ZEISS Bifokal CT 25 / CT 28

Presbiyoplar için Klasik Bifokal Ürün

ZEISS tarafından 1952 gibi eski bir zamanda ilk bifokal gözlük camlarının piyasaya verilmesi, zamanında gerçek bir devrim olmuştur. Ancak son yıllarda bifokallerin popülerliği progresif gözlük camlarının kalitesindeki sürekli gelişme sayesinde önemli ölçüde azalmıştır.

Geçmişte çok sayıda segment şekli bulunsa da artık birçok ülkede kavisli üst kısımlı tip en yaygın olandır ve ürün adında bir "C" (kavisli) ile belirtilir. Bir S segmentinin (S= düz) düz kenarına göre kavisli yüzeyde daha az yansıma oluşur. ZEISS'tan günümüzün bifokal gözlük camları bu nedenle kullanıcılara daha iyi kozmetik görüntü ve daha iyi işlevsellik sunar.

ZEISS Bifokal CT 25, CT 28, Segmentler

Segment Genişlikleri

Bifokal gözlük camları iki farklı segment genişliği ile sağlanabilir: 25 mm ve 28 mm. Ürün adında ''CT'' sonrasındaki rakam milimetre olarak segment genişliğine işaret eder. 25 mm büyüklüğünde segment genişliği okuma amacıyla yeterince büyük bir görme alanı sağlayacak şekilde standart kullanım koşullarına uyarlanmıştır. 28 mm çap ise karşılık gelen daha büyük görme alanları sağlar.

Segment Materyali

ZEISS'tan cam bifokal segmentleri için adisyona bağlı olarak daha yüksek adisyonlarda bile tüm bifokal gözlük camlarının mümkün olduğunca ince ve yassı olması amacıyla farklı kırılma endeksleri olan materyal seçilir.

Kullanıcı için avantajlar

  • Bireysel gereklilikleri karşılamak için iki farklı segment tipi
  • Kavisli segment üstü sayesinde azalmış yansıma
  • Ön yüzeyde segment birleştirme veya kalıplama ve iç toroid yüzey tasarımı, mükemmel optik kalite ve kozmetik olarak çekici gözlük camlarıyla sonuçlanır
  • Büyük bir tercih aralığı mevcuttur: çeşitli materyaller, fotokromik bifokal camlar ve güneş gözlüğü camları

Ürün Mevcudiyeti

Ürün Aralığı

Bifokal gözlük camları ZEISS Bifokal Klasik CT25 ve ZEISS Bifokal Klasik CT28 çeşitli materyallerde sağlanmaktadır: orta endeksli gözlük camı ve fotokromik ve plastik gözlük camları olarak.

ZEISS dünyanın öncü gözlük camı üreticilerindendir ve maksimum hassasiyet ve rahatlık sağlamaya kendini adamıştır. ZEISS görme bakımından çıtayı yükseltmeye devam eden gözlük camları, aletler ve ölçüm sistemleri ve ayrıca perakende kavramları ve teknoloji hizmetleri hizmetleri tasarlar ve üretir.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri