ZEISS’tan kar gözlükleri

Tüm kış sporu gereklilikleri için dinamik ve şık ve ayrıca mükemmel optik özelliklere sahip.

ZEISS’ın belli kalitesi ve optik konulardaki uzun süreli optik deneyimi temelinde ZEISS kar gözlükleri özellikle alpin kış sporları için geliştirilmiştir. Gözlerinizi güneş, kar, yağmur ve rüzgardan ve özellikle yüksek dağlık yerlerde bulunan zararlı ultraviyole ışınlarına karşı korurlar. 380 nanometreye kadar solar UVA ve UVB ışınlarına karşı %100 koruma sağlarlar.

İşlevsel ve şık ZEISS kar gözlüğü koleksiyonu şık tasarımla yüksek optik performansı birleştirir. Ne de olsa kayak yaparken veya snowboard kullanırken net ve keskin görme şarttır. ZEISS güneş gözlüğü camları net ve ödünsüz görme sağladıklarından emin olmak için İtalya’daki Carl ZEISS Sunlens laboratuvarlarında test edilirler.

ZEISS kar gözlükleri her biri özel kaplama tiplerine sahip üç farklı tasarımla sağlanmaktadır. Koleksiyonda tüm hava koşulları, büyüklükler ve özellikler için çeşitli renklerde farklı modeller bulunmaktadır. Tüm gözlük kullanıcıları için önemli bir faktör: özelleştirilmiş gözlük camları için bir klips inserti istek üzerine ZEISS kar gözlüklerine kolayca tutturulabilir.
ZEISS Goggles

ZEISS’tan kar gözlükleri – Tasarım

Çerçeve işlevleri

 • %100 İtalya’da üretilmiş.
 • Maksimum kullanım kolaylığı için keçe kısmı ısıyla şekillendirilmiş olan çift yoğunlukta sünger.
 • Çok geniş ve kullanımı kolay şerit: kavrayıcı bir başlık tutma gücü için silikon uygulama.
 • Rahat ve geniş uyum ve başlıkla uyumlu.
 • Son trendlerle uyumlu şekilde şık tasarım ve görünüm.
 • Optik insert sayesinde gözlüklerle uyumlu.
 • Birbiriyle değiştirilebilir seri İtalya’da Carl ZEISS Vision Sunlens tarafından özellikle en geniş görüş alanı ve maksimum rahatlığı sağlamak ve hafif olmak üzere tasarlanmış yenilikçi bir tasarım sunar.
Characteristics of interchangeable assembly

Gözlük camı işlevleri

 • UVA/UVB/UVC ışınlarından %100 koruma.
 • %100 İtalya’da üretilmiş.
 • Şu Avrupa Standartlarıyla uyumlu olarak garantili optik kalite ve koruma: EN174:2001 ve Direktif 89/686/EEC.
 • Özellikle farklı ışık koşullarında net ve korumalı görme sağlamak üzere geliştirilmiş yüksek performanslı renkler.
 • Carl Zeiss Vision Sunlens’ten gelişmiş kaplama teknolojisi: şık aynalar, dayanıklılık ve uzun dönemli mükemmel performans.
 • Tüm hava koşullarında havalandırma ve buğulanmayı önleyen performans sağlamak üzere ikili
ZEISS Goggles

ZEISS Sonar - Performans serisi

Zorlu ışık koşullarında (bulutlu veya karlı günler, günbatımı, şafak vakti koşulları) görsel performans ve engel saptama için yüksek kontrastlı renkler.

ZEISS SONAR gözlük camı teknolojisi

ZEISS SONAR karda görmeyi ve tüm ışık koşullarında renkler, parlaklık ve kontrastlı yüksek hızlarda bile arttırma için özellikle Carl Zeiss Vision Sunlens tarafından geliştirilmiş yenilikçi bir renktir.
ZEISS Sonar, standart mavi engelleyici filtrelerin aksine maviyi azaltan ama yine de biraz mavi ışığın – 380 ile 420 nm arasında – kardaki çıkıntılar ve oyuklar gibi düzensizlikleri tanımlamaya yardımcı olmak üzere göze ulaşmasına izin veren spesifik bir spektrum eğrisine sahiptir. Bu durum kayak yapma ve snowboard kullanmayı daha güvenli bir aktivite haline getirir.

Standart kar gözlükleri

SONAR renk teknolojisi ile ZEISS’tan kar gözlükleri

Standart kar gözlükleri SONAR renk teknolojisi ile ZEISS’tan kar gözlükleri

Bakım ve temizlik notu:

ZEISS kayak veya kar gözlüklerinizi ılık suyla temizlemeniz yeterlidir; çok kirlilerse nötr bir temizlik maddesi kullanın. Sonra hızla durulayın ve kurumalarını bekleyin. Kar gözlüklerinizi temizlemek için herhangi bir organik çözücü kullanmayın. DİKKATLİ OLUN: camların içini silmeyin veya aşırı ovalamayın. Böylece buğu önleyici kaplama hasar görmez ve yüzey çizilmez. Kayak veya kar gözlüklerinizi ıslak temizlik mendilleri kullanarak temizlemeyin!

İlgili Ürünler