İnsan gözünün karmaşık yapısı - kör nokta ve maküladan odaklanmış ve periferik görüşe

Beynimiz insan gözündeki karmaşık tasarım hatalarını nasıl düzeltiyor.

Geçtiğimiz 500 milyon yıl içinde evrim ışığa karşı hassas basit bir noktadan inanılmaz sayıda farklı çeşitte göz oluşturdu.

Daha fazla

ZEISS Mucizeleri

Biliyor muydunuz ZEISS Digital Camları kullanıcının gözlerinin akıllı telefonları ve diğer dijital cihazları konforlu şekilde kullanmasına yardımcı olur.

Dijital dünyayla her yerde karşılaşırız. Cep telefonları, PC’ler ve tabletler gibi cihazlar her gün 5 saatten fazla süreyle kullanılmaktadır – gözler için gerçek bir maratondur.

Daha fazla

Sürüş için Geliştirilen Gözlük Camları

Perde arkasına bir bakış: ZEISS DriveSafe'i nasıl geliştirdi

DAHA İYİ GÖRME ekibi DriveSafe'in geliştirilmesinde çalışan Bilimsel Çalışmalar ve Teknik Pazarlama Sorumlusu Dr. Christian Lappe ve DriveSafe/Teknoloji ve İnovasyon/Yeni Ürün Uygulamaları Proje Müdürü Frank Mielich ile görüştü.

Daha fazla

Görme ve gözlükler hakkında tüm bilgiler

Her göz parmak izi gibi kişiye özeldir ve başka hiçbir duyu organımız çevremizi bu kadar yoğun gözlemleyip tecrübe etmemizi sağlayamaz. İşte bu yüzden hastalara tavsiyede bulunurken, tanılama yaparken ve ayrıca gözlük camı üretiminde, bu kişiye özelliği düşünmek önemlidir. Şu anda, dünya genelinde yaklaşık 200 milyon kişi ZEISS gözlük camlarını kullanıyor.

"ZEISS'ten daha iyi bir görme" görme çözümleri, gözlük camları ve gözleriniz için tüm sorularınıza yönelik bir rehberdir. Aynı zamanda, ZEISS'te olayın perde arkasını görürsünüz. Hangi tür ZEISS hassas camları ve görme çözümlerini önerdiğimizi, bunların nasıl üretildiğini ve ne gibi avantajları olduğunu size tümüyle yeni ve güncel bilgilerle gösteririz 

Gözlük camı seçimiyle ilgili tavsiye mi istiyorsunuz?

Size yakın ZEISS gözlükçüsü