ZEISS Gözlük Camları Temizleme Çözümleri

Müşterileriniz için nazik ve profesyonel temizlik çözümleri.

Güvenli ve etkili temizlik sağlamak için müşterilerinize gözlük camı, güneş gözlüğü, kamera mercekleri ve ekranlar için temizlik çözümleri sunun.

Komple temizlik çözümleri portföyümüz

Gözlük camları ve ekranlar için güvenli, etkili temizlik ve buğu önleyici ürünler.

Gözlük camı temizleme mendilleri

Önceden nemlendirilmiş ZEISS Gözlük Temizleme Mendilleri ile lens temizleme basit, hızlı ve kolaydır. Bu mendiller, seyahat halindeyken cam ve plastik gözlük camlarının nazikçe temizlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu mendiller özellikle, yüksek hassasiyetli kaplamalı camlarda su lekesi, kir, leke, yağ ve parmak izi gidermek için kullanılır.

Ayrı bir bez kullanmayı tercih edenler için ZEISS Gözlük Camı Temizleme Spreyi tavsiye edilir.

 • ZEISS Gözlük Camı Silme Bezleri
 • ZEISS Gözlük Camı Temizleme Spreyi

Ekran temizleme

Akıllı telefon, bilgisayar monitörleri ve dizüstü bilgisayar ekranlarını temizlemek isteyen müşteriler için akıllı telefon mendilleri önerilir. Mendiller önceden nemlendirilmiştir, bu nedenle pahalı dijital cihazlara aşırı ıslanma dolayısıyla zarar verme riski asgari düzeydedir.

 • ZEISS Akıllı Telefon Temizleme Mendilleri

Buğu önleyici set

ZEISS AntiFog Seti, kullanışlı bir buğu önleyici sprey ile bezden oluşur ve bunlar birlikte kullanıldığında maske takarken bile daha net ve daha rahat bir görüş sağlar

 • ZEISS AntiFog Buğu Önleyici Kit - Sprey ve Bez

Camları temiz tutun ve buğulanmasını önleyin.

Gözlük ve güneş gözlük camları ve dijital ekran gibi yüzeylere sık sık dokunulduğundan çok fazla kir ve leke oluşabilir. Müşteriler gözlük camları ve dijital cihazları için güvenli ve etkili hijyen rutinleri arıyorlar.

Özellikle toplum içinde maske takmak yeni normalimiz haline geldiği için, buğulu gözlük camlarından şikayet eden müşterilerle de karşılaşabilirsiniz.

ZEISS Gözlük Camı Temizleme Mendilleri.

Temasımızın yüksek olduğu gözük camlarından mikropları, kiri ve yabancı maddeleri etkili bir şekilde temizlemek ve gidermek için ZEISS temizlik çözümleri yelpazesinde özel, kullanımı kolay gözlük temizleme mendilleri ve spreyleri de vardır. Önceden nemlendirilmiş ZEISS mendilleri, cam ve plastik gözlük camlarının nazik ve etkili bir şekilde temizlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir ve özellikle yüksek kaliteli, kaplamalı hassas gözlük camları için etkilidir.

ZEISS Akıllı Telefon Temizleme Mendilleri.

Özel olarak dijital cihazların (akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve bilgisayarlar) hassas ve etkili bir şekilde temizlenmesi için geliştirilmiştir.

 • Parmak izlerini, kiri, tozu ve yağı temizlemek için tasarlanmıştır.
 • Hızlı kuruyan formülü ile hızlı sonuçlar verip saniyeler içinde kurur.
 • Mendiller tek tek paketlenmiş olduğundan seyahat halindeyken veya evde kullanım için idealdir.
 • Nazik formülü alkol, amonyak ve kokular içermez ama yine de tüm cihazları iyice temizler.
 • ZEISS Akıllı Telefon mendilleri doğal selüloz kullanılarak yapılan yumuşak, mikro ince, tek kullanımlık mendillerdir. Bu da biyolojik olarak parçalanabilir oldukları ve plastik mikro boncuk içermedikleri anlamına gelir.

ZEISS AntiFog buğu önleyici, gözlük camlarının buğulanmasını önler.

Sürekli buğulanan gözlük camlarıyla gününü geçirmek ve görmek zordur. Neyse ki bu sorunun bir çözüm var; ZEISS temizleme ürün yelpazesinde gözlük camlarını buğulanmaya karşı 72 saate kadar koruyabilen kullanışlı ve kullanımı kolay bir çözüm olarak buğu önleyici ZEISS AntiFog Seti de yer almaktadır.

Kalitesi test edildi

ZEISS gözlük camı temizleme ürünleri, bağımsız bir laboratuvar olan COLTS tarafından kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. ZEISS Gözlük Camı Temizleme Mendillerimiz kalite ve etkinlik göstergesi olarak COLTS ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Bu ayrıca, ürünlerimizin yüksek performanslı optik gözlükler için de güvenli ve nazik temizlik sağladığını doğrulamaktadır.

ZEISS Lens Cleaning Products

İyileştirilmiş sağlık ve hijyen

Ellerinizi yıkamak, iyi hijyen sağlamaya ve zararlı mikropların yayılmasını önlemeye yönelik yardımcı olmak üzere kanıtlanmış bir uygulamadır, ancak almamız gereken tek mantıklı koruyucu önlem bu değildir. Gözlük ve dijital cihazlar gibi sürekli dokunduğunuz nesnelerin temizlenmesi de günlük hijyen rutinlerimizin bir parçası olmalıdır.

2018 yılında, gözlükler üzerindeki bakteri seviyelerini araştırmak ve dört farklı temizleme yönteminin mikrobiyal yükleri azaltmada etkinliğini analiz etmek için Almanya'daki Hochschule Furtwangen Üniversitesi tarafından bir araştırma gerçekleştirildi. Test edilen temizleme yöntemleri; nemli alkollü ve alkolsüz gözlük temizleme mendilleri, kuru mendil ve kuru mikrofiber bezdi.

Çalışmanın sonuçları şunlardı:

 • Tüm gözlükler bakterilerle -potansiyel patojenik olanlar da dâhil- kontamine olur ve bu nedenle enfeksiyon taşıyabilecek nesne olarak görülmelidir.
 • Test edilen dört yöntemden en fazla mikrop azaltma oranını ≥ % 99 (azaltma anlamında) ile nemli gözlük camı temizleme mendilleri göstermiştir.
 • Kuru mendil ve mikrofiber bezlerle yapılan temizlemenin bakteri azaltma seviyeleri daha düşük olduğu görüldü.

Açıkça görülüyor ki, nemli bir cam temizleme mendiliyle ıslak temizlik; kuru mendil ve bezlerle yapılan basit mekanik temizlemeden daha etkilidir.

ZEISS Gözlük Camı Mendilleri ile gözlük camları nasıl temizlenir?

 • Bir adet ZEISS Gözlük Camı Temizleme Mendili poşetini açın ve katlanmış mendili çıkarın.
 • Gözlüğü nazikçe çerçevesinden tutun.
 • Katlanmış mendili kullanarak gözlük camı ve çerçeve yüzeyindeki tozları nazikçe silin.
 • Daha sonra mendili açın ve dairesel hareketlerle gözlük camı temizlenene kadar temizlemeye başlayın.

ZEISS Gözlük Camı Temizleme Spreyi ile gözlük camları nasıl temizlenir?

 • Gözlüğü nazikçe çerçevesinden tutun.
 • Gözlük camının yüzeyine ZEISS temizleme spreyi sıkın.
 • Mikrofiber bez kullanarak gözlük camı ve çerçeve yüzeyindeki tozları nazikçe silin.
 • Gözlük camları temizlenene kadar dairesel hareketlerle ovalamaya devam edin.

Akıllı cihazların akıllı telefon temizleme mendilleri ile nasıl temizlenir?

 • Telefonu veya tableti kılıfından veya kabından çıkarın.
 • Bir ZEISS Akıllı Telefon Temizleme Mendili poşetini açın ve katlanmış mendili çıkarın.
 • Katlanmış bezle ekrandaki toz ve kiri hafifçe silin.
 • Mendili açın ve telefon, tablet veya akıllı saat ekranını ve gövdesini dairesel hareketlerle temizlemeye başlayın. Cihazın yüzeyini çepeçevre temizlediğinizden emin olun.
 • Şarj noktaları çok fazla kir ve leke biriktirme eğilimindedir. Bu noktaların etrafındaki yüzey alanını temizlemek için mendilleri kullanın ve ardından bu alandaki kiri nazikçe gidermek için küçük bir fırça, kuru köpüklü çubuk veya kuru bir pamuklu çubuk kullanın.
 • Tablet kabını veya kılıfını malzemesine göre temizleyin. Plastik veya sert malzemeden üretilen kılıfların çoğu için sıcak su ve sabun yeterlidir. Kılıf tamamen kuruduktan sonra cihazınızı tekrar içine yerleştirin.
AntiFog Kit

Buğu Önleyici AntiFog Kit nasıl kullanılır?

 • ZEISS AntiFog Buğu Önleyici ile en iyi sonucu almanızı sağlamak için önce gözlük camlarındaki toz veya kir ZEISS Gözlük Camı Temizleme Spreyi veya Mendilleri kullanılarak temizlenmelidir.
 • Doğrudan gözlük camlarının üzerine 1-2 püskürtme AntiFog buğu önleyici sprey uygulayın.
 • Camların her iki tarafını da yüzeyi tamamen kuruyana kadar eşit şekilde ovalayın.
 • En iyi performansı sağlamak için her 72 saatte bir yeni bir kat AntiFog buğu önleyici uygulayın.

İlgili Ürünler

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri