ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları Yeni! Kontak lens kullanıcıları için

Yeni - ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları

Kontak lens kullanımından sonra gözlerin rahatlaması için üretilmiş ilk gözlük camları.

Kontak lens kullanıcılarının gözlerini rahatlatma zamanı geldi! Kontak lens kullanıcıları yine de gözlük kullanmak zorunda kalır ve ZEISS gözlük açısından kontak lens kullanıcılarının tam olarak nelere gereksinim duyduğunu anlamaya çalıştı. Birçoğunun gözlük kullanmaktan hoşlandığını ve kontak lensleri kullandıktan sonra dinlendirici bir çözüm aradıklarını biliyor muydunuz? Kontak lens kullanıcılarının %65'i özellikle okuma, TV seyretme veya tablet için gözlük kullanmaktan hoşlanıyor.1) Bu durum kontak lens kullanıcılarının gözlük camları açısından daha iyi bir görme çözümü için çoktan hazır olduklarını gösteriyor. Yeni nesil kullanıcıları kontak lensler veya gözlük camları arasında ayrım yapmıyor – ikisini birden istiyorlar.

Kontak lens rahatsızlığı uzun saatler boyunca kontak lensleri kullananların hissettiği tahrişi arttırabilir. Ayrıca dijital cihazların yoğun kullanımı modern görme alışkanlıklarımızı etkileyip gözlerin daha çabuk yorulmasına neden olur. Bu durum ayrıca kontak lens kullanıcılarını etkiliyor: odağı yakından uzağa ve tekrar geri değiştirmek ve daha az göz kırparken sabit bir mesafeye dikkatli bakmak sıklıkla gözlere gelen oksijeni azaltır.3) 4)

Kontak lens kullanıcılarıyla yapılan bir çalışmanın sonuçlarını kullanarak1) ZEISS özellikle kontak lens kullananların görme gereksinimlerini tam olarak karşılamak üzere tasarlanmış yenilikçi ve eşsiz bir gözlük camı çözümü geliştirmiştir: ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları.

Bunlar standart bir gözlük camından daha fazlasıdır: yeni bir gözlük camı tasarımı, yenilikçi teknoloji ve yüksek kalitede kaplamanın benzersiz birleşimi yorgun gözlerin dinlenmesine yardımcı olurken dijital cihazların oluşturduğu yorgunluğu önler.

"EnergizeMe ile bir gün" filmini seyredin

Yeni cam tasarımı, yenilikçi teknoloji ve yüksek kaliteli kaplamanın benzersiz bir kombinasyonuyla ZEISS EnergizeMe gözlük camları kontak lens kullanıcılarının görme gereksinimlerini kusursuz şekilde karşılar.

 • Tasarım

  ZEISS EnergizeMe gözlük camları sunarak kontak lens kullanıcılarınızın görme gereksinimlerinizi kusursuz bir şekilde ele alın. Bu gözlük camları aşağıdakilerin benzersiz bir kombinasyonudur:

  • ZEISS EnergizeMe Tasarımı – geniş bir görme alanı ve rahat görme için yeni bir gözlük camı tasarımı.
  • ZEISS Digital Inside Teknolojisi – net ve yorulmadan görme için yenilikçi bir teknoloji.
  • ZEISS DuraVision BlueProtect – dijital göz kamaşması ve göz yorgunluğunu azaltan yüksek kaliteli bir kaplama.
    
 • Avantajlar
  Kullanıcının avantajları

  Kullanıcının avantajları

  • Yorgun gözleri rahatlatmaya yardımcı olur
  • Gözlerin daha çok yorulmasını önler
  • Net ve keskin görme sağlar
    

  Kullanıcılar ZEISS EnergizeMe Gözlük Camlarından çok memnun

   

   
   
  Test edilenlerin 10'da 9'u ZEISS EnergizeMe gözlük camlarıyla daha az göz yorgunluğu ve daha rahat gözler bildirmişlerdir.2)
   
   

   


   
  Test edilenlerin neredeyse 3'te 2'si ZEISS EnergizeMe gözlük camlarını diğer gözlük camlarına tercih etmişlerdir.2)

   
         


   

   

  10'da 8'i ZEISS EnergizeMe satın alacaklarını belirtmişlerdir.2)
   
               

  Sizin için avantajlar

  Göz uzmanlarının %85'i kontak lens hastalarına ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları önermeyi düşünmektedir.1)

  Javier Cantó, Valencia'da Claravision gözlükçüsü2)

  Ürün, satışta katma değer sağlamamızı mümkün kılıyor ve böylece işimizin değerini arttırıyor.

  Jorge Faubuel, Madrid'de Gran Optica gözlükçüsü2)

  Bana müşterilerime gerçekten yenilikçi bir çözüm sunma olasılığı tanıyor.

  Maria Jose, Madrid'de Optica Mirasierra gözlükçüsü2)

  Daha önce kontak lens kullanıcılarının özel gereksinimleri olduğunu düşünmemiştim ama şimdi özellikle onlar için tasarlanmış bir ürün var.

  Pilar Serrano, Madrid'de Ulloa gözlükçüsü2)

  Gözlük camları ilk andan itibaren kullanıcının görme kalitesini arttırıyor.

 • Detaylar

  ZEISS EnergizeMe Tasarımı

  Özellikleri

  ZEISS gözlük camı tasarımcıları kontak lens kullanıcılarının belirli görme durumlarına göre uyarlanmış ve kontak lensleri çıkardıktan sonraki göz yorgunluğunu azaltan özel bir tasarım oluşturmuşlardır.

  Avantajlar
  • Özel tasarım, baş ve gözlerin hareketini dikkate alarak kullanıcının tipik görme davranışını yansıtır.
    

  ZEISS Digital Inside Teknolojisi

  Özellikleri

  Bu teknoloji daha fazla göz yorgunluğundan kaçınmaya yardımcı olacak şekilde geleneksel basılı medya (38 cm) ve dijital cihazlar (35 cm) için okuma mesafeleri açısından gözlük camı tasarımını optimum hale getirmek için özellikle geliştirilmiştir.

  Avantajlar
  • Net, yorulmadan görme
  • Siliyer kasın rahatlaması
  • Mükemmel dinamik görme
    

  ZEISS DuraVision BlueProtect

  Özellikleri

  Bu kaplama algılanan dijital parlamayı azaltmaya ve dijital ekranlar ve suni ışığın yaydığı mavi ışık nedeniyle oluşan ek göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olur. Kaplama temel bir role sahiptir çünkü standart üst düzey antireflektif kaplamaların tersine yüksek enerjili görünür ışığın gözlere girmesini azaltır.

  Avantajlar
  • Algılanan dijital parlama ve göz yorgunluğunda azalma
    
 • Üretim Tablosu

  ZEISS EnergizeMe Tek Odaklı Gözlük Camları

  20'li yaşlar ve 30'lu yaşların başları

  ZEISS EnergizeMe Tek Odaklı Gözlük Camları yorgun kontak lens kullanıcısının gözlerinin rahatlaması için küçük bir adisyon kullanır. Yenilikçi ZEISS Digital Inside Teknolojisi ve ZEISS DuraVision BlueProtect kaplaması ile birlikte özellikle kısa mesafelerde rahat görme sağlarken daha fazla göz yorgunluğunu önlerler.

  ZEISS EnergizeMe Dijital

  30'lu yaşlar ve 40'lı yaşların başları

  ZEISS EnergizeMe Dijital Gözlük Camları gözlerin rahatlaması için biraz daha yardım gerektiren, tek odaklı gözlük camları ile progresif gözlük camları arasındaki yaş grubu için kusursuz üründür. ZEISS Digital Inside Teknolojisi ve ZEISS DuraVision BlueProtect kombinasyonu daha fazla göz yorulmasını önlemeye yardımcı olur ve kontak lensler kullandıktan sonra kullanıcının gözlerini rahatlatır.

  ZEISS EnergizeMe Progresif

  40 yaş ve sonrası

  ZEISS EnergizeMe Progresif, gözlük camlarına geçen presbiyopik kontak lens kullanıcılarının görme davranışlarını dikkate alacak şekilde üretilmiştir. Dengeli bir okuma alanı ile pürüzsüz bir büyütme dağılımı sağlayarak rahat bir görmeyi garanti eder. ZEISS Digital Inside Teknolojisi ve ZEISS DuraVision BlueProtect bu görme çözümünü daha da geliştirir.

  ZEISS EnergizeMe
  Renksiz
  Renkli
  PhotoFusion
  Transitions® Polarize
  Organik (plastik)  1.74

         
  Organik (plastik)  1.67
  Organik (plastik)  1.6
  Organik (plastik) 1.5
  Polikarbonat
  Trivex    

  Polarize gözlük camları bazı LCD/LED ekranlarda görünürlüğü azaltabilir. Bu nedenle dijital cihazlarla kullanmadan önce görünürlüğü kontrol edin.

  Detaylı bilgiyi ZEISS fiyat listesinden bulabilirsiniz.

    Tavsiye edilen ve standart montaj yüksekliği
  ZEISS EnergizeMe Tek Odaklı Gözlük Camları
  16 mm
  ZEISS EnergizeMe Dijital
  16 mm – minimum 14 - 20 mm
  ZEISS EnergizeMe Progresif
  16 mm – 14, 16, 18 mm olarak sağlanır

Kaynaklar:

1) A.B.D., Almanya, Çin ve İtalya'da 2400 kontak lens kullanıcısı ve 40 göz hekiminin Global ZEISS anketi.

2) Tüketici kabul Testi. ZEISS EnergizeMe Gözlük Camları 2016 yılında İspanya'da 130 kontak lens kullanıcısı ve 14 göz hekimiyle başarılı bir şekilde test edilmiştir.

3) Srinivasan S and Subbaraman LN; The Science of Contact Lens Discomfort; Review of Optometry, Aug 15 2015 Nichols JJ, Willcox MDP, Bron AJ, et al. The TFOS International Workshop on Contact Lens Discomfort: Executive Summary. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2013;54:TFOS7–TFOS13. DOI:10.1167/iovs.13-13212

4) Patel, S., et al. "Effect of visual display unit use on blink rate and tear stability." Optometry & Vision Science 68.11 (1991): 888-892. Görme Konseyi 2016 dijital göz yorgunluğu raporu: Aşırı Maruz Kalmış Gözler Dijital Cihaz İkilemi Görme Konseyi 2015 dijital göz yorgunluğu raporu: Geçmişte olanları tam görürüz: Gözlerinizi dijital cihazlardan koruyun