Günümüz dünyasının zorluklarıyla yüzleşmek için hazır olduğunuz an.

Yepyeni 2015 ZEISS Progresif Gözlük Camı portföyü.

Gözlerinizin dijital dünyada bile pürüzsüz görmenin keyfine vardığı an.

ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Pure.

Görmenizden ödün vermeden istediğiniz gözlük çerçevesini seçebildiğiniz an.

ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Plus.

Gözlük camlarınızın yüzünüze mükemmel şekilde uyduğu an.

ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Superb.

Ne yapıyor olursanız olun kişiye özel çözümün en doğal görme halini aldığı an.

ZEISS Progresif Gözlük Camı Individual 2.

En doğru progresif gözlük camlarını nasıl bulabilirim?

Sorun değil: Dört farklı progresif gözlük camı seçeneği ihtiyaçlarınıza en uygun camı bulmanızı kolaylaştırıyor

Progresif gözlük camları progresif koridor veya geçiş alanı olarak da bilinen alan sayesinde yakından uzağa pürüzsüz görmeyi sağlayan birer optik şah eserlerdir. Fakat tüm progresif gözlük camları aynı değildir. Progresif gözlük camlarınız ihtiyaçlarınıza, yaşam tarzınıza ve elbette bütçenize uygun olmalıdır. Doğal ve konforlu bir görme sunmalıdır. Yeni progresif gözlük camlarınızın nasıl çalıştığını tam olarak anlamanız sizin için önemlidir. Gözlük camı üretiminde 100 yılı aşkın deneyim kullanımı ve detaylı pazar araştırması sonucunda ZEISS dört farklı türde progresif gözlük camı yaratmıştır.

1. Tip: Yeni progresif gözlük camlarınızla yeniden iyi görmenin keyfine varın

Progresif gözlük camlarınızda iyi görmenin keyfine yeniden varmak istiyorsanız, bu cam tipi tam size göre.

Dijital çağın görmemiz üzerindeki talepleri son yıllarda nasıl çarpıcı biçimde değiştirdiğinin belki de tam olarak farkında değilsiniz. Akıllı telefon veya benzeri bir dijital cihaz kullandığınızda, görme mesafeniz kitap veya gazete okurken gerekli olan mesafeden farklı. Gözlük camlarınızdaki yakın görme alanının bu duruma uygun şekilde tasarlanması anlamına gelmektedir.

Birinci seviye ZEISS progresif gözlük camlarında dahi Digital Inside® Teknolojisini dahil edilerek bu durumu dikkate almıştır.

Loading the player...

Geleneksel progresif gözlük camları

Geleneksel okuma davranışı için optimize edilmiş progresif gözlük camı:
Yazılı basın materyallerinin okunması için gerekli mesafeye göre ayarlanmış yakın görme alanı ve inset.

Dijital okuma davranışı için optimize edilmemiş progresif gözlük camı:
Yakın görme alanı, dijital cihazlar için gerekli daha kısa okuma mesafesi ile uyumlu değildir. Sonuç: Dijital cihazlarına odaklanmak ve net yakın görme alanına getirmek için doğal olmayan baş ve gövde duruşu gereklidir.

En uygun fiyatlı "Pure" versiyonu da dahil tüm ZEISS marka progresif gözlük camları, özel bir teknolojinin yardımıyla dijital dünyanın sebep olduğu tüm zorluklarla başa çıkabilir.

Geleneksel ve dijital okuma davranışı için optimize edilmiş Digital Inside® Teknoloji Progresif gözlük camı:
Geleneksel yazılı basın materyalinin ve dijital cihazların her ikisinin okuma mesafeleri için dikey ve yatay olarak genişletilmiş yakın görme alanı. Sonuç: Rahat ve doğal baş ve vücut duruşudur.

Geleneksel şekilde gazete ve akıllı telefondan okumanın Digital Inside® Teknolojisiyle karşılaştırılması
kapat

Bu durumda siz Progresif Gözlük Camı 1. Tip = Precision Pure oluyorsunuz

İstediğiniz tek şey yeni progresif gözlük camlarınızla daha iyi okuyabilmektir.  
Ve sadece kitap, gazete ve dergi değil cep telefonu veya akıllı telefondan da okuyorsunuz.  
Ayrıca ince ve hafif camlar istiyorsunuz.  

2. Tip: Stilinize uyan progresif camları istiyorsunuz

Gözlük çerçevesi modası genel moda trendleriyle aynı hızda değişmez fakat bir gerçek var: Daha büyük gözlük çerçeveleri kesinlikle gittikçe yeniden popüler oluyor. Bu trendi takip etmek istiyorsanız, progresif gözlük camlarınız için bu bir sorun olabilir.

Deneyimli progresif gözlük camı kullanıcılarının bildiği üzere her progresif gözlük camı tasarımı her çerçeveye uymaz. Sonuç: Camlar gözlük çerçevesine takılırken, progresif gözlük camlarındaki alanlar çerçevenin dışında kaldığı için görme kalitenizden ödün vermeniz gerekebilir. Gözlerinizi farklı görme alanları arasında hareket ettirmeyi yeniden öğrenmeniz gerekeceğinden küçük bir çerçeveden büyük bir çerçeveye geçişte ayrıca alışma sorunları da yaşayabilirsiniz. Yakın görme alanı birdenbire gözlük camında daha aşağılarda yer alacaktır! Bu, gözlerinizin alışması gereken bir durumdur.

Sorun değil. ZEISS marka FrameFit®+ Teknolojisi ve dünyanın ilk Adaptation Control Teknolojisi yardımıyla, optisyeniniz camların yeni gözlüğünüze göre optimize edilmesini sağlayabilir, böylece gözlük camındaki önemli alanların kesilmesine ve görme alışkanlıklarınızı değiştirmenize gerek olmaz.

Aslında söylemeye gerek yok fakat bu tip ZEISS progresif gözlük camı dijital çağa göre de optimize edilmiştir! (bakınız 1.Tip)

Loading the player...

Eski progresif gözlük camlarınızla daha küçük çerçevede görmeniz. Gözleriniz yakın görme için işaretli alandan (sarı nokta) bakmaya alışmıştı.

Yeni, daha geniş gözlük çerçeveniz ve geleneksel progresif gözlük camlarınızla daha aşağıda bir pozisyonda yer alan ve görme davranışınızı değiştirmenizi gerektiren bir alandan (kırmızı nokta) bakıyorsunuz.

Optimize edilmiş progresif gözlük camı rahat yakın görmenin (mavi nokta) keyfine yeniden varmanızı sağlıyor. Yeniden adapte olmanıza ve alışmanıza gerek yok.

Yeni gözlük çerçevesi, bekle beni geliyorum! Endişeye gerek yok!
kapat

Bu durumda siz Progresif Gözlük Camı 2.Tip = Precision Plus oluyorsunuz

Bilinçli bir moda takipçisisiniz ve ayrıca yeni gözlük camı tasarımlarını da takip ediyorsunuz. Fakat bu progresif gözlük camlarınızın kalitesinden ödün vermeyi kabul ediyor olduğunuz anlamına gelmiyor.
 
Yeni gözlük çerçevenizle rahatsız edici yeniden adapte olma sürecinden kesinlikle geçmek zorunda kalmak istemiyorsunuz.  
Ve elbette, akıllı telefonlar gibi dijital cihazlar da kullanıyorsunuz ve kitabı okuma kolaylığında cihaz ekranı da okumak istiyorsunuz.  

3. Tip: Her nedense standart progresif gözlük camları kesinlikle ihtiyaçlarınızı karşılamıyor

Hiçbir yüz birbirinin aynısı değildir. Ve hiçbir iki göz, hiçbir burun veya hiçbir kulak da aynı değildir. Yüzlerimizin sağ ve sol tarafları bile simetrik değildir. Progresif gözlük camının üretiminden yüzünüzün bu kişiye özel durumu dikkate alınmazsa, camın optik performansından tamamen yararlanamayabilirsiniz.

Veya uzak görme için daha yüksek numaraya ihtiyacınız var ve çocukluğunuzdan beri gözlük takıyorsunuz.

