiyaçlarınız için ZEISS cam kaplamaları

  Gözlük camları birçok eziyete dayanmalıdır. Günlük stres ve zorlama nedeniyle dayanıklı, temizlemesi kolay ve kir tutmayan camlar olmalıdır. ZEISS premium cam kaplamaları bunların hepsini iki farklı kalitede size sunar: Silver ve Platinum. Camları için ideal kaplamaya ihtiyaç duyan herkes için.

   

  1// DuraVision® Silver

  Daha iyi görün, daha iyi görünün

  DuraVision Silver, ZEISS DuraVision Premium kaplamalarının en ekonomik seçeneğidir. DuraVision Platinum'a benzer şekilde, DuraVision Silver üstün anti-reflektif özellikler ile ayırt edilir. Bu özellik size iki avantaj sunar: yansımasız bir görünüm ve iyi bir görünüş. Çünkü, sizinle konuşan kişi gözlerinizi net bir şekilde görür. Gözünüzde sanki cam yokmuş gibi görünürsünüz.

  Yeni anti-reflektif kaplama teknolojisi bunu mümkün hale getirir:

  Yeni bir anti-reflektif kaplama DuraVision Premium Silver ve Platinum kaplamalarla kullanılır. Bu kaplamayı, camı beyaz bir arka plana karşı belli bir açıyla tuttuğunuzda geriye kalan mavi yansıma renginden görürsünüz. Anti-reflektif kaplaması olan her camın, çoğunlukla geleneksel camlarda yeşil olarak görülen geriye kalan yansıması vardır. Premium kaplamalar için, ZEISS mavi bir renk kullanır. Aslında bu rengin ortaya çıkarılması daha karmaşıktır ve bu renk sayesinde gözlük kullanan kişinin gözlerine daha fazla ışık girer. Bu da, daha iyi bir görme için çok önemlidir. Camın ön ve arka yüzeyinde yansımalar fazladan %20 oranında azalır**.

  Geriye kalan mavi yansıma rengi sayesinde üstün anti-reflektif özellikler

  Net bir görme

  Daha net bir görme için daha yüksek ışık geçirgenliği.**

  Net bir görme

  Arka yüzeyde %20 daha az rahatsız edici yansıma kusursuz görmeyi sağlar.**

  Daha iyi bir görünüş

  Camın ön kısmındaki %20 daha az yansıma daha iyi bir görünüş sağlar.**

  ** Yeşil anti-reflektif yansımalı standart anti-reflektif kaplamalı ZEISS gözlük camları ile karşılaştırıldığında. 

  Anti-reflektif özellikler

  Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

  Anti-reflektif özellikler

  Daha az fark edilen geriye kalan mavi renk yansıma rengi, camların ışık iletimini arttırır ve daha net bir görme sağlar. Bu camlar, ZEISS'in LotuTec gibi yeşil yansıma rengine sahip geleneksel anti-reflektif kaplamalarına göre %20 daha az ışık yansıma özelliği sunar.

  Kir tutmayan gözlük camlar

  Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

  Kir tutmayan gözlük camlar

  Patentli antistatik kaplama statik birikimi önler. Kir ve toz parçacıkları cam yüzeyi tarafından çekilmez, böylece camlar temiz kalır.

  Temizlemesi kolay camlar

  Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

  Temizlemesi kolay camlar

  Ultra kaygan CleanCoat sayesinde, bu camların temizliği çok kolaydır. Büyük temas açısına sahip gözlük camların üzerinden su kayıp akar.

  2// DuraVision® Platinum

  Tüm zamanların en dayanıklı ZEISS camları

  DuraVision Platinum ürünü DuraVision Silver'ın tüm özelliklerine sahiptir. Fakat, söz konusu dayanıklılık olduğunda daha iyidir! DuraVision Platinum ile, artık camlarınızda ZEISS'in sahip olduğu en iyi kaplamayı kullanacaksınız.

  En iyisini isteyen kişiler için

  Cam kaplamasında en önemli özellik nedir? Soru sorduğumuz 10 kişiden 7'si, çizilmeye karşı direnç ve dayanıklılığın en önemli faktör olduğunu söylemiştir. Bu aslında çok da şaşırtıcı bir sonuç değil. Çünkü camlar modern hayatımızla ayak uydurmak zorundadır ve hem iş yerinde hem de serbest vakitlerde hayatın zorluklarına karşı dayanıklı olabilmelidir.

  DuraVision Platinum ile, ZEISS, kaplama ürünlerini bir üst seviyeye taşımada zorun üstesinden gelmiştir. Özel bir üretim işlemi sayesinde, organik camlarımız her zamankinden daha dayanıklı hale gelmiştir. Şirket içi yaptığımız ölçümlerde, DuraVision Platinum ZEISS ile geçmişe göre üç kat daha sert camlar üretilebilmektedir.

   

  Daha dayanıklı camlar

  Karşılaştırma: DuraVision® Platinum olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Platinum (sağdaki resim) ile.

  Daha dayanıklı camlar

  DuraVision Platinum kaplamasına sahip ZEISS camlar ZEISS'in geleneksel olarak kaplı organik camlarına göre üç kat daha serttir ve ZEISS'in anti-reflektif gözlük camlarına göre %35 daha serttir.*

   

  *DuraVision® Platinum kaplamasına ve 1,5 kırılma indisine sahip ZEISS camlar ile SUPER ET'ye sahip ZEISS Tek Odaklı Sph cam 1,5 karşılaştırması.
  Bayer Test ile ölçülmüş ve COLTS standart çalışma prosedürleri ve COLTS tarafından önerilen bir aşındırıcı kullanılarak yürütülmüştür.


