ZEISS Tek Odaklı Sferik

Klasik Gözlük Camı

Sferik gözlük camı tasarımlı ZEISS tek odaklı gözlük camları ametropiyi düzeltmek için veya tek odaklı okuma gözlükleri olarak klasik ürünlerdir. Plastik ve cam olarak sağlanan bu nokta odaklı gözlük camı tasarımı düşük reçeteler için iyi optik performans sunar.

ZEISS Tek Odaklı Sph

Nokta odaklı gözlük camı tasarımı

ZEISS sferik tek odaklı gözlük camı tasarımı periferik bulanıklığın en aza indirildiği, tam olarak hesaplanmış bir nokta odaklı gözlük camı tasarımıdır.
Bu tasarım için temeller 1908 yılında bir ZEISS bilim insanı olan Moritz von Rohr tarafından zaten belirlenmişti. Kendisi daha büyük görüş açıları için de optimize edilmiş ilk sferik tek odaklı gözlük camını hesaplamıştır.

Kullanıcı için avantajlar

  • Hafif gözlük camları (aynı kırılma endeksine sahip bir cam gözlük camından %40'a kadar hafif)
  • Yüksek kalitede görme
  • Kırılmaya yüksek direnç (özellikle spor ve çocuk gözlük camları için uygundur)
  • DuraVision® Platinum ile sağlanabilir
  • Ayrıca PhotoFusion® ile veya birçok renkte güneş gözlüğü camı olarak sağlanabilir.
  • Transitions® kahverengi / gri (%100 solar UV koruma)
  • Geniş bir güç aralığı için optisyene bir günde teslimat hizmeti

Organik

ZEISS Tek Odaklı Sph 1.6

Son birkaç yılda yoğun araştırmalar ve geliştirme girişimleri daha yüksek kırılma endeksleri olan plastik gözlük camlarıyla sonuçlanmıştır. Bu durum yüksek reçeteleri olan hastaların artık kozmetik olarak çekici, hafif bir gözlük camının avantajlarından faydalanabileceği anlamına gelir. 1991 yılında ZEISS ürün aralığını yüksek endeksli, plastik gözlük camı ZEISS Tek Odaklı Sph 1.6 ile geliştirmiştir. Mükemmel kullanım kolaylığı ve birçok kozmetik faydasıyla ZEISS Tek Odaklı Sph 1.6 artık standart plastik gözlük camımızdır.
ZEISS Tek Odaklı Sph 1.6 özellikle düşük ila yüksek miyopi ve düşük hipermetropi için önerilir. Yüksek kırılma endeksi sayesinde ZEISS Tek Odaklı Sph 1.6 aynı dioptrik güce sahip ZEISS Tek Odaklı Sph 1.5 gözlük camından daha ince ve hafiftir. Aynı dioptrik güce sahip ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.6 camından %40'a kadar daha hafiftir.

ZEISS Tek Odaklı Sph 1.5

ZEISS Tek Odaklı Sph 1.5, ZEISS ürün aralığına dahil edilecek şekilde CR 39 plastik materyalinden üretilmiş ilk gözlük camıdır. Günümüzde klasik hafif plastik gözlük camımızdır. Plastik gözlük camları yüzeyini renklendirme olasılığı tek odaklı gözlük camı kullanıcılarına geniş bir tek renk, iki renk veya degrade aralığı sunar. OPTIMA kalınlık azaltma sistemi ve optimize çaplarla kombinasyon halinde yukarıdaki avantajlar olağanüstü kullanım rahatlığı sağlar.
Düşük yoğunluğu sayesinde, ZEISS Tek Odaklı Sph 1.5 gözlük camları aynı güçte ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5 gözlük camlarından %40 hafiftir.

Mineral

ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.9

Yüksek endeksli gözlük camları ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.9 ZEISS'tan 1995 yılından beri sağlanmaktadır. Yüksek miyopinin düzeltilmesinde ZEISS Tek Odaklı Sph Cam1.9 gözlük camları, Punktal'i bulanların asla hayal bile etmediği şekilde kenar kalınlığında bir azalmayı mümkün kılmaktadır. 1,893 şeklindeki son derece yüksek kırılma endeksi cam eriyiğe lantan ve niobyum eklenmesiyle elde edilir.
ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.8 ve ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.9 gözlük camları özellikle yüksek miyopili hastalar için uygundur. Bu kullanıcılar gözlüklerinden en iyisini ister çünkü

  • gençliklerinin erken döneminden beri gözlük kullanıyorlardır
  • tüm gün boyunca gözlüklerine bağımlıdırlar ve
  • gözlüklerle geniş deneyimleri vardır.

ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.8

ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.8, yani yüksek miyopi için yüksek endeksli gözlük camı, ZEISS'tan 1989 yılından beri sağlanmaktadır. 1,800 şeklindeki yüksek kırılma endeksi sayesinde ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.6 veya ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7'den çok daha incedir ve bu nedenle kozmetik açıdan kuvvetle önerilir. Yüksek eksi güçlü gözlük camlarında kaçınılmaz güç halkaları önemli ölçüde azalır ve kullanıcının gözleri daha doğal görünür.
ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.8 gözlük camları ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5 ürününe göre %40 daha incedir.

ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.7

1970'lerde ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7 daha yüksek reçeteli hastalar için gerçek bir devrim olmuştur: örneğin bir ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7 gözlük camı sph +4,00 D aynı güce sahip bir ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5 gözlük camına göre %25 daha incedir. Günümüzde ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7 gözlük camları geniş bir güç aralığında birinci sınıf bir tercih olmaya devam eder.
ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7 ürününün daha yüksek kırılma endeksi ayrıca eksi gözlük camlarının kenar kalınlığını önemli ölçüde azaltır. -4,00 D bir ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.7 gözlük camı ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5 gözlük camına göre yaklaşık %20 daha incedir - önemli bir kozmetik avantaj.

ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.6

Daha yüksek kırılma endeksi (n = 1,604) ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.6 ürününü hem artı hem eksi aralıklarda ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5'ten daha ince ve hafif hale getirir.
Her iki avantaj - artmış kullanım rahatlığı ve daha iyi görünüm - ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.6 ürününü düşük ile orta reçeteler için standart cam gözlük camı haline getirmiştir.
1,6 kırılma endeksiyle ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.6 gözlük camı düşük ve orta reçeteler için önerilir.

ZEISS Tek Odaklı Sph Mineral 1.5

1912 yılında ZEISS Punktal ürününün piyasaya çıkması gözlük camlarının kalitesini önemli ölçüde arttırmıştır. O zamanda gözlük camı tasarımının matematiksel olarak hesaplanması yüksek hacimli gözlük camı üretimi kadar bilinmemekteydi. Punktal gözlük camları gözlük kullanıcılarının ilk kez iyi görme için çok kaliteli gözlük camlarına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunun farkına varmalarını mümkün kılmıştır.
1,5 kırılma endeksiyle ZEISS Tek Odaklı Sph Cam 1.5 gözlük camı sph -3,00 D ile +2,00 D arasındaki reçeteler için önerilir

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri