i.Scription® Gözlük Camlarının Avantajları – Proje Müdürü ile Röportaj

Carl Zeiss Vision perde arkasına bakış

i.Scription® ve i.Profiler® in geliştirilmesi gözlük camı üretiminde en son yenilikçi kilometre taşını oluşturmuştur. i.Scription® yeni bir görme kalitesi sunmayı hedefliyor. Bu makalede, i.Scription® Ürün Müdürü Lars Mendel ile röportajımızda Carl Zeiss Vision firmasının perde arkasına bir bakacağız.

i.Scription® Gözlük Camlarının Avantajları – Proje Müdürü ile Röportaj

i.Scription® Gözlük Camlarının Avantajları – Proje Müdürü ile Röportaj

DAHA İYİ GÖRME: Sayın Mendel, i.Scription®’in piyasaya sürülmesi herkes için yeni bir görme kalite düzeyinin tanıtılmasıyla el ele mi gidiyor? Ya da şöyle diyeyim: i.Scription®’un özel faydaları kısa sürede bu kalitedeki gözlük camını piyasada tek hale mi getirecek?


Lars Mendel:
Sorunun ilk bölümü kesinlikle bir “evet”I hak ediyor. Şüphesiz yeni bir standart yaratıldı. Gözlük camı optimizasyon çözümü i.Scription® bize hepimizin daha iyi görmesini sağlayan bir alet sunuyor. Deneyimlerimiz gösteriyor ki örneğin numaralı gözlüğü olan fakat onları sadece acil durumlarda kullanan pek çok müşteri şimdi gözlüklerini sürekli takmanın iyi bir fikir olduğuna ikna oldular. i.Scription® her yönden daha iyi ve ilk taktığınızda rahat hissetmenizi kolaylaştıran bir görme izlenimi yaratıyor.


Sorunuzun ikinci bölümüne gelirsek, sadece bu tür gözlük camlarının gelecekte mevcut olacağını düşünmek sadece bir spekülasyon olabilir. Her halükarda i.Scription® kullanıcılarının yaşayacağı faydaları sayesinde çok hızlı bir şekilde dünya çapında dağılacağından eminiz.


DAHA İYİ GÖRME: Gözlük camlarının daimi optimizasyonu optometristler için çıtayı yükseltiyor. Bu, ürün özelliklerinin sadece bazı vakalarda yeterli bir şekilde kullanılabileceği riskini taşımıyor mu?


Lars Mendel:
Doğrudan konuya girmek gerekirse, ileri teknoloji göz sağlığı özel kalifikasyonlar gerektirir. Alandaki uzmanların ileri teknolojili eğitime ve ekipmana ihtiyacı olacaktır. Carl Zeiss Vision optometristlere bu özel danışma kalifikasyonlarını vermeye yönelik özellikle çalışmıştır. Sonuç olarak video merkezleme cihazları gibi aletlerle donatılmış [Relaxed Vision Merkezleri ] kurulmuştur. Optometristleri tüm bir danışma ve merkezleme işlemi boyunca destekleyen başka bir yapı taşı da sunmaktadır. Sonuçta artık optometristlerin en ileri ve karmaşık ürünleri dahi ayarlamasının gerektiği yerde her şeyimiz var.

DAHA İYİ GÖRME: i.Scription® sadece yarım okuma gözlüğü kullanan müşteriler dahil olmak üzere gözlük kullanan herkes için mükemmel çözüm müdür?


Lars Mendel:
Sadece yakın okuma için kullanılan gözlüğe ihtiyaç duyanlar gerçekten kurala istisna teşkil ediyorlar. Wavefront otorefraksiyon (dalga cephesi otomatik ölçüm) prensibi uzak mesafelereki nesneleri görmek için tasarlanmıştır. Çok yakından uygulamalar farklı koşullara tabidir. Ancak, yarım gözlükler, progresif gözlük camlarının daha iyi bir alternatif sunduğundan çok daha az önemli bir rol oynarlar.


DAHA İYİ GÖRME: Bu röportaj için çok teşekkür ederim.