ZEISS Tek Odaklı AS

Asferik Yüzey Tasarımlı Klasik Plastik Gözlük Camı

Rotasyonel olarak simetrik, asferik ön yüzeyi sayesinde ZEISS Tek Odaklı AS daha düz bir ön kurvatür ve mükemmel görme kalitesi sağlar. Bu nedenle aynı güce sahip, özellikle artı aralıkta bir ZEISS Tek Odaklı Sph gözlük camından görünür şekilden daha düz ve incedir.

ZEISS Tek Odaklı AS, kozmetik olarak çekici ve daha iyi optik özelliklere sahip hafif gözlük camları isteyen yüksek numaralı reçeteleri olan gözlük camı kullanıcıları için önerilir.

Sferik aberasyon düzeltme

Sferik aberasyon düzeltme

Sferik gözlük camlarında periferik ışınlar optik eksene yakın ışınlara göre daha kuvvetli kırılır. Bu aberasyona sferik aberasyon denir.

Gözlük camı kullanıcısı bu aberasyonu özellikle gözlük camının optik merkezinden bakmadığında bir bulanıklık olarak algılar.

Çözüm: Asferik Yüzey Tasarımı

Çözüm: Asferik Yüzey Tasarımı

Gözlük camı yüzeyi periferik alanlarda yüzey yapısının sferik şekilden farklı olacağı şekilde ''katlanarak açılmışsa'' (asferik yüzey). Uzaktan gelen tüm ışınlar tek bir noktada tekrar buluşur. Aberasyon düzeltilir.

Bu düzleşmenin olumlu bir yan etkisi daha ince ve daha hafif gözlük camlarını mümkün kılmasıdır. Bu etki en çok yüksek artı güçlerle görülür. Bu durumda merkez kalınlığın azaltılması aynı zamanda azaltılmış bir büyütme etkisi yapar (gözler daha doğal görünür).

Kullanıcı için avantajlar

  • Artı aralıkta ZEISS Tek Odaklı Sph ürününe göre %20 daha ince ve hafif
  • Olağanüstü görme kalitesi için asferik yüzey tasarımı
  • Asferik olmayan veya atorik olmayan gözlük camlarına göre daha düz ön kurvatür
  • Gözler geleneksel gözlük camlarına göre daha az büyütülür
  • Kırılmaya karşı yüksek direnç (spor ve çocuk gözlükleri için çok uygun)
  • DuraVision® Platinum ile sağlanabilir

ZEISS Tek Odaklı AS 1.74

Son derece ince ve inanılmaz derecede hafif. Bunlar ZEISS'tan ZEISS Tek Odaklı AS 1.74 stok lensinin olağanüstü özellikleridir. Şiddetli miyopisi olan tüm gözlük kullanıcıları için ZEISS Tek Odaklı AS 1.74 stoğu kesin olarak tercih edilen gözlük camıdır. Mükemmel kullanım rahatlığı ZEISS Tek Odaklı AS 1.74 stok gözlük camını tüm kullanım alanları için ideal lens haline getirir: işte, eğlencede ve sporda. ZEISS Tek Odaklı AS 1.74 o kadar ince ve hafiftir ki bir ağırlığa sahip olan tek kısmı çekici kalitesidir.

Önerilen güç aralığ: Orta derece ile yüksek miyopi, sph -5,0 D ile sph -10,0 arası

ZEISS Tek Odaklı AS 1.67

ZEISS Tek Odaklı AS 1.67 ZEISS'tan sağlanan plastik gözlük camları serisinden son derece ince, tek odaklı bir gözlük camıdır. Çok hafiftir ve birçok yönden çok özel bir gözlük camıdır.
1997 yılında ZEISS seri üretim için plastik bir gözlük camını süper yüksek endeks olan 1,665 değeriyle polimerize etmeyi başaran ilk üretici olmuştur. ZEISS'ın ispatlanmış yüzey bilgisiyle yüksek endeksli plastik materyalden gözlük camları sağlamak ancak materyali kendimiz polimerize ederek mümkün olur - ister tek odaklı gözlük camları için özel asfer ister ZEISS progresif Individual 2 için progresif tasarım olsun.

Önerilen güç aralığı: Orta derece ile yüksek miyopi, sph -3,00 D ile sph -10,00 D arası. Düşük ila orta derece hipermetropi, sph +2,00 D ile sph +6,00 D arası

ZEISS Tek Odaklı AS 1.6

ZEISS Tek Odaklı AS 1.6 asferik yüzey tasarımlı bir yüksek endeksli plastik gözlük camıdır. Bu kombinasyon mükemmel görme kalitesi sağlayan düz, ince ve hafif gözlük camlarıyla sonuçlanır. ZEISS Tek Odaklı AS 1.6 kozmetik olarak çekici, hafif gözlük camları isteyen ve yüksek numaralı reçeteleri olan hastalar için önerilir.

Önerilen güç aralığı: düşük ile orta miyopi, -2,00 D sph ile -6,00 D sph arası. Düşük ile yüksek hipermetropi, +1,00 D sph ile +7,00 D sph arası.

ZEISS Single Vision AS 1.5

ZEISS Tek Odaklı AS 1.5 ürününün piyasaya girmesiyle ZEISS plastik tek odaklı gözlük camları aralığını daha da geniş bir temele yerleştirmiştir. ZEISS Tek Odaklı AS, 1.5 ZEISS Tek Odaklı Sph 1.5 ürününden daha da fazla avantaj sunan, zaman içinde test edilmiş CR 39 materyalinden üretilmiş hafif bir gözlük camıdır.

Önerilen güç aralığı: düşük miyopi, -1,00 D sph ile 3,00 D sph arası. Düşük ile orta hipermetropi, +1,00 D sph ile +5,00 D arası.

Ürün Mevcudiyeti

  Şeffaf / renkli
PhotoFusion® Transitions® Polarize

Plastik 1.74*    

 

 

 

Plastik 1.67


 

Plastik 1.6 


 

Polikarbonat 1.59

 

 

 

Plastik 1.5


 

*Stok gözlük camları, sadece saydam olarak sağlanabilir.

Daha rahat bir görme için 1 mm eklenmesini tavsiye ederiz.
Detaylı bilgiyi ZEISS fiyat listesinden bulabilirsiniz.

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri