Gözlükçüde: gözlükçünün sizin için seçtiği ürün bir güven meselesidir!

Gözlük alırken gözlükçünün tecrübesi çok önemlidir

Gözlük kullanımı ne yazık ki hala çoğunlukla zorunlu ve olumsuz bir engel olarak görülmektedir: eskisi kadar iyi göremediğimizi fark ederiz, bir göz muayenesi yaptırırız ve daha sonra gözlükçü tarafından ayarlanan uygun gözlükleri alırız. Bu zamanımıza ve paramıza mal olur. Ve bazen yeni gözlüklerimizi aldığımızda sonuçtan da tamamen memnun kalmayız.

Gözlerimiz en önemli duyu organımızdır. İyi görememek hayat kalitemizi düşürür ve hatta örneğin trafikte ya da işte tehlikelere yol açar. Maalesef iyi görme ihtiyacı çoğunlukla küçümsenmektedir.

Gözlükler her kişi için özeldir. Camlar üretilmeden önce kimse gözlüğü takan kişinin gerçekte ne kadar iyi göreceğini ve gözlükleri günlük hayatta ne kadar rahat kullanacağını bilmemektedir. Deneme gözlükleri ile uygun cam numaralarının optometrist tarafından deneme gözlüğüne takılması gözlüklerinizin son haliyle sahip olacağınız görme kalitesi hakkında öncü bir fikir verebilir, fakat son ürünü önceden denemek mümkün değildir!

Karar vermede asıl önemli olan konu gözlükçünün kişisel görme probleminize, alışkanlıklarınıza ve tabii ki bütçenize uygun en iyi ürünü tavsiye etmesidir. Başka bir deyişle gözlükçünün işi doktorun işinin olduğu gibi bir güven meselesidir. ZEISS olarak size DAHA İYİ GÖRME konusunda gözlükçünüze gitmeden önce hangi hazırlıkları yapabileceğiniz ve doğru tavsiyeyi aldığınızdan nasıl emin olabileceğiniz hususunda birkaç öneride bulunmaktayız. Hedefimiz yeni gözlüğünüzle gözlüğe ihtiyacınız olmadığı zaman sahip olduğunuz aynı doğal görmenin keyfini çıkarmanızı sağlamaktır.

 

Yeni gözlük satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin listesi

Yakın ve uzak gözlüğü, progresif gözlük, spor gözlüğü, okuma gözlüğü veya işyeri gözlüğü: Neleri bilmeniz gerekiyor?

Yeni gözlüklerinize rağmen görme probleminiz devam mı ediyor?

Yeni gözlüklerinizden en iyi şekilde yararlanmak için onlara alışmanız gerekebilir

Sağlık + Koruma 16.Eki.2017

Tags:

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!
Online Görme Testini yapın ve görme kalitenizi kontrol edin. Yeni bir göz testi yaptırmanızın zamanı gelmişse online olarak burayı kontrol edin.
Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi? Birçok şikâyetin sebebi aslında göz yorgunluğudur
ZEISS Garantiniz Daha iyi görme yolculuğunuzun başladığı an. Yeni ZEISS gözlük camları ile ilgili bilmeniz gereken her şey
Bu gözlük çerçeveleri çok revaçta Bu yıl hangi çerçeveler moda? Ve en çok kime yakışıyorlar?
Farklı görme testi sonuçları – bu nasıl olabilir? Bir görme testine gitmek için en iyi zaman ne zamandır?
Yeni bir gözlükle daha iyi görme. Kişiye özel üretilen gözlükler için önemli olan nedir? Müşterinizin gözlerinin nasıl etkileşime girdiğini anlamak.
Gözlük camı seçerken ZEISS’ın Z’sini arayın Bana göre, tüm gözlük camları aynı görünmekte - ZEISS marka gözlük camı aldığımdan nasıl emin olabilirim?
Daha iyi yaşam kalitesi ve daha fazla özgürlük: az görenler için daha iyi görme cihazları Gözlüğün yetersiz kaldığı durumlarda hangi olasılıklar mevcuttur?
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun