ZEISS marka DuraVision® BlueProtect

ZEISS Mavi-Mor Işık Bloklama Çözümleri.

ZEISS DuraVision® BlueProtect, zamanlarının çoğunu iç mekanlarda geçiren LEDlerdeki ve ayrıca televizyon, bilgisayar veya tablet ekranlarındaki mavi-mor ışığa maruz kalan kişiler için özel olarak tasarlanmış bir kaplamadır.

Ayrıca, DuraVision® BlueProtect ZEISS kaplamalarının birinci sınıf özelliklerini de içerir.

DuraVision® BlueProtect

BPI 15 

Üstün Sertlik 

Easy Care*

Renksiz malzemelerde, PhotoFusion ve Transitions®**: 1.5/1.53/1.59/1.60/1.67/1.74
* Easy Care fonksiyonu: kolay temizleme, anti statik ve çizilmeye karşı daha dayanıklılık özellikleri
**Transition, Transitions Optical, Inc.'in tescilli markasıdır

DuraVision® BlueProtect - iç mekan etkinlikleri için çözüm

ZEISS DuraVision® BlueProtect bu kaynaklar tarafından yayılan mavi-mor ışığın bir kısmını yansıtır, böylece ışığın göze girmesi engellenmiş olur.

ZEISS DuraVision® BlueProtect bu kaynaklar tarafından yayılan mavi-mor ışığın bir kısmını yansıtır, böylece ışığın göze girmesi engellenmiş olur.

ZEISS kaplama, yüksek iletim seviyesini 460 nm'nin üstünde tutarken BPI 15'te 380-455 nm (mavi ışık hasarı) arasında iletimi azaltır.

Mavi-mor ışığa maruz kalmamız her zaman aynı şekilde olmayabilir.

Fakat, her zaman konforlu görmenin keyfine varmalıyız.
Mavi-mor ışık her yerdedir, sadece yoğunluğu çok değişkendir

Mavi-mor ışık her yerdedir, sadece yoğunluğu çok değişkendir
Standart bir LCD bilgisayar ekranı 250 cd/m2lik bir ışık üretirken gün ortasında açık bir hava bundan 32 kez daha aydınlıktır. Direkt güneş ışığı bundan binlerce kez daha aydınlık olabilir.

Mavi-mor ışığın* iki yönü:

Mavi-mor ışığın iki yönü

Avantaj

Dezavantaj

Sirkadiyen ritmi düzenler (gündüz-gece ritmi)
Spektrumdaki maksimum 460 nm'de 400 ile 520 nm arasındaki mavi ışığın, vücutta sirkadiyen ritimler (gündüz-gece ritmi) ve genel sağlığı üzerinde etkisi bulunan uygun melatonin ayarı için önemli olduğunu ileri süren yeterli kanıt mevcuttur.

Maküler dejenerasyon riskini arttırır
Diğer yandan, maksimum 440 nm'de 460 nm'nin altında mavi-mor ışığa uzun süre maruz kalmanın retinada zaman içerisinde maküler dejenerasyon riskini (‘mavi ışık hasarı’ olarak bilinir) arttırarak fotokimyasal hasar oluşumuna etkisi olabildiğini ileri süren yeterli kanıt mevcuttur.

Mavi-mor ışık bloklama konusunda gereksinimler
Zararlı mavi-mor ışığa maruz kalma durumu iç ve dış mekanda çok değişkendir. Yoğunluğuna bağlı olarak uygun mavi-mor ışık bloklamasına sahip olmak önemlidir.


* Daha fazla bilgi için lütfen DuraVision® BlueProtect'e ait ZEISS Ürün Bilgisine bakın.

Kullanıcının avantajları

  • Kullanıcıların ZEISS mavi-mor ışık bloklama çözümleriyle ilgili sağlık endişelerine hitap edin.
  • İç ve dış mekan etkinliklerinde zararlı mavi-mor ışığın farklı yoğunluk seviyelerini dikkate alan kapsamlı bir portföy sunun.
  • BlueProtect İndeksiyle (BPI) anlaşılması kolaydır.

ZEISS Mavi-Mor Işık Bloklama Portföyü -

her türlü mavi-mor ışığa maruz kalma durumuna uygun olarak tasarlanmıştır.

ZEISS, etkinliğe bağlı olarak farklı mavi-mor ışık miktarını filtreleyen, iç ve dış mekan etkinlikleri için farklı kullanıcı gereksinimlerine yönelik kapsamlı bir mavi-mor ışık bloklama portföyü sunar.

ZEISS marka Skylet® ve PhotoFusion, farklı mavi-mor ışık yoğunluklarını bloklayan, ayrıca %100 UV koruması da sağlayan renkli ve kendiliğinden renklenen gözlük camlarıdır. Portföye yeni ilaveler de yapılmıştır: ZEISS marka DuraVision® BlueProtect, mavi-mor ışığı kısmen bloke eden yeni kaplama; iç mekan etkinlikleri için ideal.

ZEISS Bloklama Portföyü

ZEISS Bloklama Portföyü

ZEISS BlueProtect İndeksi (BPI), 100'ü Skylet® renklerinin sunduğu maksimum bloklama olarak düşünerek, gözlük kullanıcısının en çok yaptığı etkinliklere bağlı olarak en doğru mavi ışık bloklama çözümünün seçilmesini kolaylaştırır.

Renkli veya kendiliğinden renklenen gözlük camları mavi-mor ışığı kısmen emer
Renkli veya kendiliğinden renklenen gözlük camları mavi-mor ışığı kısmen emer
ZEISS DuraVision® BlueProtect mavi-mor ışığı kısmen yansıtır
ZEISS DuraVision® BlueProtect mavi-mor ışığı kısmen yansıtır

* ZEISS, BPI'yi gözlük kullanıcısının etkinliklerine bağlı olarak uygun mavi bloklama çözümü önerisini kolaylaştırmak için özel olarak geliştirmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen DuraVision® BlueProtect'e ait ZEISS Ürün Bilgisine bakın.

YENİ! Her yönden gerçek UV koruması.

Müşterilere gerçek koruma sunmak için ZEISS, gözlük camının iç yüzeyinde ek bir antirefle kaplama geliştirmiş ve böylece göze yansıyan dolaylı ışığı azaltıp önden gelen UV ışınlarını tüm renksiz plastik merceklerde bloke eden ZEISS UVProtect Teknolojisinin sağladığı korumayı tamamlamıştır.

UV radyasyonunun %90'ından fazlası önden gelir. Ancak küçük bir kısım yanlardan ve arkadan dolaylı olarak gelir. Bazı UV ışınları gözlük camının arka yüzeyinden göze yansıtılabileceğinden ZEISS antirefle kaplamaları UV spektrumu aralığında düşük yansıtmaya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Arka yüzey UV koruma artık tüm yüksek kalitede ZEISS DuraVision kaplamaları ve LotuTec kaplamasına standart bir özellik olarak eklenmiştir.

Anti-reflective coatings with UV protection

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri