Kalitenin garantisi gözlük camı üzerindeki ünlü Z işlemesiyle belirtilmiştir

Marka kalitesiyle ZEISS numaralı gözlük camları

ZEISS, 160 yılı aşkın süredir, teleskopik ve mikroskopik teknolojiden kamera teknolojilerine kadar görme konusunda uzmanlığın simgesi oldu. Bu uzmanlık, 1912 yılından beri ZEISS üretim tesislerinden çıkan her numaralı gözlük camının üretimine dâhil oldu. Sürekli öncülük yapan yenilikleriyle, ZEISS oftalmik optik sektörünün liderlerinden biridir. Sayısı 200 milyonu geçen kişi, dünyayı ZEISS gözlük camları aracılığıyla görmektedir ve bu rakam her geçen saniye artmaktadır. Bu kişilerin tamamı ZEISS markasıyla bağlantılı kaliteye güven duymaktadır.

Markalar güven yaratır

Son 100 yıl içinde, numaralı gözlük camlarının üretimine ilişkin Carl Zeiss Vision tarafından pazara sunulan tüm yeniliklerde, bireylerin görme gereksinimleri her zaman birincil öncelik olmuştur. ZEISS marka gözlük camları, ister kdanışma, ister montaj ya da isterse üretim sırasında olsun her yönden hastaların bireysel ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmektedir.

ZEISS marka gözlük camlarını tercih etmek, ödün vermeksizin maksimum görme kalitesini tercih etmek demektir. Kalitenin garantsi şu sembolle belirtilmiştir: gözlük camı üzerindeki Z işlemesi. Her ZEISS marka gözlük camı üzerinde yer alan belli belirsiz lazer ZEISS işlemesi, optimum görme rahatlığını temsil eder. Bu üstün kalite üç mükemmel teknoloji sayesinde elde edilmektedir:

  • Firmanın kendisi tarafından geliştirilen filtre teknolojilerinin kullanımı sayesinde hammadde saflığı
  • Sıkı kalite kontrol önlemleri aracılığıyla kaliteli bir seçim
  • Yenilikçi anti-refle teknolojiler sayesinde optimum ışık geçirgenliğiGözlük camı üzerindeki Z işlemesini nasıl saptarsınız?

Kalitenin garantisi gözlük camı üzerindeki ünlü Z işlemesiyle belirtilmiştir

Temiz gözlüğünüzü hafif bir açıyla ışığa doğru tutun. Işığın yansıması, belli belirsiz lazer ZEISS sembolünün gözlük camının dış kenarında belirmesine yol açacaktır. Lazer yalnızca çok düşük seviyede penetrasyona izin verecek bir dalga boyuyla çalışmaktadır. Neticede, gözlük kullanıcısına bakan kişi ZEISS kalite damgasını görebilmeli ancak, kullanıcının görme alanı bundan dolayı hiçbir şekilde bozulmamalıdır.