Hassas göz ölçümleri

İkinci adım: i.Profiler® gözünüzü ölçer ve kendine has tüm özelliklerini dikkate alarak bunları optik bir harita üzerine yansıtır ve böylece size özgü bir profil yaratır.

Carl Zeiss Vision, 2007 yılında devrim niteliğindeki ürünü i.Profiler®'ı sektöre tanıttı. Çığır açan bu teknolojik buluş sayesinde gözlerinizin ve özelliklerinin ayrıntılı bir ölçümü alınabilmekte ve optik bir harita oluşturulabilmektedir. Hiçbir göz tam olarak yuvarlak değildir ve hiçbir kornea tabakası da tam anlamıyla pürüzsüz bir yüzeye sahip değildir. Ayrıca, bu teknolojik ölçüm çözümü sayesinde, gözleriniz herhangi zahmetli bir hazırlık sürecinden geçmek zorunda kalmamaktadır.

Tabi, birçoğumuz hipermetrop, miyop veya astigmat gibi göz bozukluklarının hangisinden rahatsız olduğumuzu. biliyoruz. Ancak, bir de "yüksek dereceli aberasyonlar" adı verilen, insanın her gözüne özel karmaşık kırılma kusurlarından oluşan bir durum söz konusudur. Göz numaranızın belirleme amacıyla gerçekleştirilen sübjektif, konvansiyonel göz testi, bu kusurları ortaya çıkaramaz. i.Profiler® ve gözlerinize ilişkin oluşturduğu veri sayesinde optometri uzmanınız artık tam anlamıyla kişiye özel Carl Zeiss Vision gözlük camlarını sipariş verebilir.


Bu veri sayesinde, uzmanlar size gece ve az ışıkta rahatsız edici yansımalar veya hale etkisi olmayan net bir görme sunabilecektir. Daha geniş görme alanları ve derinlikleri ile görmenin keyfini çıkaracaksınız. Son olarak belirtmemiz gereken önemli noktalardan biri de daha net görebilecek olmanızdır. Sanki bir anda renkler daha yoğunlaşacak. Ve aslında burada herhangi bir sihir söz konusu değil. Wavefront teknolojisini kullanılarak, optometri uzmanınız tarafından size özel görme profili oluşturulacaktır. Kişisel veriniz, daha sonra Carl Zeiss Vision sistemi tarafından işlenecek ve i.Scription® aracılığıyla, kişiselleştirilmiş ZEISS gözlük camları halinde özel bir biçimde hayata geçirilecektir. i.Scription® görme konusunda size yepyeni bir deneyim sunacaktır.


Size özel ZEISS gözlük camı dizaynı sürecine Üçüncü adımla devam edelim: Sübjektif Göz Testi