Bu durumda, yeni progresif gözlük camlarınızın yüzünüzün kişisel parametrelerine uygun şekilde yapılmasından emin olmalısınız.

Loading the player...

Genel olarak, progresif gözlük camı gözlük kullanıcısının anatomisine ne kadar iyi adapte edilir ve ne kadar çok kişiselleştirilirse, üç boyutlu görme ve geliştirilmiş uzak görme performansı o kadar iyi olur. FaceFit Teknolojisi bunların hepsinin gerçekleşmesini sağlıyor.

Nasıl mı?

Kullanıcının tam yüz anatomisini dikkate alarak, örneğin çerçeveden nasıl bakıyor ve gözlük çerçevesi burun ve kulaklarda nasıl oturuyor gibi; üretilen progresif gözlük camları tam ihtiyaç duyulan görme desteğini sağlar.

Karşılaştırmak gerekirse, teleskoptan baktığınızı hayal edin. Progresif gözlük camları gibi teleskop da gelişmiş bir optik sistemdir, fakat teleskopu gözünüzden doğru uzaklıkta tutmazsanız, nesneler bulanık görünecektir.

Aslında söylemeye gerek yok fakat bu Progresif Gözlük Camı 1.Tip ve 2.Tip faydalarını da sunmaktadır.

 

Bir örnek

Kullanım parametrelerinin standart olan bir yüz için optimize edilen standart gözlük camı tasarımı:

 • Progresif gözlük camından bakarken, ödün vermeksizin tam görme deneyimi

Kullanım parametrelerinin standart olmayan bir yüzde standart gözlük camı tasarımı:

 • Progresif gözlük camından bakarken, ödün verilen bir görme deneyimi
 • Üç boyutlu görme potansiyeli kullanılamaz

Kullanım parametrelerinin standart olmayan bir yüzde FaceFit Teknolojisi ile gözlük camı tasarımı:

 • Gözlük camı yüze göre optimize edilmiş olduğundan, progresif gözlük camından bakarken, ödün vermeksizin tam görme deneyimi
 • Gözlük kullanıcısı için üç boyutlu görmenin ve geliştirilmiş uzak algılamanın tam kullanımı

FaceFit Teknolojisi içeren bir progresif gözlük camından nasıl göreceksiniz
kapat

Bu durumda siz Progresif Gözlük Camı 3.Tip = Precision Superb oluyorsunuz

Mükemmel optik kalitesi sunan ve yüz anatominizi dikkate alan progresif gözlük camları istiyorsunuz.  
Progresif gözlük camlarıyla daha önce kötü deneyimler yaşadınız.  
Sıra dışı gözlük kullanıcısı toleransı önceliklerinizden birisidir.  
Çok iyi, rahat bir görmeye ihtiyacınız var.  
Yüksek numaralara ihtiyacınız var veya görmenizle ilgili özel sorunlarınız var.  
Ve elbette, akıllı telefonlar gibi dijital cihazlar da kullanıyorsunuz ve kitabı okuduğunuz kolaylıkta cihaz ekranı da okumak istiyorsunuz.  
Ve gözlük çerçevesi modasındaki yeni trendlerine kabul eden birisiniz.  

4. Tip: Kişisel görme alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı dikkate alan progresif gözlük camları istiyorsunuz.

Günümüzde yaşantılarımızın birçok yönü var, her birimizin benzersiz alışkanlıkları, etkinlikleri ve elbette işleri var. Bizler tüm bunların toplamıyız ve tüm bu farklı faktörleri içinde barındıran progresif gözlük camlarına ihtiyacımız var. Örneğin mimarsanız, günün büyük kısmını çizim masasında veya bilgisayar başında geçiriyor olabilirsiniz. Veya düzenli olarak torunlarınıza mı bakıyorsunuz ve gözleriniz devamlı yakından uzağa hareket etmek zorunda mı? Belki de nikah memurusunuzdur ve bakışınızın masanızdaki kağıtlar ve önünüzdeki gelin ve damat arasında gidip gelmesi gereklidir.

Bunun için farklı progresif gözlük camlarına mı ihtiyaç var? Evet, progresif gözlük camlarınızın tasarımı ve görme alanlarının konumu temel günlük etkinliklerinize tam uygun şekilde uyarlanabilir.

Loading the player...

IndividualFit® Teknolojisi bunların hepsinin gerçekleşmesini sağlıyor. Progresif gözlük camlarınız tüm teknolojik olanakları tek bir camda birleştiriyor ve neredeyse gözlüğe ihtiyacınız olmadığı zamanlardakine benzer doğal, rahat bir görme sunuyor.

Yakın:
Uzun süreli yakın görme etkinlikleri için optimize edilmiş tasarım.

 • Optimum yakın görme alanı
 • Geniş uzak görme alanı aynı tutulmuş
 • İyi orta mesafe görme alanı

Orta:
Dinamik ve orta mesafe etkinlikleri için optimize edilmiş tasarım.

 • Optimum orta mesafe görme alanı
 • Geniş uzak görme alanı aynı tutulmuş
 • İyi yakın görme alanı

Dengeli:
Tüm etkinlikler için optimize edilmiş tasarım.

 • Dengeli görme mesafeleri
 • Geniş uzak, orta mesafe ve yakın görme alanları
Farklı, kişiselleştirilmiş progresif gözlük camı tasarımlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için
kapat

Bu durumda siz Progresif Gözlük Camı 4.Tip = Individual 2 oluyorsunuz

Hayatınız, gözlerinizden en iyisini istediğiniz özel durumlarla dolu.
 
Mükemmel optik kalitesi sunan ve yüz anatominizi dikkate alan progresif gözlük camları istiyorsunuz.  
Progresif gözlük camlarıyla daha önce kötü deneyimler yaşadınız.  
Sıra dışı gözlük kullanıcısı toleransı önceliklerinizden birisidir.
 
Kesinlikle çok iyi, rahat bir görmeye güveniyorsunuz.  
Yüksek numaralara ihtiyacınız var veya görmenizle ilgili özel sorunlarınız var.  
Ve elbette, akıllı telefonlar gibi dijital cihazlar da kullanıyorsunuz ve kitabı okuduğunuz kolaylıkta cihaz ekranı da okumak istiyorsunuz.  
Ve gözlük çerçevesi modasındaki yeni trendlerine kabul eden birisiniz.  

Genel olarak:

Yeni progresif gözlük camlarınızla ilgili optisyeninizden tavsiye alın ve sizin için en iyi olan çözümü bulun. İlk defa progresif gözlük camı kullanacak kişiler ve özellikle de özel görme durumu olan gözlük kullanıcıları son teknoloji progresif gözlük camı teknolojisi tarafından sunulan imkanlara iyice bakmalıdır. Daha iyi görmeniz için Progresif gözlük camlarına yatırım yapmaya değer. Gözlerimiz en önemli duyu organımızdır. Etrafımızdakilerin yaklaşık %80'ini gözlerimizle algılıyoruz.

Daha fazla detay için:

Yeni progresif gözlük camlarınız için ZEISS'tan dört çözüm

ZEISS Progresif Gözlük Camları Precision Pure

Gözleriniz için optimize edildi

Dijital dünya için Digital Inside® Teknolojisiyle geliştirilmiş performanslı daha net görme.

 

Daha fazla bilgi için

ZEISS Progresif Gözlük Camları Precision Plus

Gözler + çerçeve için optimize edildi

 

Adaptation Control ve FrameFit®+ Teknolojisi sayesinde herhangi bir gözlük çerçevesi ile net optikler.

Daha fazla bilgi için

ZEISS Progresif Gözlük Camları Precision Superb

Gözler + çerçeve + yüz için optimize edildi

 

Gözlük kullanıcısının yüzüne FaceFit Teknolojisiyle fizyolojik uyum.

 

Daha fazla bilgi için

ZEISS Progresif Gözlük Camları Individual2

Gözler + çerçeve + yüz + temel günlük etkinlikler için optimize edildi

 

IndividualFit® ve Luminance Design® Teknolojisi ile tüm kişisel gereksinimlere uygunluk için özel tasarım.

Daha fazla bilgi için