ZEISS PhotoFusion

ZEISS PhotoFusion

Değişen ışık koşullarına hızlı reaksiyon gösteren, kendiliğinden renklenen gözlük camları.

PhotoFusion ZEISS uzmanlarınca daha hızlı koyualaşan ve şeffaflaşan kendiliğinden renklenen gözlük camlarına yönelik müşteri beklentilerini karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. 2011 yılında PhotoFusion ürününün tanıtılmasıyla bu tür gözlük camları açısından kendiliğinden renklenen gözlük camları pazarında bir canlanma başlamıştır.

Loading the player...
 • Tasarım

  Güçlü performans için son teknoloji ürünü

  Hızlı koyulaşır. Hızlı açılır.

  PhotoFusion gözlük camları değişen ışık koşullarına hızlı adapte olur. Yüksek ve orta seviyede endekse sahip gözlük camları, ZEISS önceki fotokromik gözlük camlarına kıyasla kararmış durumdan şeffaf hale geçerken 2 kata kadar daha hızlı reaksiyon* gösterir ve %20'ye kadar daha hızlı geçiş* yapar.

  • Gözlük camları 15-30 saniye içinde 15 %T** koyulaşır*
  • Gözlük camları 5-10 dakika içinde 70 %T** eski haline gelir*

  Rahat Görme.

  İç mekanda PhotoFusion gözlük camları şeffaf iken dış mekanda, güneş ışığı altında çok koyu hale gelir.

  • Şeffaf durum: %92 T**
  • Koyulaşmış durum: %11 T**

  T = AR kaplamalı gözlük camları temel alınarak belirtilen transmisyon değeri.
  *Kaynak: ABD, Brezilya, Almanya, İtalya, Birleşik Krallık, Avustralya ve Çin'deki ulusal tanıtıcı örnekleri temel alan Carl Zeiss Vision International için yapılan Temmuz 2010 tarihli global tüketici araştırması.
  ** 1,67, 1,6 ve polikarbonat kendiliğinden renklenen gözlük camları için ortalama performans. Performans malzeme, sıcaklık ve ışık koşullarına göre farklılık gösterecektir.

 • Avantajlar
  Avantajlar

  Kullanıcının avantajları

  • Kullanım Rahatlığı
   PhotoFusion gözlük camları günlük kullanımda daha fazla rahatlık için değişen ışık koşullarına hızlı uyum gösterir.
  • Rahat görme
   PhotoFusion gözlük camları içeride çok şeffaftır, fakat dışarıda mekanda güneş ışığının altında iken çok koyulaşır ve böylece her daim mükemmel görme performansı sunar.
  • Koruma
   PhotoFusion gözlük camları zararlı solar UV ışınlarına karşı %100 koruma sunar.
  • Dayanıklılık
   PhotoFusion gözlük camları kendiliğinden renklenme performansını uzun süre boyunca korur.
  • Renklerde tutarlılık
   PhotoFusion gözlük camları, gözlük camının koyuluk seviyesi ne olursa olsun çekici bir görme için renklerde mükemmel tutarlılık gösterir.

  Tüketiciler şunları diyor**:

  • 10 tüketiciden 9'u PhotoFusioncamlarının görme kalitesini çok iyi/iyi olarak değerlendiriyor.
  • 5 tüketiciden 4'ü PhotoFusioncamlarından çok memnun / memnun.
  • Ankete cevap veren kişilerin %83'ü PhotoFusioncamını arkadaşları veya çalışma arkadaşlarına tavsiye edeceğini belirtiyor.

  Gözlükçüler şunları diyor***:

  • %95'i PhotoFusioncamının performansınn kendiliğinden renklenen diğer camlara eşdeğer veya daha iyi olduğunu belirtiyor.
  • %88'i PhotoFusioncamlarından çok memnun / memnun.
  • En fazla satış yapanların %79'u PhotoFusioncamlarından hastaların daha fazla memnun olduklarını gözlemlediklerini söylüyor.

  **Kaynak: Bağımsız tüketici araştırması, Almanya, Kasım 2012.
  *** Kaynak: Gözlükçülerle yapılşan bağımsız araştırma, ABD, Ocak 2013.

 • Detaylar

  PhotoFusion - teknolojik bir yenilik

  PhotoFusion teknolojisinin arkasındaki yeniliği, patenti alınmış, ışık enerjisine daha etkili bir biçimde cevap veren, ZEISS'ın mevcut fotokromik gözlük camlarına kıyasla %20'ye kadar daha hızlı koyulaşan* ve 2 kat daha hızlı biçimde şeffaflaşan*, ışık altında etkinleşen moleküller oluşturuyor. ZEISS bu molekülleri gözlük camlarıyla bir araya getirerek yeni ve güçlü kendiliğinden renklenen bir gözlük camı jenerasyonu tasarlamayı başardı: ZEISS PhotoFusion.

  Kullanım rahatlığında yeni bir seviye
  ZEISS PhotoFusion gözlük camları müşterilerin kendiliğinden renklenen gözlük camlarından beklediği en önemli özellikleri bir araya getiriyor. Bu camlar kullanım kolaylığı ve rahatlığında ileri atılan yeni bir adımı temsil ederken, aynı zamanda camları kullanan kişilerin ZEISS'ın yüksek kalitesine güvenmelerini sağlıyor.

  UV radyasyonu ve moleküller
  Kendiliğinden renklenen gözlük camları UV ışınlarına reaksiyon gösteren moleküller içermektedir. UV ışınları çarptığında bu moleküller açığa çıkar ve gözlük camını karartır - UV ışınları ne kadar yoğunsa gözlük camları o kadar koyu olur. Bu nedenle kendiliğinden renklenen gözlük camları değişen ışık koşullarına otomatik olarak uyum sağlar. Ve tabii ki, gözlük camlarının şeffaf veya koyu olmasından bağımsız olarak, PhotoFusion her zaman %100 solar UV koruması sunar.

  UV radyasyonu ve moleküller
  Kendiliğinden renklenen gözlük camları UV ışınlarına reaksiyon gösteren moleküller içermektedir. UV ışınları çarptığında bu moleküller açığa çıkar ve gözlük camını koyulaştırır - UV ışınları ne kadar yoğunsa gözlük camları o kadar koyu olur. Bu nedenle kendiliğinden renklenen gözlük camları değişen ışık koşullarına otomatik olarak uyum sağlar. Ve tabii ki, gözlük camlarının şeffaf veya koyu olmasından bağımsız olarak, PhotoFusion her zaman %100 solar UV koruması sunar.