Görme bozukluğu olanlar için ZEISS az görme cihazları

Yüksek görüntüleme performanslı rahat çözüm

Az görme cihazlarının her kullanıcının bireysel gereksinimlerine uyarlanması gerekir. Ürün spektrumuna elde kullanım için ve ayrıca gözlüklere entegre etme veya tutturma için farklı optik sistemler dahildir. Birçok ZEISS özel görme cihazının temel avantajı: hem uzak hem yakın görme için kullanılabilmeleridir.

Ürünler

Büyüteçli bifokaller

Büyüteçli bifokaller

Bunların standart bifokallere benzer bir tasarımı vardır ama yakın kısımda normalden yüksek bir adisyona sahiptirler. Gözlük camının uzak kısmı çevre ile uyumu sağlarken büyüteç kısmı da yakın mesafe çalışmalarınıza ve okumanıza yardımcı olur.

Teleskopik gözlükler / telelup gözlükler

Teleskopik gözlükler / telelup gözlükler

Teleskopik gözlükler yakın görme aralığı dışındaki nesnelerin tanınması için kullanılır. Bir klipse takılı mercek şeklindeki lupun takılmasıyla teleskopik gözlük camları yakın aralıkta yapılan faaliyetler için kullanılan "telelup" gözlük camları haline gelir. Telelup gözlüklerin büyüteçli gözlüklere göre faydası yakın aralıkta çok daha büyük çalışma mesafesidir.
Daha fazlası

Monoküler el dürbünleri

Monoküler el dürbünleri

El dürbünleri uzak mesafede karmaşık olmayan detayların seçilmesi için kullanılır ve bu özellikleriyle dış mekan kullanımı için çok faydalıdır. Uzaktan yakına sürekli odaklama özelliğine sahip modeller çok esnek uygulama olasılıkları sunar, örn. otobüs veya tren çizelgelerini ve sokak levhalarını okumak veya mağaza vitrinlerine bakmak.
Daha fazlası

4 basit adımda başarılı uygulama

İyi görme için bir uzman olarak müşteriniz için en uygun görme yardımcısını sağlamak üzere her ürünün özelliklerine aşina olmak önemlidir. Bir hastanın görme performansının bir az görme cihazıyla geliştirilip geliştirilemeyeceği ve öyleyse hangisinin kullanılması gerektiğini belirlemek için 4 adım yeterlidir. Hastaya bir az görme cihazıyla yardım edilip edilemeyeceği ve edilecekse hangisi olacağını belirlemek için sadece birkaç adım gereklidir.

// 1 + 2

Müşterinin gerekliliklerini analiz edin / Görme keskinliğini test edin

Müşterinin gerekliliklerini analiz edin / Görme keskinliğini test edin
  • Tanı, görme problemleri, görme işlemleri, ortam vs. hakkında bilgi edinin.
  • En iyi gözlük camı numarası ile ve olmadan mevcut görme performansını belirleyin.

// 3

Büyütme gereksinimini belirleyin

Büyütme gereksinimini belirleyin

Örneğin standart font büyüklüklerini okumak için gereken büyütmeyi belirleyin

// 4

Az görme cihazını seçin

Az görme cihazını seçin

Farklı optik sistemleri gösterin ve görme sonucunu belirleyin

İlgili Ürünler

Önde gelen uluslararası gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, en yüksek hassasiyeti ve optimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS, sadece gözlük camları, tıbbi cihazlar ve ölçüm sistemleri geliştirip üretmiyor, aynı zamanda uzman optik mağazaları için konsept ve teknoloji çözümleri sunuyor ve oftalmik optik alanında sürekli yeni standartlar getiriyor.

Başlamak için bizimle irtibat kurun

ZEISS Müşteri Hizmetleri