ZEISS Özel Filtreli Gözlük Camları

ZEISS Özel Filtreli Gözlük Camları

Ayırma filtreleri olarak da bilinen, tıbbi uygulamalara yönelik özel filtreli gözlük camlarıyla ZEISS filtreli gözlük camı çeşitlerini tamamlamaktadır.
Araştırmalar belirli retina hastalıklarında özel filtreli gözlük camlarının çoğunlukla kontrastı artırdığı ve farklı ışık koşullarına uyum sağlamak için gerekli olan zamanı azalttığını göstermiştir.

Tıbbi uygulamalara yönelik özel filtreli gözlük camları görünen spektrumdaki ışınları tamamen emer. Bu bölgeye karşı hassas olan gözdeki reseptörler kasten ışığa "az maruz kalır". Maksimum ve minimum ışık seviyesine maruz kalan reseptörler arasındaki kontrast artırılır. Araştırmalar belirli retina hastalıklarında özel filtreli gözlük camlarının çoğunlukla kontrastı artırdığı ve farklı ışık koşullarına uyum sağlamak için gerekli olan zamanı azalttığını göstermiştir.

Fitreli klipsler

Özel Filtreli Gözlük Camlarını Deneme

Özel filtreli gözlük camlarının reçete edilmesi için standart, objektif bir kriter bulunmamaktadır. Bunun yerine, en uygun gözlük camı çoğunlukla, örneğin retinitis pigmentosa veya diyabetik retinopati gibi dejeneratif göz bozuklukları için mevcut farklı seçenekleri deneyerek bulunur. Hastalar farklı türdeki mevcut filtreli gözlük camlarının sağladığı rahatlığı sübjektif olarak karşılaştırır ve değerlendirirler. Hastalar farklı filtreli gözlük camlarının görme rahatlığını karşılaştırarak ve değerlendirerek hangi filtreli gözlük camının ihtiyaçları için en uygun olduğuna karar verirler. Bu amaçla gözlerin önüne iliştirmek için saplı binoküler camlar veya gözlüklere eklemek için filtreli bir klips mevcuttur.


Birçok hasta farklı ışık koşulları için özel filtreli gözlük camlarına ihtiyaç duyar. Bu yüzden birçok gözlük veya farklı renkte özel filtre klips kullanma ihtiyacı duyarlar.

Ürünler

F 451/452

Mavi özel filtreli gözlük camları F 451 ve F 452 ışıkları seçerek emer ve özel olarak mavi konik renk körlüğüne sahip hastalar için geliştirilmiştir (blue cone monochromatism).

Daha fazla bilgi edinin
F 60-90 ve F 540-580

F 60-90 ve F 540-580

F 60, F 80, F 90 ve F 540, F 560 ve F 580 özel filtreli gözlük camlarının transmisyonu tıbbi uygulamalar için optimize edilmiş olup, bu camlarda görünür kısa dalgalı spektrum yalnızca görünür kısmı emilmektedir.

Daha fazla bilgi edinin

Filtreli UV

Yüksek oranda etkili UV emilimi sistemleri sayesinde UV filtreli gözlük camları dalga boyutu 400 nm'nin altında olan kısa dalgalı radyasyonu geçirmez.

Daha fazla bilgi edinin