ZEISS Kendiliğinden Renklenen Camlar

Kendiliğinden Renklenen ZEISS Gözlük Camları

Her türlü ışık koşulunda rahat görme


Fotokromik gözlük camlarının karakteristik özelliği UV radyasyonuna maruz kaldıklarında giderek daha koyu hale gelmeleri ve radyasyon düştüğünde tekrar şeffaflaşmalarıdır. Fotokromik gözlük camları değişen ışık koşullarına uyum sağlar ve bu nedenle neredeyse her türlü koşulda parlamaya karşı optimum koruma sunar. Fakat fotokromik maddelerin reaksiyon göstermesi için gereken süre nedeniyle ani parlamalarda koruma sağlanması garanti edilememektedir.

Renklenme Üzerindeki Etkiler

Koyulaşma Üzerindeki Etkiler

Fotokromik gözlük camları cam veya plastikten üretilebilir. Koyulaşma ve şeffaflaşma süreçleri ortam sıcaklığı ve maruz kaldıkları UV radyasyonunun şiddetine bağlıdır. Radyasyonun şiddeti ne kadar yüksek ve sıcaklık ne kadar düşükse gözlük camı o kadar fazla koyulaşır ve koyulaşma süreci de o denli hızlı gerçekleşir.

Bu durum, maksimum koyulaşma dağlı bölgelerdeki kış şartlarında erişileceği anlamına gelmektedir. Yaz sıcağında gözlük camları bir miktar daha az koyulaşır. Arabanın ön camı UV radyasyonunu emdiğinden motorlu araçlarda maksimum koyulaşma mümkün değildir.

Ürünler

PhotoFusion

Yüksek Teknolojili Ürün

ZEISS bilim adamları ve mühendisleri kendiliğinden renklenen gözlük camları konusundaki tüketici beklentilerine bu teknolojiyi PhotoFusion ürününü oluşturmak için iyileştirerek yanıt verdiler. Bu gözlük camları kullanıcının rahatlığı açısından gerçek bir iyileşmenin temsilcisidir.

Daha fazla bilgi edinin

Umbramatic

Umbramatic ZEISS'ın fotokromik gözlük camı çeşitlerine verdiği isimdir. Bu geniş ürün yelpazesi çok çeşitli reçete ve zevklere hitap etmektedir.

Daha fazla bilgi edinin
Transitions

Transitions®

ZEISS gözlük camları için bir kendiliğinden renklenme çözümü olarak PhotoFusion ürününü tavsiye etmektedir. Aynı zamanda Transitions®gözlük camları da mevcuttur.