Exam & Refraction

Müşterinize daha az soru sorup daha fazla cevap verdiğiniz anlar.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

 Autorefraction with the i.Profiler® plus

i.Profiler® plus ile otomatik refraksiyon

Daha az soru ve daha fazla cevap

ZEISS'tan VISUSCREEN 500 & VISUPHOR 500

Modern ve hassas ZEISS görme testinin en iyi yönleri bir cihazda

Muayene ve refraksiyon

Göz profillerinin hassas bir şekilde oluşturulması ve en uygun gözlük camının belirlenmesi için ZEISS cihazları.

En doğru gözlük camı reçetesini ancak hastanızın gözleri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzda yazabilirsiniz. i.Profiler® plus'un size detaylı bir görme profili sağlamasına izin verin ve böylece hastanıza daha az soru sorup daha fazla cevaplar verme imkanınız olsun.

Mükemmel görme performansı kaynağını hem sübjektif hem de objektif refraksiyon ile tespit edilebilen en iyi sph/cyl/aks kombinasyonlarından almaktadır. Refraksiyon prosesinizi ZEISS'ın modern görme testi için tasarlamış olduğu yepyeni sübjektif refraksiyon ünitesi ile geliştirin: Polatest teknolojili ZEISS VISUSCREEN 500 ve ZEISS VISUPHOR® 500. 1961 yılında ilk Polatest'in piyasa çıkışından bu yana ZEISS sübjektif refraksiyon için farklı cihazlar sunmuştur.

Yıllar boyunca yapılan sayısız geliştirmeden sonra Polatest teknolojili ZEISS VISUSCREEN 500 refraktif test yöntemi ile ilgili en son ZEISS teknolojisini temsil etmektedir.

Objektif refraksiyon i.Profiler®plus, hastalarınızın görme profilini hassas ve objektif bir şekilde ölçen ve yenilikçi dalga yüzü (wavefront) teknolojisini esas alan bir cihazdır ve gece ve alaca karanlık koşullarını simüle etmek için büyümüş göz bebeklerini de içerir. i.Profiler® plus i.Scription® teknolojisi ile 2007'de geliştirilmiş olan i.Profiler®'i takiben ZEISS'ın ikinci nesil otomatik refraksiyon cihazıdır.
 

ZEISS cihazları hastalarınıza konforlu ve yüksek teknolojiyi içeren bir deneyim sunarken onları detaylı bir şekilde muayene etmeniz için tasarlanmıştır. Toplanmış olan veriler hastanıza kendi gözleri kadar özel ve görsel performans açısından oldukça farklı olan bir reçete sunmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Ürünler

 i.Profiler<sup>&reg plus</sup> ile otomatik refraksiyon

i.Profiler® plus ile otomatik refraksiyon

En doğru gözlük camı reçetesini ancak hastanızın gözleri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzda yazabilirsiniz. i.Profiler plus'un size detaylı bir görme profili sağlamasına izin verin ve böylece daha az sorunuz ve hastanız için daha fazla cevabınız olsun.

i.Profilerplus oküler dalga yüzü aboremetre (ocular wavefront aberrometer), otomatik refraktometre, ATLAS korneal topograf ve keratometre içeren 4'ü 1 arada kompakt bir sistemdir. Tam otomatik ölçüm prosedürü kullanımı kolay dokunmatik ekran kontrolü ile her iki gözün de tüm ölçümlerinin yaklaşık olarak 60 saniyede yapılmasına imkan sağlar. Gözün refraktif numara dağılımı analiz edilir ve göz bebeğinin tüm açıklığında ölçülür. i.Profilerplus'u geleneksel otomatik refraktörlerden farklı kılan ve i.Scription® teknolojili ZEISS gözlük camlarına kapıları açan da budur.

 

Bilgilere Kısaca Bakış

 • Yüksek çözünürlüklü Hartmann-Shack dalga yüzü sensörü. Dalga yüzü 7 milimetrelik göz bebeği genişliğinde 1,500 noktada ölçüm yapmaktadır.
 • Konforlu baş pozisyonu için ayarlanabilir çene desteği.
 • Tam otomatik ölçüm prosedürü
 • YENİ: ZEISS i.Profiler plus'u ZEISS i.Com mobil ile uzaktan kumanda edin ve hastanın i.Scription analizini iPad'de sunun.
   
 • Daha iyi bir gece görüşü için ZEISS'ın i.Scription® teknolojisine erişin
 • Net bir şekilde yapılandırılmış fonksiyonlar veri elde etme, değerlendirme, sunum ve analizi mümkün kılmaktadır
 • Dokunmatik ekran kontrolü her iki gözün tüm ölçümlerinin 60 saniyede yapılmasını sağlar
 • i.Profiler® plus ile elde edilen ölçüm verileri i.Com veri yönetimi sistemine kayıt edilir ve sonraki danışmalar, siparişler ve arşivleme işlemleri için daha ileri ölçümlerin yapılmasını gerektirmeden kullanılabilir. Rahat bir iş akışını garanti etmek için en yaygın PMS sistemleri ile uyumludur. i.Com ve i.Profiler® plus bir çözüm paketi olarak birlikte temin edilebilmektedir.
   
daha fazla bilgi için
kapat

i.Scription® teknolojisi ile ZEISS hassas gözlük camları

i.Profiler® plus size sadece daha iyi bir reçete yazma imkanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda i.Scription® teknolojisi ile desteklenmiş optimize edilmiş, bireyselleştirilmiş bir gözlük camı çözümüne de erişim sağlayarak iyileştirilmiş bir renk ve kontrast görüşü ile daha iyi bir gece görüşü de sunar.

