ZEISS Cihazları ve Sistemleri

Tümüyle yeni bir boyutta hassasiyet

Daha iyi görme mükemmel diagnostik yaklaşım ile başlar. ZEISS bu nedenle gözlükçüler ve oftalmologlara iş akışlarına pürüzsüzce dahil edilebilen profesyonel optik cihazlar sunar. Bu sistemler kapsamlı bir görme analizi ve optimum bir görme yardımcısının üretimi için gerekli tüm faktörleri mümkün olan en yüksek hassasiyetle ölçer. ZEISS'dan optometrik diagnostik ekipman ve aletler gereksinim analizinden son gözlüğe kadar tüm süreci kapsamlı ve saydam bir hale getirir ve mükemmel sonuçlarla harika bir hasta deneyimini garanti eder.  

ZEISS i.Profilerplus® ile objektif refraksiyon / otorefraksiyon

Hiçbir göz ötekine benzemez – ve hiçbir göz kusursuz değildir. Optimum bir gözlük camı sunmak için bir hastanın görme keskinliği hakkında birçok bilgiye gereksinim duyarsınız. ZEISS i.Profilerplus hastanın geçmişini öğrenme konusunda yardımcı olur. Bu yenilikçi alet retinayı analiz eder, hastanın görmesini pupilla büyükken ölçer ve korneal topografi analizi dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü wavefront ölçümü kullanarak kapsamlı bir görme profili oluşturur – ve bunların tümü bir parmak izi kadar ayrıntılıdır.

ZEISS VISUPHOR® 500 ve ZEISS VISUSCREEN® 500 ile dijital subjektif refraksiyon

Refraksiyon muayenesi ne kadar hassassa gözlük o kadar iyi olur. ZEISS'dan subjektif retraksiyon için son teknolojiye sahip aletler hem tümüyle yeni bir konsültasyon deneyimi sunar hem de ZEISS VISUPHOR 500 dijital foropter ile ZEISS VISUSCREEN 100 görme eşeliyle olduğu gibi son derece hassas sonuçlar verir. Çok sayıda ek test (von Graefe, Schober) sayesinde sistem foryaları kontrol etmeyi ve bir hastanın monoküler veya binoküler görmesini ölçmeyi mümkün kılar ve sonuçta görme gereksinimi için en iyi gözlük reçetesini yazmak mümkün olur.

ZEISS i.Terminal® 2 ile dijital merkezleme

Gözlük camı reçetesi ve tipine ek olarak bir gözlük camı kullanıcısının gözlükleriyle ne kadar iyi gördüğünü belirleyen bir faktör daha vardır: merkezleme. ZEISS i.Terminal 2 bir düğmeye basılmasıyla gözlük camı kullanıcısının önden ve yandan görüntüsünü oluşturur ve size çerçevelerde gözlük camlarının hassas bir şekilde konumlanması için hastanın tüm parametrelerini (örn. interpupiller mesafe) verir. Bu şekilde sadece kullanıcının gereksinimine optimum şekilde uygun olan ZEISS gözlük camlarını önerirsiniz.

ZEISS VISUPLAN® 500 ile göz içi basınç ölçümleri

Göz içi basıncın düzenli ölçümü temel diagnostik işlemlerin ve her profesyonel glokom taramasının bir parçasıdır. ZEISS VISUPLAN® 500 non-kontakt tonometre bu incelemeyi kolay hale getirir ve temas veya anestezi gerektirmez. Analiz, kısa bir eğitim süresinden sonra bir asistanın kolayca yapabileceği şekilde hafif bir hava üflenmesiyle yapılır. Bu şekilde hastalarınıza hızlı ve kolay göz içi basınç ölçümü seçeneğini sunabilirsiniz.

ZEISS VISUSCOUT® 100 ile fundus fotoğrafları

ZEISS VISUSCOUT® 100 ile fundus fotoğrafları

Glokom, yaşa bağlı maküla dejenerasyonu (YBMD) veya diyabetik retinopati gibi retina hastalıklarına tanı koymak yüksek kalitede göz bakımının temelidir ve böylece hastanızın görmesi devam ettirilebilir. ZEISS Essential Line (Temel Seri) taşınabilir VISUSCOUT® 100 fundus kamerası bu diagnostik işlemler konusunda size yardımcı olur. Hafif ve kompakt tasarım optometristler, oftalmologlar ve tıbbi personelin her yerde ve her zaman retina muayenesi yapabilmeleri ve böylece çok kısa süre içinde güvenilir şekilde tanı koyabilmelerini mümkün kılar.

ZEISS VISULENS® 500 otomatik lensmaster

Gözlük camları ve kontak lensleri ölçmenin en kolay yolu. ZEISS VISULENS 500 otomatik fokometre materyal, kırılma indisi ve Abbe numarasından bağımsız olarak gözlük camı reçetesinin rahat, hassas ve öncekinden çok daha hızlı şekilde belirlenmesini mümkün kılar. ZEISS VISULENS 500 ayrıca gelişmiş bir UV geçirgenliği ölçüm sistemi sunar: 365 ve 405 nm arasında dört farklı dalga boyunun eş zamanlı ölçümü sayesinde gözlük camları UV koruma seviyesini belirlemek üzere güvenilir şekilde incelenebilir.

İş akışlarını iPad uygulamalarıyla dijital olarak kontrol edin: ZEISS i.com mobile ve ZEISS VISUCONSULT® 500

İş akışını ve ayrıca ZEISS sistemlerinin kullanımı kolay çalışmasını geliştirmek üzere oftalmologlara bir dijital yönetim ekosistemi sunuyoruz: ZEISS VISUCONSULT 500 ve ZEISS i.com mobile, optisyenin görme analizi ve konsültasyonundan sipariş sürecine kadar tüm süreçleri merkezi olarak ve rahat bir şekilde kontrol etmelerini mümkün kılan iPad uygulamalarıdır. Tüm ZEISS aletlerini uzaktan çalıştırabilir ve başarılı bir hasta konsültasyonu için gözlük camları, kaplamalar veya renkleri doğrudan tablet üzerinde görebilirsiniz.

VISUSTORE - Order lenses online

Modern gözlük camları bir teknoloji harikasıdır. Bunları kullanıcının gereksinimlerine göre tam olarak ayarlamanın çeşitli yolları vardır. Bu durumu sayısız gözlük camı tipi ve sipariş parametresi mümkün kılar. Modern ve kişiye özel ZEISS gözlük camlarını üretmek için kullanılan teknolojiler son derece karmaşıktır – ama artık bunları sipariş etmek son derece kolaydır. ZEISS'dan yeni VISUSTORE® online sipariş sistemiyle

İlgili Ürünler

ZEISS dünyanın öncü gözlük camı üreticilerindendir ve maksimum hassasiyet ve rahatlık sağlamaya kendini adamıştır. ZEISS görme bakımından çıtayı yükseltmeye devam eden gözlük camları, aletler ve ölçüm sistemleri ve ayrıca perakende kavramları ve teknoloji hizmetleri hizmetleri tasarlar ve üretir.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri