GÖZ BAKIMI PROFESYONELLERİ İÇİN ZEISS

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları

Koruma, görsel rahatlık ve estetik arasındaki mükemmel denge.

Müşterilerinizin rahatlıkla görebilmesini ve mavi ışıktan koruyan gözlükleriyle rahatsız edici mavi mor yansımalar olmadan iyi görünebilmelerini sağlayın. ZEISS BlueGuard Gözlük Camları potansiyel olarak zararlı mavi ışığı engeller ve eksiksiz UV koruması sunar.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları

Mavi ışığı engelleyen gözlük camlarının bir sonraki jenerasyonu.

Daha fazla koruma

ZEISS BlueGuard gözlük camları tam UV Koruması sunar ve artık potansiyel olarak zararlı ve rahatsız edici mavi ışığın %40'a kadar olan kısmını1 da bloklamaktadır.

Gözleri yormaz

Mavi ışığı engelleyen gözlük camlarımız giderek daha dijital hale gelen dünyamızdaki göz yorulması ile ilgili sorunları çözmek amacıyla tasarlanmıştır.

Daha az yansıma

Müşterilerinizin çevrimiçi ve çevrimdışı olarak daha iyi görünmesini sağlayın. ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ZEISS DuraVision BlueProtect kaplamasına kıyasla %50'ye kadar daha az yansıma2 sağlar.

Mavi ışığa karşı korunma neden bu kadar önemlidir?

70 %

Akıllı telefon kullanımında %70 artış.3

2/3

Yetişkinlerin yüzde 66'ya kadar olan kısmı dijital cihaz kullandıklarında dijital göz yorulmasına ilişkin semptomlardan bazılarını göstermektedir.4

80 %

10 kişiden 8'i gözlerini mavi ışığa karşı korumanın önemli olduğunu söylemektedir.5

Yaştan bağımsız olarak mavi ışığa daha fazla maruz kalmaktayız.

COVID-19 pandemisi iş ve kişisel hayatlarımızı önemli ölçüde etkilemiştir ve araştırmalar tüm yaştan kişilerin dijital cihazlarla artık daha fazla zaman geçirdiklerini göstermektedir.

Güneş tarafından saçılan potansiyel olarak zararlı mavi ışığın yanı sıra insanlar aynı zamanda artık mavi ışık yayan LED'lerin bulunduğu binalarda da daha fazla zaman geçirmektedir.

Dijital göz yorulması ne demektir?

Çok yüksek oranda mavi ışık saçan dijital cihazlar ve LED lambalar gibi ışık kaynaklarına sürekli olarak maruz kalmaktayız.
Mavi ışık göze girdiğinde camsı bölgenin içinde dağılır, bu da "görsel kirliliğe" yol açar.
Bu durum aynı zamanda rahatsızlık verici parlama ve kontrastları algılamada azalma şeklinde de hissedilebilir. Buna ek olarak mavi ışık görüntülerde bulanıklığa yol açan uzunlamasına kırılmalara da yol açmaktadır. Bu odaklanmayan "görsel kirlilik" görmede rahatsızlığa ve dijital göz yorgunluğuna ilişkin semptomlara yol açabilir.
Baş ağrıları, görmede bulanıklık, gözlerde kuruma veya yanma dijital göz yorgunluğuna (DES) ilişkin genel semptomlardır.

Mavi ışığı engelleyen gözlük camlarının özelliği nedir?

Güneşin yaydığı ışığın bir kısmı mavi spektrumdadır, fakat neredeyse modern tüm dijital cihazlar ve LED ampuller de mavi ışık yaymaktadır. İnsan gözü görünür mavi ışığı engelleyemez, bu nedenle aşırı maruz kalma, algılanan göz yorgunluğuna ve bulanık görmeye katkıda bulunabilir.
Mavi ışığı engelleyen gözlük camları mavi ışığın potansiyel olarak zararlı olabilen ve rahatsızlık verici spektrumunu bloklayabilir.

Mavi ışığı engelleyen gözlük camlarının özelliği nedir?

Güneşin yaydığı ışığın bir kısmı mavi spektrumdadır, fakat neredeyse modern tüm dijital cihazlar ve LED ampuller de mavi ışık yaymaktadır. İnsan gözü görünür mavi ışığı engelleyemez, bu nedenle aşırı maruz kalma, algılanan göz yorgunluğuna ve bulanık görmeye katkıda bulunabilir.
Mavi ışığı engelleyen gözlük camları mavi ışığın potansiyel olarak zararlı olabilen ve rahatsızlık verici spektrumunu bloklayabilir.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları: Mavi ışığı engelleyen gözlük camlarının bir sonraki jenerasyonu

ZEISS BlueProtect kaplaması gibi geçmişte geliştirilen ürünlerde, mavi ışığın engellenmesi mavi ışığı bloke eden bir kaplamayla gerçekleşmekteydi.
ZEISS BlueGuard ile mavi ışığı engelleme özellikleri artık gözlük camını oluşturan materyalin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Güneşten gelen potansiyel olarak zararlı mavi ışığın engellenmesinin yanı sıra rahatsızlık verici dijital mavi ışık da bloke edilmektedir.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile kanıtlanmış müşteri memnuniyeti

Kullanıcı deneme testleri ve müşterilerimizden gelen geri bildirimler, ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile yüksek memnuniyet dereceleri elde edildiğini göstermektedir:

90 %

Gözlük camı kullananların %90'ı ZEISS BlueGuard gözlük camlarının netliğinden çok memnun olduklarını belirtmektedir.6

72 %

Gözlük camı kullananların %72Si ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarının ZEISS DuraVision BlueProtect'e kıyasla daha az yoğun yansımaya yol açtığını belirtmektedir.7

70 %

10 tüketiciden 7'si ana rakibin sunduğu ürüne kıyasla ZEISS BlueGuard'ı tercih edeceklerini belirtmektedir.8

ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarının uygunluğu ve kullanılabilirliği

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları her yaş için uygundur ve aşağıdaki ürünler dışında tüm ZEISS tasarımlarında mevcuttur: Bifokal ve Trifokal, DriveSafe ve Spor Gözlük Camları.
Müşterilerinize BlueGuard camlarını tüm organik (plastik) cam malzemelerinde ve indekslerinde sunabilirsiniz.

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri


İlgili Ürünler