 • Teknoloji

  İşte DuraVision® Platinum'u nasıl bu kadar dayanıklı yaptığımızın sırrı

  Sırrı iyonlarda!

  Her DuraVision Platinum gözlük camı kaplaması dokuz ultra ince katmandan oluşur: öncelikle, ana camın üzerine sert bir kaplama gelir, ardından antistatik kaplama içeren anti-reflektif kaplamalar gelir ve son olarak da CleanCoat katmanı gelir. En üstteki bu katman gözlük camını mühürler ve mükemmel şekilde pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Temizlemesi kolay ve mükemmel bir cam oluşturabilmek için, kirler ve nem uzaklaştırılır.

  DuraVision Platinum'dan yeni, ultra-ince kaplamalar (Ayrıntılı görüntü için resme tıklayın)

  DuraVision Platinum'dan yeni, ultra-ince kaplamalar (Ayrıntılı görüntü için resme tıklayın)

  DuraVision Platinum'dan yeni, ultra-ince kaplamalar (Ayrıntılı görüntü için resme tıklayın)

  Bununla birlikte, DuraVision® Platinum'un üstün sertliği sadece özel bir kaplama teknolojisi ile sağlanabilir. Gözlük camları, üretim sürecinde özel iyonlar tarafından üst üste bombardımana tabi tutulur. Böylece kinetik enerji camlara aktarılır ve katmanlar tek bir kaplama şeklinde sıkıştırılır. Böylece, katmanlar birbirine ideal düzeyde yapışır. Elde edilen sonuç ise önceki jenerasyon ZEISS organik camlardan üç kat daha sert bir cam yüzeyidir.* Camları daha dayanıklı, kire dirençli ve temizlemesi kolay hale getirmek için pürüzsüz ve sert bir yüzey elde edilir.


  *DuraVision® Platinum teknolojisi 1.67'ye sahip ZEISS camlarının LotuTec 1.67 ile karşılaştırması.

  Standart teknoloji

  Standart teknoloji ile kaplanan camların kısmi mikroskobik görüntüsü. Kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılmamış.

  DuraVision® Platinum teknolojisi

  Mikroskoptan görüldüğü şekliyle DuraVision® Platinum teknolojisine sahip camın ayrıntılı görünümü. Kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılmış.

Size özel gözlük camları:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Progresif gözlükleriniz ZEISS'ten

ZEISS Progresif Gözlük Camları Portföyü

ZEISS Progresif Gözlük Camı Portföyü dört farklı performans düzeyi ve yedi farklı teknoloji sunar. Bunlardan bazıları dünya genelinde ilk defa piyasaya sürülmüştür. Kitap veya gazete okumayla karşılaştırıldığında, gözlerimizle akıllı telefon arasındaki mesafenin daha kısa olduğunu biliyor musunuz?

Progresif gözlük camları gerçek birer optik şaheserleridir. ZEISS Progresif Gözlük Camı Portföyü hakkında daha fazla bilgi edinin

Okuma veya uzak gözlükler için ZEISS'ten ihtiyacınız olan hassasiyette gözlük camları

ZEISS Tek Odaklı Gözlük Camları

ZEISS, geleneksel sferik ürünlerden kişiye özel tek odaklı gözlük camlarına kadar değişen kalitede dört ürün seviyesi sunar. Modern ZEISS teknolojisi ile yüksek numaralı camlarda bile tamamen düz ve hafif camlar üretebilir.

ZEISS'in tek odaklı cam portföyü hakkında daha fazla bilgi alın

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS'ten gözlük camı temizleme solüsyonları

Kirli gözlük camları rahatsız edici bir durumdur. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme solüsyonları sunuyor.

Hızlıca temizleme veya iyice temizleme? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme solüsyonlarına sahip

Sizin için doğru ürün değil mi?

Yedek gözlüğünüz için basit bir gözlük camı kaplaması mı arıyorsunuz?

ZEISS LotuTec®

ZEISS LotuTec, kolay temizlemeyi sağlayan anti-reflektif kaplama olarak CleanCoat'tan ve standart sert kaplamadan oluşan standart bir kaplamadır.

LotuTec kaplamalarının size neler sunabileceğini keşfedin

Tüm gün boyunca bilgisayar başında çalışıyorsanız, gözleriniz için yeni bir çözüm bulmanızın zamanı geldi demektir.

ZEISS DuraVision® BlueProtect

LED ışıkları ve monitörlerin yaydığı radyasyon gibi modern ışık kaynakları nedeniyle her zamankinden daha fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Bazı kişiler, lambaların ve ekranların yaydığı mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir.

DuraVision BlueProtect nasıl korur

Kişiye özel tavsiye: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

ZEISS gözlükçünüz, tüm mevcut seçenekleri dikkatli bir şekilde açıkladıktan sonra yeni gözlüğünüz için kullanılabilecek doğru cam kaplamasını tavsiye etmekten mutluluk duyacaktır. Uygun bir gözlükçü bulun.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın