ZEISS Polarize Camları

ZEISS Polarize Camları

ZEISS'ın polarizasyon filtresine sahip hassas güneş gözlüğü camları

Islak veya parlak yüzeylerden parlayan güneş ışığının etkisini kim yaşamadı ki? Bu parlama, özellikle sürüş sırasında görmemize olumsuz biçimde etki edebilir.
Bunun etkili bir çaresi mevcuttur: Polarizasyon filtresine sahip ZEISS güneş gözlüğü camları parlamayla başarılı bir biçimde başa çıkar.
Polarize ışık yansımaları rahatsız edici parlamalara neden olabilir. Bu yansımalar ZEISS polarize gözlük camları tarafından filtre edilir. Dikey mikro gözenekli yapılar ışığın yatay olarak titreşen, parlamanın büyük kısmından sorumlu olan unsurunu ortadan kaldırır. Başka önemli bir avantajı ise daha keskin odaklı bir görme sağlamasıdır. Konturlar daha ne hale gelir; parlak güneş ışığı altında görme önemli ölçüde daha rahat ve daha az yorucu olarak algılanır. Başka bir deyişle, bu gözlük camları yalnızca gözlerinizi güneşe karşı korumakla kalmaz - aynı zamanda rahatsız edici parlama olmadan daha iyi bir görme sağlar.

Aynı yola iki farklı bakış:

Polarizasyon filtresi olmadan resme bakış

Polarizasyon filtresi olmadan

Parlama başlıca bir sorundur.
Islak yollardan gelen yansımalar ek parlamaya ve kontrastın düşmesine neden olur.

Polarizasyon filtresiyle resme bakış

Polarize

ZEISS polarize güneş gözlüğü camları standart olan kahverengi, füme ve pioneer (yeşil-füme) renklerinde polarize edilmiştir.

Polarize Skylet ile resme bakış

Polarize Skylet®

Polarize Skylet aşırı ışık koşullarında benzersiz bir görme deneyimi için bir polarizasyon filtresiyle kontrastı artırıcı Skylet® cam filmini birleştirmektedir.

Daha fazla bilgi edinin