Kişisel göz durumunuzun incelenmesi

Birinci adım: Öncelikle optometri uzmanınız sizinle kişisel görme davranışınız ve ihtiyaçlarınız hakkında bir görüşme yapar.

Gözlerimiz en önemli duyu organımızdır. Bize hayatı tüm görkemiyle gösterirler. Her gözün farklı özellikleri vardır. Dolayısıyla, kişiye özel ZEISS gözlük camları geliştirme sürecinin ilk adımı gözlerinizi eksiksiz biçimde tanıyabilmek ve anlayabilmektir. Herhangi bir ölçüm yapmadan önce, bir konsültasyon gerçekleştirerek sizin görme alışkanlıklarınız ve gereksinimlerinizi saptamaktayız. Bu sayede, yeni gözlük camlarınızın size tam olarak ne sunması gerektiğini belirleyebiliriz.

Optometri uzmanınız düzenli olarak yaptığınız aktiviteler hakkında bilgi almak isteyecektir: yemek yapmak, okumak, spor yapmak, bilgisayar karşısında çalışmak, vb. ? Ya da görme sorunlarınızın neler olduğunu öğrenmek isteyecektir: örneğin gece daha az görme, ışığa karşı hassasiyet ve hatta gözlüklerinizin çok çabuk kirlenmesi dahi belirtmeniz gereken önemli ayrıntılar olarak kabul edilmektedir. Optometri uzmanınıza kendinizle ilgili ayrıntılar vermeyi ihmal etmeyiniz: onunla günlük programınızı, aktivitelerinizi ve mesleğinizi paylaşınız. Sizi daha iyi tanıdıkça, size özel, doğru gözlük camını bulma konusunda daha fazla yardımcı olacaktır.

 

İkinci adımla devam edelim: Hassas Göz Ölçümleri