Ölçüm yapmanın başka yönteminin de olduğunu unuttuğunuz an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

i.Terminal® 2

İş büyümesi için tercih edilen seçim

Gözlük camı merkezlemesi ve danışma

Mümkün olan en iyi görmeye sahip olmak doğru bir reçeteden çok daha fazlasıdır. Burada önemli olan kişiye özel gözlük camı çözümleri ve gözlük camlarının çerçeve içerisine ve hastanızın yüzüne ne şekilde yerleştirildiğidir.

 

Dijital merkezleme sistemleri standart manüel gözlük camı merkezlemesine değerli bir alternatif oluşturmaktadır. Bu dijital araçların arkasındaki teknoloji günümüzün hastaları tarafından talep edilen yenilik seviyesini etkin bir şekilde sağlayacaktır.

Manüel ölçümün verimliliği ölçümü yapan kişinin yetkinliklerine bağlı bir durumdur.
 

1992 yılında ZEISS ilk dijital merkezleme cihazı - Video Infral'i tanıttığından bu yana ZEISS 2004 yılında i.Terminal® gibi başarılı çözümlerle teknolojinin güncel seviyesinde olmaya devam etti. Bu cihaz 2011 yılında "pazardaki en iyi merkezleme cihazı" olarak değerlendirilmiştir.
 

Pazardan sürekli olarak gelen geri bildirimleri baz alarak ve gelişmiş teknolojilerin artışı ile birlikte merkezleme cihazımızın ikinci ve en son jenerasyonu olan i.Terminal® 2 2011 yılında pazara sunulmuştur ve göz sağlığı uzmanlarına daha iyi bir görmeyi sağlama noktasında yeni teknoloji standartları ile destek olmaktadır.
 

En son ZEISS gözlük camı uyarlama yeniliğini uygulamanıza dahil edin ve her yüz,çerçeve ve reçete için kişiselleştirilmiş bir camı garanti edin. İş akışınızı düzene oturtma ve i.Terminal 2'yi danışma prosesinize dahil ederek özel gözlük camları alanındaki payınızı artırma gibi ek faydalardan yararlanın ve sunduğunuz hizmette 21.yüzyıl standartlarına sahip olun.

 

 

Ürünler

i.Terminal 2

i.Terminal 2 – Merkezleme verilerini elde etmenin farklı bir yolu

En son ZEISS merkezleme cihazı olan i.Terminal 2 ile uygunluk parametreleri gelişmiş gözlük camı uyarlaması için dijital bir şekilde elde edilmektedir.

i.Terminal® 2 yardımı ile gözlük camı uyarlaması hastalarınız için konforlu ve eğlenceli bir hal alır çünkü en son gözlük camı tasarımını sağlama ve rahatlamış bir görmeyi garanti etme konusunda ekstra adımlar atma konusunda istekli olduğunuzu görürler.

1. Doğru çerçeveyi seçmek

Loading the player...

Doğru çerçeveyi seçtikten sonra ölçüm askısını monte edin ve hastanızın yüzüne doğru bir şekilde yerleştirin.


2. Çerçeve ve cam uyumu

Loading the player...

i.Terminal® 2'yi kullanarak hastanıza özel uygunluk parametrelerini elde edin. Bir butona tıklayarak hastanızın bir önden bir de yandan görüntüsü elde edilecek. Bundan sonra çerçeve üzerindeki işaretçileri doğrudan resimler üzerinde ayarlayabilirsiniz ve sistem verileri sizin için otomatik olarak hesaplar.

3. Cam seçimi

Loading the player...

Hastanızın test sonuçlarını esas alarak onun kişisel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak olan ZEISS camını tavsiye edin. Toplanan tüm merkezleme verileri i.COM 2 kullanılarak kolayca ZEISS üretim tesislerine aktarılabilir.

Bilgilere Kısaca Bakış

  • i.Terminal® 2'yi kullanmak manüel ölçüm prosedürlerinden %60 daha hızlıdır
  • Kişisel ölçümleri bir i.Terminal® 2 kullanarak almak manüel bir prosesten %84 daha hatasızdır.
  • Yüksek derece görme bozukluğu olan hastaların ölçümlerini tescilli verjans kontrol teknolojisi sayesinde mümkün kılar
  • Geniş ölçekli güneş gözlükleri ve sporcu çerçeveleri de dahil olmak üzere her tür çerçeve ile kullanılabilir
  • Hızlı fotoğraf çekme
  • Otomatik odak teknolojisi hastanın konumlandırılmasında esneklik sağlar
  • Dokunmatik ekran işletimi ve şüpheli ölçümlerin otomatik olarak tespit edilmesi seçeneklerini içeren sezgisel yazılım
  • Dokunmatik ekran işletimi ve şüpheli ölçümlerin otomatik olarak tespit edilmesi seçeneklerini içeren sezgisel yazılım
  • ~120 ile 208 cm arasında değişen geniş bir yükseklik aralığını destekler ve çocuklar, uzun boylu kişiler ve tekerlekli sandalye kullanan kişilerde konforlu kullanım sağlar

 

(Kaynak: i.Terminal 2 ile ilgili olarak şirket içinde bağımsız bir göz sağlığı uzmanı tarafından 2012 yılında İngiltere'de gerçekleştirilen bir deney)

daha fazla bilgi için
kapat

1 Kaynak: 1,786 göz sağlığı uzmanı ile 2011 yılında dijital merkezleme üzerine ABD'de yapılan bir araştırma.