Uygulamanızda i.Scription® teknolojisi

İş akışınıza kolay ve rahat bir entegrasyon

i.Scription teknolojisi danışma prosesinizin ve uygulama iş akışınızın geneline kolayca adapte edilebilir. i.Profilerplus tarafından mümkün kılınan bu teknoloji refraktif analizi ile kolayca birleştirilebilir.

1. Objektif refraksiyon

Loading the player...

Hastanız ile ilgili olarak optik bir "parmak izi" sağlayacak ve olası tüm kusurları sadece 60 saniye içerisinde tespit edecek olan i.Profilerplus ile objektif bir refraksiyon gerçekleştirin. 

2. Sübjektif refraksiyon

Loading the player...


ZEISS i.Profilerplus tarafından elde edilen değerler ZEISS i.Polatest® ile gerçekleştirilecek olan görme muayenesi sonuçları ile tamamlanacak ve hastanızın gözleri arasındaki etkileşim tam olarak anlaşılacaktır. Daha sonra sonuçları i.Scription yazılımında gözden geçirebilir ve hastanız ile tartışabilirsiniz. 

3. i.Scription teknolojisi

Loading the player...


Optimize edilmiş olan reçete bilgisi bu aşamadan sonra i.Com'a doğrudan veya PMS ya da LOGON® üzerinden transfer edilip kayıt edilir. 

  Tek odaklı stok camlar Tek odaklı Rx camlar2 Progresif Gözlük Camları Bifokal Camlar
i.Scription® teknolojisi ile temin edilebilir 3
Angelo Bertozzi , Ottica iVision, İtalya.

Angelo Bertozzi , Ottica iVision, İtalya.

daha fazla bilgi için
kapat
ZEISS'tan VISUSCREEN 500 & VISUPHOR 500

ZEISS'tan VISUSCREEN 500 & VISUPHOR 500

ZEISS'ın yepyeni sübjektif refraksiyon ünitesi ile göz muayenesi hasta açısından ilginç ve aynı zamanda da kapsamlı bir görme iyileştirmesi tecrübesi halini alıyor ve bunu yaparken görme testi kartları ile forometre temel bileşenlerini akıllı bir çözüm ile kombine ediyor.

Modern ve hassas ZEISS görme testinin en iyi yönleri tek bir cihazda

ZEISS'ın yepyeni sübjektif refraksiyon ünitesi ile göz muayenesi hasta açısından ilginç ve aynı zamanda da kapsamlı bir görme iyileştirmesi tecrübesi halini alıyor ve bunu yaparken görme testi kartları ile forometre temel bileşenlerini akıllı bir çözüm ile kombine ediyor.

Polatest teknolojili ZEISS VISUSCREEN 500 monoküler ve binoküler testleri farklı test kartları ile gerçekleştirmek üzere bir dizi görme testi ile çocuklara yönelik özel testler sunuyor. ZEISS i.Scription teknolojili camların etkisini entegre LED'i kullanarak gösterin. IR uzaktan kontrole ek olarak ZEISS VISUSCREEN 500 ayrıca bir de sezgisel bir iPad uygulaması ile de çalıştırılabiliyor ve test kartları arasında hızlı ve kolay bir geçiş yapılmasını sağlıyor.

Kişisel iş akışları farklı uzmanların kişisel tercihlerini esas alarak farklı test kartı sekanslarının uygulanmasına izin vermektedir. ZEISS VISUSCREEN 500 basit bir şekilde dijital bir forometre olan ZEISS VISUPHOR 500 ile kolayca kombine edilebilir ve güncellenebilir ve muayene iş akışınızı bir düzene oturtarak hastanız için profesyonel bir etki yaratmanızı sağlayabilir.

ZEISS i.Com mobil içerisinde tam bir entegrasyon cihazlarınız arasındaki çemberi hastanızın ölçümlerini ZEISS VISULENS 500 veya ZEISS i.Profiler® plus / ZEISS VISUREF 100'den doğrudan sübjektif refraksiyon ünitenize transfer ederek tamamlar, refraksiyon işleminizi başlatmanız için doğrudan ve hızlı bir yöntem sağlar.

Bilgilere Kısaca Bakış

 • VISUSCREEN 500 endirekt kullanımda 2 m mesafeye sahip olan küçük muayene odalarına bile uygundur ve optotiplerin ölçüsü de otomatik olarak mesafeye uyarlanır.
 • Teknolojinin son aşamasında, zamansız tasarım, tüm uygulamalara kolayca dahil edilebilir
 • Polarize teknolojisi ile çok net bir LCD'de rastgele test etme özelliği
 • Maddox testi için ek bir test özelliği olarak entegre LED ve ZEISS i.Scription teknolojisi sunumu
 • İnceleme gözlük camlarının hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesi nihai reçetenin ve görme iyileştirmesinin gerçek zamanlı olarak sunulmasını sağlar
 • Sübjektif refraksiyon ünitesi ZEISS VISULENS 500, ZEISS VISUREF 100 ve ZEISS i.Profiler plus'a ZEISS i.Com mobile üzerinden doğrudan veri transferi için bağlanabilir
   
daha fazla bilgi için
kapat