Magnifying Visual Devices for visually impaired

Görme bozukluğu olanlar için ZEISS Teleskopik Büyütme Sistemleri

Birçok insan için iyi görme olağan bir şeydir. Görmeleriyle ilgili bir sorun varsa bu, gözlüklerin ve kontak lenslerin kullanılmasıyla kolayca düzeltilir.

Ancak ciddi bir görme bozukluğu olan ve görmesi epeyce sınırlanmış insanlar için bir çözüm bulmak daha zordur. Görme bozukluğu olan insanlar yiyecek için alışveriş, parayla uğraşma, postaları okuma, vs. gibi günlük işlerde zorluk çekerler. Ayrıca işte ve toplum içinde kendilerini yönlendirmede de zorluk çekerler.

Ciddi bir görme bozukluğu normal gözlüklerle ve kontak lenslerle düzeltilemez. Ancak birçok durumda bir kişinin görmesini görüntü büyütme cihazlarının yardımıyla geliştirmek mümkündür. Böylece bağımsızlıklarını büyük çapta yeniden kazanır ve sürdürürler.

Gözlük çerçevesine entegre edilebilen, aydınlatılmış luplar, yüksek adisyonlar ve küçük çaplı teleskop sistemleri olan büyütme gözlükleri gibi, görmeyi büyüteç gibi büyüten sistemler, yaşamda “küçük şeyler” görecek şekilde zorunlu olan kişilere yardım eder. Burada görme cihazının kullanıcıya uymasını sağlamak önemlidir. Görüntü büyütme cihazlarının değerli ZEISS portföyüyle müşterilerinize özel gereksinimlerine göre kişisel çözümler sunabilirsiniz.

Görme bozukluğu olanlar için seçilmiş görüntü büyütme cihazları:

  • VisuCard® –kredi kartı büyüklüğünde, kolay kullanılabilir büyüteç
  • Büyüteçler– çok çeşitli
  • Başa takılan büyüteçler (L/LC) –detaylı çalışmanın rahat olması için
  • Büyütme gözlükleri –faaliyet anında dikkat çekmeyen, uyumlu görme yardımı
  • Telelup ve Teleskopik gözlükler – yakın ve uzak odaklama için esneklik
  • El dürbünleri– daha fazla hareketlilik için