ZEISS Gözlük Temizleme Çözümleri

Uzun bir gözlük camı ömrü sağlamak üzere nazik gözlük bakımı önerileri

Gözlük Temizleme Çözümleri

ZEISS DuraVision® Platinum fgibi modern gözlük camı kaplamaları, geliştirilmiş sertlik özellikleri sayesinde büyük faydalar sunar. Ancak gözlük camlarını doğru bir şekilde temizlemek ve bakımını yapmak gözlük kullanan herkes için çok önemlidir. Bunun nedeni hiçbir optik merceğin gözlük camlarının maruz kaldığı mekanik stresler ve çevresel etkilere maruz kalmamasıdır.

Gözlük camlarına iyi bakmak neden çok önemlidir?

 • Yüksek kalitede gözlük camları bir yatırımdır. Hem daha iyi görme hem de kendi güvenliğiniz ve yaşama daha iyi bir yaklaşım için bir yatırımdır.
 • Yanlış gözlük camı temizliği gözlük camlarında başlangıçta görünmeyen mikroskobik çiziklere neden olabilir. Zamanla gözlük camı eskir, en iyi gözlük camlarının bile etkisi azalır ve sonunda görme dahi bozulur.
 • Modern plastik veya mineral gözlük camlarından çizikler giderilemez. Gözlük camlarının değiştirilmesi gerekir.

Tüm gözlük camları için mükemmel bakım ve temizlik

 • Gözlük camlarını evde akan ılık su altında durulayın. Yüksek performanslı bir Clean Coat kaplama ile su damlacıkları kolayca giderilebilir veya bir gözlük camı mikrofiber bezi ile silinerek kurutulabilir.
 • Daha belirgin kirlenmeler için uygun gözlük camı temizleme spreyleri bir gözlük camı mikrofiber beziyle birlikte kullanıldığında iyice temizlemeyi daha kolay hale getirebilir.
 • Dışarıdayken gözlük camı mikrofiber beziyle camlar temizlenebilir ama gözlük camına zarar vermediği ispatlanmış en iyi çözüm ZEISS’in ıslak gözlük camı temizleme mendillerini kullanmaktır.
 • Yaklaşık altı ayda bir gözlüklerinizi bir ultrasonik banyoda temizlenmeleri için gözlükçünüze götürmelisiniz. Bu işlem ayrıca çerçeveleri nazikçe temizler.

Gözlüklerinize zarar vermekten kaçının!

 • Gözlük camlarını evde akan ılık su altında durulayın. Yüksek performansla Gözlük camlarını bez, havlu veya kâğıtla temizlemeyin.
 • Gözlük camlarını temizlemek için ticari veya ev tipi temizlik malzemesi kullanmayın.
 • Gözlükleri camlarının üzerine koymayın, daima çerçevenin üzerine koyun. Gözlükleri kılıfı sallandığında zarar görmelerini önlemek için daima bir mikrofiber beze sarılı olarak gözlük kılıfına koyun.
 • Gözlükleri 80 °C üzerinde sıcaklıklara maruz bırakmayın (örneğin saunada veya güneş varken arabanın ön panelinde).
 • Gözlük çerçevelerine ve sonuçta ayarına zarar vermekten kaçınmak için gözlükleri tek elle takmayın.

ZEISS gözlük temizleme ürünlerine genel bakış

Gözlük camı mendilleri

ZEISS Gözlük Camı Temizleme Mendilleri

ZEISS’tan önceden nemlendirilmiş çok ince mendiller dışarıda olduğunuzda etkin ve hızlı gözlük temizlemeyi mümkün kılar. Bağımsız kurumlar (COLTS) tarafından kapsamlı testler on alternatif üründen daha iyi temizlik performansı ortaya koyduğunu göstermiştir- gözlük camında bir çizilme veya zorlanma olmadan. Mendillerin yüksek kalitede kaplamaları olanlar dâhil tüm gözlük camlarının çok nazik temizlenmesini sağlamak üzere olağanüstü ince bir yapısı vardır. Tıbbi ekipman için de kullanılan iki aktif maddenin benzersiz bir kombinasyonuyla önceden nemlendirilmişlerdir. Bu zararsız maddelerde sert temizleyici madde ve suni kokular bulunmaz. En iyi tarafı ZEISS gözlük camı temizleme mendillerinin her tür hassas optik yüzeyi (örn. LCD ekranlar, akıllı telefonlar, tablet PC'ler, dizüstüler, cep telefonları, vs.) kolayca ve leke bırakmadan temizlemek için kullanılabilmeleridir.

Temizleme Spreyi

ZEISS Gözlük Camı Temizleme Spreyi (240 ml)

ZEISS gözlük camı temizleme spreyi gözlük camlarının kapsamlı ama nazik bir şekilde temizlenmesini sağlar. Gözlük camını temizlemek için sıvıyı mikrofiber bez üzerine püskürtüp her iki tarafı temizlemek yeterlidir. Optik yüzeyler nazik ve kapsamlı bir şekilde aynı yöntemle temizlenebilir. Sprey içinde gözlük camı, kaplama veya optik yüzeye zarar verebilecek herhangi bir sert temizleyici madde yoktur.

Gözlük Camı Mikrofiber Bezi

ZEISS Gözlük Camı Mikrofiber Bezi

Gerçek ZEISS kalitesinde klasik gözlük camı temizleme ürünü: her gün etkin ve nazik gözlük bakımı için ZEISS mikrofiber bezi. ZEISS gözlük camı temizleme spreyiyle birlikte, tek başına kuru olarak veya gözlükleri ılık su altında duruladıktan sonra kullanılabilen ZEISS mikrofiber bezi uzun performans ömrü olan tüm gözlük camlarının bakımı için bir numaralı tercihtir.

Ürün Testleri

Dâhili test sonuçları
*Uluslararası olarak tanınan optik kurumu COLTS uzun dönemli testi. ** ZEISS gözlük camı temizleme mendilleriyle karşılaştırıldığında.

Optik endüstride lider bir uluslararası kalite testi laboratuvarı olan COLTS tarafından yapılan testler temizlik performansının on alternatif gözlük camı mendili içinde en etkin olanı olduğunu göstermiştir – çiziğe neden olmadan nazikçe temizler.

Daha nazik: numaralı gözlük camlarının yüzeyi ve kaplaması uzun dönemli bir test sırasında bile en iyi durumda kalır.*
Daha kapsamlı: test edilen başka hiçbir gözlük camı temizleyicisi kiri bu kadar etkin gidermez.

İlgili Ürünler

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri